Προς το περιεχόμενο

Acer Cloudmobile expansys 280 ευρο


agapitos44

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενδιαφέρομαι και εγώ για αυτό το κινητό. Έκανα μια έρευνα για αναβάθμιση και προβλήματά του και βρήκα:

Αναφορές για πολλά και γερά crashes, dead pixels και ζητήματα ήχου στο:

http://community.acer.com/t5/Acer-Smartphones/Acer-CloudMobile-S500-important/td-p/24135?device-view=desktop

και μια αναφορά για:

http://www.gsmarena.com/acer_cloudmobile_s500-reviews-4542.php

Tα περισσότερα προβλήματα αναφέρονται από Ρουμάνους αγοραστές, αν και κάποιος είχε θέμα με συσκευή που αγόρασε από Βέλγιο.

Στα θετικά καταγράφεται η εμπλοκή των τεχνικων της Acer και η αναβάθμιση για λύση των bugs από την Orange Ρουμανίας. Εδώ όμως ούτε πάροχος εμπλέκεται ούτε αντιπρόσωπος κινητών υπάρχει.

Πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ενδιαφέρομαι και εγώ για αυτό το κινητό. Έκανα μια έρευνα για αναβάθμιση και προβλήματά του και βρήκα: Αναφορές για πολλά και γερά crashes, dead pixels και ζητήματα ήχου στο: http://community.acer.com/t5/Acer-Smartphones/Acer-CloudMobile-S500-important/td-p/24135?device-view=desktop και μια αναφορά για: http://www.gsmarena.com/acer_cloudmobile_s500-reviews-4542.php Tα περισσότερα προβλήματα αναφέρονται από Ρουμάνους αγοραστές, αν και κάποιος είχε θέμα με συσκευή που αγόρασε από Βέλγιο. Στα θετικά καταγράφεται η εμπλοκή των τεχνικων της Acer και η αναβάθμιση για λύση των bugs από την Orange Ρουμανίας. Εδώ όμως ούτε πάροχος εμπλέκεται ούτε αντιπρόσωπος κινητών υπάρχει. Πρόβλημα;

 

 

φιλε μου δεν ξερω πως θα σου φανει αυτο αλλα εγω το κινητο που παρελαβα απο expansys και το οποιο απο οτι βλεπω στο κουτι ειναι γαλλικο.........ουτε νεκρα πιξελς εχει ουτε crashes.........δεν ξερω ισως να μαι απο τους τυχερους. :ph34r:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου δεν ξερω πως θα σου φανει αυτο αλλα εγω το κινητο που παρελαβα απο expansys και το οποιο απο οτι βλεπω στο κουτι ειναι γαλλικο.........ουτε νεκρα πιξελς εχει ουτε crashes.........δεν ξερω ισως να μαι απο τους τυχερους. :ph34r:

Και εδώ τα ίδια. Όλα είναι άψογα. Κανένα κόλλημα, κανένα καμμένο pixel, καμιά επανεκκίνηση.

 

Το μόνο πρόβλημα που βρίσκω είναι η μπαταρία του. Είναι πολύ μικρή για τα χαρακτηριστικά του κινητού και θέλει κάθε βράδυ φόρτιση. Περίπου 2,5 ώρες οθόνη με wifi συνέχεια ανοιχτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλοι, μου δεν υπάρχει καλύτερη άποψη από εκείνη του χρήστη. Σας εύχομαι να εχετε μόνο καλές ειδήσεις από τα νέα σας τηλέφωνα. Δεν έχω ποτέ αγοράσει κάτι από expansys και δεν έχω άποψη για το αν και κατά πόσο μπορώ να έχω από εκεί ένα κινητό για ένα χρόνο χωρίς ζητήματα και αν τυχόν κάτσει στραβή αν η υποστήριξη τους είναι αυτή που αρμόζει σε επαγγελματίες. Το neo v από Vodafone βγήκε αστέρι αλλά είμαι στο παρά ένα για κάτι ανάλογο με το Acer σε τιμή και δυνατότητες χωρίς διάθεση για περιπέτειες και customies. Βάσανα που έχει ο κόσμος...:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Φίλοι, μου δεν υπάρχει καλύτερη άποψη από εκείνη του χρήστη. Σας εύχομαι να εχετε μόνο καλές ειδήσεις από τα νέα σας τηλέφωνα. Δεν έχω ποτέ αγοράσει κάτι από expansys και δεν έχω άποψη για το αν και κατά πόσο μπορώ να έχω από εκεί ένα κινητό για ένα χρόνο χωρίς ζητήματα και αν τυχόν κάτσει στραβή αν η υποστήριξη τους είναι αυτή που αρμόζει σε επαγγελματίες. Το neo v από Vodafone βγήκε αστέρι αλλά είμαι στο παρά ένα για κάτι ανάλογο με το Acer σε τιμή και δυνατότητες χωρίς διάθεση για περιπέτειες και customies. Βάσανα που έχει ο κόσμος...[url=

Να σου πω την αλήθεια, δεν πιστεύω ότι αξίζει να πας από το Neo V στο Acer. Τα έχω και τα 2.

 

Το Neo V έχει μεγαλύτερη αυτονομία και αν δεν ψάχνεις κινητό για gaming δεν θα δεις τεράστιες διαφορές.

 

Βέβαια στο Neo V έχω περάσει custom rom και το έχω rootάρει γιατί η εσωτερική μνήμη που έχει είναι τραγική. Μεγάλο πλεονέκτημα του Acer είναι τα 8 GB εσωτερικής μνήμης.

 

Πάντως μετά τις μετατροπές που έχω κάνει για καθημερινή χρήση δεν υστερεί κατά πολύ από το Acer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια ειμαι ετοιμος να το παραγειλω και εγω απο expansys αφου πουλησω το iphone πρωτα φαινεται πολυ vfm για τα specs του!! μαλιστα εχω παρει αρκετα τηλεφωνα απο αυτη την εταιρεια και δεν ειχα ποτε προβλημα... χαρακτηριστηκα θυμαμαι ενα htc που ειχα παρει κοντα στα 600 ευρω και δεν με βολεψε λογω βαρους το εστειλα πισω αφου το ειχα δουλεψει λιγες ωρες και μου επεστρεψαν ολοκληρο το ποσο που ειχα πληρωσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...