Προς το περιεχόμενο

Acer Cloudmobile expansys 280 ευρο


agapitos44

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για οσους το εχουν παραγειλει να επισημανω πως η οθονη λογο των κουμπιων θα ειναι μικροτερη,οπως στο Galaxy Nexus..Οποτε απο 4.3,το οφελιμο θα ειναι 4 περιπου..

Το αναφερω απλα σε οσους δεν το γνωριζουν..

Ισχύει, θα είναι λίγο παραπάνω από 4 ίντσες. Στο Galaxy NExus όμως, λόγω της τεράστιας custom υποστήριξης περνάς μία custom rom που έχει δυνατότητα expanded desktop και οποτεδήποτε θέλεις αξιοποιοιούνται και οι 4.65 ίντσες. Στο Acer που δεν έχει καθόλου custom υποστήριξη κάτι τέτοιο δε γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύει, θα είναι λίγο παραπάνω από 4 ίντσες. Στο Galaxy NExus όμως, λόγω της τεράστιας custom υποστήριξης περνάς μία custom rom που έχει δυνατότητα expanded desktop και οποτεδήποτε θέλεις αξιοποιοιούνται και οι 4.65 ίντσες. Στο Acer που δεν έχει καθόλου custom υποστήριξη κάτι τέτοιο δε γίνεται...

+1 Και εγω στο Galaxy Nexus μου εχω περασει custom rom και με το Touchwiz της Samsung..  :P 

Tωρα για το Acer δεν ξερω τι παιζει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, το παρελαβα πριν λιγο. Πολυ γρηγορο απο λιγο που ασχοληθηκα. Το αφησα να φορτισει. Ελληνικο μενου δεν εχει.

 

 

φιλε μου ποτε το παρηγγηλες χθες???? οσον αφορα το μενου βρες και κατεβασε απο το google play την εφαρμογη morelocale 2 μετα θα εχει κανονικα ελληνικο μενου........... :-) ........και μια αλλη ερωτηση επειδη το περιμενω και εγω.........σφραγισμενο κανονικα με ζελατινες ηταν ετσι και ευρωπαικο φορτιστη????? η θηκουλα καλη?? πες αν μπορεις γενικα ενυπωσεις.................. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, το παρηγγειλα χτες στη μια το μεσημερι και σημερα κατα τις 12 μου το έφερε ο courier.

 

Έχουμε και λέμε:

 

Ηταν σφραγισμένο με ζελατίνες, ολοκαίνουριο και η μεταφορά ήταν με dhl επίσης πολύ προσεγμένη συσκευασία.

 

Εχει ευρωπαικο φορτιστή κανονικα.

 

Η θήκη μου αρεσει πολυ (το ασπρο μοντελο πηρα με την ασπρη θηκη). Ειναι δερματινη και έχει ωραία υφή.

 

Το προστατευτικο οθόνης καλύπτει όλη την οθόνη και δεν αφήνει πουθενα κενο. Ειναι πολύ καλό αρκει να το τοποθετησεις σωστα και με την πρώτη φυσικα.

 

Πριν ειχα το Note II. Σιγουρα τοσο γρηγορο δεν ειναι, αλλά δεν κολλάει καθόλου. Ενα μερος την οθόνης χανεται απο τα κουμπιά πλοηγησης, αλλα προσωπικα δεν μου δημιουργει προβλημα. Η οθονη ειναι πολύ καθαρή.

 

Οι εντυπώσεις ειναι πολύ καλές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, το παρηγγειλα χτες στη μια το μεσημερι και σημερα κατα τις 12 μου το έφερε ο courier.

 

Έχουμε και λέμε:

 

Ηταν σφραγισμένο με ζελατίνες, ολοκαίνουριο και η μεταφορά ήταν με dhl επίσης πολύ προσεγμένη συσκευασία.

 

Εχει ευρωπαικο φορτιστή κανονικα.

 

Η θήκη μου αρεσει πολυ (το ασπρο μοντελο πηρα με την ασπρη θηκη). Ειναι δερματινη και έχει ωραία υφή.

 

Το προστατευτικο οθόνης καλύπτει όλη την οθόνη και δεν αφήνει πουθενα κενο. Ειναι πολύ καλό αρκει να το τοποθετησεις σωστα και με την πρώτη φυσικα.

 

Πριν ειχα το Note II. Σιγουρα τοσο γρηγορο δεν ειναι, αλλά δεν κολλάει καθόλου. Ενα μερος την οθόνης χανεται απο τα κουμπιά πλοηγησης, αλλα προσωπικα δεν μου δημιουργει προβλημα. Η οθονη ειναι πολύ καθαρή.

 

Οι εντυπώσεις ειναι πολύ καλές.

 

 

ενταξει φιλε μου απο το note 2 τιποτα δεν ειναι πιο γρηγορο στην αγορα σημερα............το λευκο εχω παραγγηλει και εγω κουκλι πρεπει να ειναι..........αυριο το πρωι το παραλαμβανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπον σημερα το παρελαβα και εγω..............εξαιρετικο.........ταχυτατο 3-4 ωρες παιζω μαζι του και δεν εχω δει οτιδηποτε που εχει να κανει με lag η κολλημα σε οτιδηποτε και αν το εχω βαλει να κανει......η οθονη του ειναι εξαιρετικη ουτε με μικροσκοπιο δεν βλεπεις πιξελ......θεωρω οτι εκανα μια εξαιρετικη αγορα..........................

