Προς το περιεχόμενο

Ο οθόνη δουλεύει με καλώδιο VGA αλλά όχι με καλώδιο DVI


Pelegolas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ σαν να μην πόσταρα ένα πράμα...

 

Με συγχωρείς. Διάβασα τι έγραψες. Είναι στο πρόγραμμα να δοκιμάσω άλλα δεν είναι εύκολο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με συγχωρείς. Διάβασα τι έγραψες. Είναι στο πρόγραμμα να δοκιμάσω άλλα δεν είναι εύκολο

Απλά πρέπει πρώτα να ξεκαθαρίσεις ότι δεν έχεις θέμα HW προτού αρχίσεις να ψάχνεσαι με άλλες λύσεις. Γιατί είναι περίεργο αυτό που λες ότι σου κάνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά πρέπει πρώτα να ξεκαθαρίσεις ότι δεν έχεις θέμα HW προτού αρχίσεις να ψάχνεσαι με άλλες λύσεις. Γιατί είναι περίεργο αυτό που λες ότι σου κάνει

 

Αυτό που με προβληματίζει ότι δεν είναι θέμα hardware είναι ότι με τα xp με τα ίδια δεν είχα πρόβλημα. Ξαφνικά στα 7 έχω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Κατέβασε καινούργιους drivers απο το site της κάρτας σου κ της οθόνης σου(αν έχει)

2. Δοκίμασε άλλο καλώδιο.

3. Δοκίμασε την σε άλλον υπολογιστή με dvi και με το αρχικό καλώδιο και πες μας αν δουλεύει (όπως σου είπε ο ninos30)

επίσης δές μήπως πρέπει να κάνεις ρυθμίσεις στην καρτα γραφικών η στην οθόνη. 

To HDMI παίζει κανονικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Κατέβασε καινούργιους drivers απο το site της κάρτας σου κ της οθόνης σου(αν έχει)

2. Δοκίμασε άλλο καλώδιο.

3. Δοκίμασε την σε άλλον υπολογιστή με dvi και με το αρχικό καλώδιο και πες μας αν δουλεύει (όπως σου είπε ο ninos30)

επίσης δές μήπως πρέπει να κάνεις ρυθμίσεις στην καρτα γραφικών η στην οθόνη. 

To HDMI παίζει κανονικά;

 

HDMI δεν έχω δοκιμάσει

DRivers έχω τους τελευταίους

Καλώδιο θα δοκιμάσω το σκ

Άλλος υπολογιστής δύσκολο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Το πήγα πλαίσιο τελικά και μου είπαν ότι η κάρτα δεν έχει πρόβλημα. Δεν ξέρω τι να κάνω. Το θέμα είναι για το γαμώτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενω εχεις και το vga Και το dvi συνδεδεμενα πανω στην οθονη κανε καταργηση της εγκαταστασης του προσαρμογεα οθονης εχοντας επιλέξει την διαγραφή των παλιων drivers και μετα κανε παλι ανιχνευση υλικου και δες αν λειτουργησει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λες οτι εκανες αναβαθμιση απο xp σε 7. εκανες upgrade ή εκανες καινουρια εγκατασταση? μηπως η κοπια των 7 που εβαλες εχει καποιο προβλημα? (εκτος αν εβαλες αυθεντικα οποτε παω πασο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λες οτι εκανες αναβαθμιση απο xp σε 7. εκανες upgrade ή εκανες καινουρια εγκατασταση? μηπως η κοπια των 7 που εβαλες εχει καποιο προβλημα? (εκτος αν εβαλες αυθεντικα οποτε παω πασο).

 

Έκανα νέα εγκατάσταση. Για την κόπια δεν μπορώ να βάλω το χέρι στην φωτιά. Για καλή μου την έδωσαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...