Προς το περιεχόμενο

Άνοιξε το Mega! Όλα όσα πρέπει να ξέρετε για την μεγάλη επιστροφή του Megaupload!


TopTech4u

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 113
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με αυτόν τον τρόπο, δεν νομιμοποιούνται παράνομες δραστηριότητες? Και δεν μιλάω για copyrights και τέτοια αλλά για σοβαρά αδικήματα όπως διακίνηση παιδικής πορνογραφίας, καταγραφές βιασμών, δολοφονίες, τρομοκρατία, ναρκωτικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά δε θα πάρεις χώρο σε μια εταιρία που ήδη είχε κακό όνομα και πολύ θα σπεύσουν να εκμεταλευτούν πάλι για παράνομη διακίνηση για να κάνεις το back-up σου...

 

Για τα αρχεία και νόμιμη διακίνηση προτιμώ υπηρεσίες στο στυλ του dropbox...Αλλά οι ταχύτητες που δίνει το άτιμο στο downlaod είναι πολύ μικρές. Και γενικά οι ταχύτητες του.

 

Μόνο για έγγραφα office και φωτογραφίες είναι για τίποτα μεγαλύτερο απλά σέρνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γράφτηκα κανονικά με άλλο e-mail και έβαλα να ανεβάσω ένα αρχείο 1 ολόκληρο mb :P εδώ και 5min φτάνει 92% και πεφτει 70%



Απ το πρωι περιμενω e-mail επιβεβαιωσης...  :-(

ολος ο γαλαξιας εχει συνδεθει γαμωτο?

χαχα εγώ στο προηγούμενο από εχτές το βράδυ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν του κλείσουν και αυτό τα αρχεία μας φαντάζομαι τα χάνουμε έτσι ?

 

Στο άρθρο λέει αναλυτικά πως:

1.Σύμφωνα με την νομική ομάδα του Dotcom είναι πολύ δύσκολο να κλείσει τελείως, γιατί για να συμβεί αυτό θα πρέπει να αλλάξουν οι κανόνες του ΟΗΕ.

2. Κάθε αρχείο αποθηκεύεται σε 2 διαφορετικούς servers σε 2 διαφορετικές χώρες, έτσι ώστε να μην υπάρχει πρόβλημα αν κάποια χώρα αποφασίσει να κλείσει τους servers της.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λέτε ρε παιδιά, εγώ απο χτες 6 το πρωί ακόμα δεν έχω δει την αρχική του σελίδα! xD

Πρεπει να βαλεις το https για να μπει, αλλιως βλεπεις αδεια σελιδα.

Δοκιμασε αυτο: https://mega.co.nz/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φανταζομαι πως ναι. Η λογικη αυτο λεει. Υποθετω πως θα σου δινουν μια περιοδο χαριτος μερικων ημερων, οπως γινεται και με τα sites.

 

Δεν ξέρω για τα υπολοιπα, αλλά στο Google Drive δεν σου έσβηναν απολύτως τίποτα, για όσο διαστημα και αν το σφήνες απληρωτο. Απλα δεν μπορούσες να ανεβασεις επιπλέον αρχεία (λογικό). Το είχα σχεδόν 2 μηνες απληρωτο και δεν έχασα ουτε ενα αρχείο.

 

Μεγάλη κινηση το mega, αν και οι τιμες ελπίζω λόγω ανταγωνισμού να πέσουν και στον dot com και παντου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρηκα το premium του πολυ ακριβο.Δεν μπορει ο ανταγωνισμος να δινει το 3μηνο στα 19 και αυτος στα 30 ευρω.Και οι επιπλεον λειτουργιες λιγο χρησιμο ειναι για τον τελικο χρηστη.Αν οι αρχες τον βαλουν στο ματι δεν πα να εχει κανει κρυπτογραφηση τρελλη ολα τα αρχεια  των χρηστων θα χαθουν.Αν κατασχεθουν οι servers να δω πως θα τα κανουν recover  οι χρηστες.Ολες οι υπολοιπες νεες λειτουργιες δεν προσφερουν κατι το νεο.Σαν μπαζα μου μυριζει ολη η ιστορια και μετα το μεγαλο μπαμ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...