 

 

 

 

 

edit: παιδια αν ηταν μαπα δεν θα ειχα προβλημα να το πω.......αλλα ειναι σφαιρατο παιδια.............δεν εχει τιποτα να ζηλεψει απο κανενα superphone...............στην οθονη μαλιστα την κανει με διαφορα στα παντα.................εχουν περασει απο τα χερια μου htc one x , galaxy s3 , note 2 , iphone 5 μεταξυ αλλων....................δεν εχω δει καλυτερη και πιο καθαρη οθονη ειλικρινα.........................

Επεξ/σία από agapitos44
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιγο προσοχη με την expansys οταν το κινητο δεν ερχεται Ελλαδα, ειχα αγορασει κινητο με 3 χρονια υποτιθεται εγγυηση απο την expansys, στο εναμιση μου χαλαει επικοινωνω με την expansys και μου ειπε εμεις διναμε ενα χρονο τα αλλα δυο ειναι απο τη αντιπροσωπεια... Εν τω μεταξει η εταιρια ειχε εξαγοραστει... Μπορουσε να το αναλαβει η Expansys  αλλα με αμοιβη και αποστολη στην Γαλλια, και ετσι απο το να στο στειλω και να μην ξερω ποσο θα πληρωθει και αν επισκευαζεται το αφησα να καθεται...

 

Οποτε αν την εγγυηση την δινει η acer λογικα δεν υπαρχει προβλημα, αν την δινει η expansys οσο και να λεει ενα χρονο εννοει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

IPS 720p σε τέτοιες ίντσες τι περίμενες  :) Περιμένω εντυπώσεις και από την αυτονομία.

 

Καλοδούλευτο!

 

 

Φιλε milenium...........θα μιλησω οσο πιο αντικειμενικα γινεται...............μιας και εχουν περασει παρα πολλα κινητα απο τα χερια μου πολυ μεγαλυτερης αξιας οικονομικης εννοω.........και δεν θα ειχα κανενα λογο να μην πω την αλληθεια........ σχεδον τρεις μερες το εχω τωρα και του εχω κανει 2 φορτισεις..........νορμαλ πραγματα φιλε...............18-24 ωρες με κανονικη χρηση........wifi ανοικτο συνεχεια και το 3g ανοικτο................μπολικα τηλεφωνα.............παιχνιδια βεβαια εγω προσωπικα δεν παιζω για να εχω γνωμη.........αλλα οκ............τελικως............για της δικες μου αναγκες μια χαρα κραταει η μπαταρια..........δεν ειναι note 2 βεβαια που το φορτιζεις καθε 2 μερες.....................αλλα μια χαρα το βρισκω και απο αυτονομια..........στον μεσο ορο των smartphones.............αυτα μεχρι στιγμης.........ελπιζω να σε καλυψα.

 

 

 

Υ.Γ. Συvεχιζω να επιμενω ειναι με διαφορα η καλυτερη οθονη που εχω δει.......ισως συγκριση μονο με το iphone 5...........επισης λογω επεξεργαστη παρα πολυ γρηγορο στα παντα............lag ξεχαστε το.......συγκριση μονο με τετραπυρινα.......και κατι extra με εχει εντυπωσιασει το user interface ειναι pure android με ελαχιστα πολυ ομορφα πειραγματα απο την acer (π.χ.πολυ καλαισθητη οθονη κλειδοματος που ανοιγει σαν κουρτινα)..........δεν ξερω παιδια.............απο την λιγη χρηση που του εχω κανει ως τωρα........θεωρω οτι εκανα μια εξαιρετικη αγορα...........και ναι θα την χαρακτηριζα value for money.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε milenium...........θα μιλησω οσο πιο αντικειμενικα γινεται...............μιας και εχουν περασει παρα πολλα κινητα απο τα χερια μου πολυ μεγαλυτερης αξιας οικονομικης εννοω.........και δεν θα ειχα κανενα λογο να μην πω την αλληθεια........ σχεδον τρεις μερες το εχω τωρα και του εχω κανει 2 φορτισεις..........νορμαλ πραγματα φιλε...............18-24 ωρες με κανονικη χρηση........wifi ανοικτο συνεχεια και το 3g ανοικτο................μπολικα τηλεφωνα.............παιχνιδια βεβαια εγω προσωπικα δεν παιζω για να εχω γνωμη.........αλλα οκ............τελικως............για της δικες μου αναγκες μια χαρα κραταει η μπαταρια..........δεν ειναι note 2 βεβαια που το φορτιζεις καθε 2 μερες.....................αλλα μια χαρα το βρισκω και απο αυτονομια..........στον μεσο ορο των smartphones.............αυτα μεχρι στιγμης.........ελπιζω να σε καλυψα.

 

 

 

Υ.Γ. Συvεχιζω να επιμενω ειναι με διαφορα η καλυτερη οθονη που εχω δει.......ισως συγκριση μονο με το iphone 5...........επισης λογω επεξεργαστη παρα πολυ γρηγορο στα παντα............lag ξεχαστε το.......συγκριση μονο με τετραπυρινα.......και κατι extra με εχει εντυπωσιασει το user interface ειναι pure android με ελαχιστα πολυ ομορφα πειραγματα απο την acer (π.χ.πολυ καλαισθητη οθονη κλειδοματος που ανοιγει σαν κουρτινα)..........δεν ξερω παιδια.............απο την λιγη χρηση που του εχω κανει ως τωρα........θεωρω οτι εκανα μια εξαιρετικη αγορα...........και ναι θα την χαρακτηριζα value for money.

 

Σε ευχαριστώ για το feedback.Τι πρόβλημα να χε ο krait... :-D

 

Κάνει πλάκα σε αυτή τη τιμή γιατί άργησε να το βγάλει στην αγορά η acer παιδιά.Το προόριζε για high end αλλά άργησε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...