Προς το περιεχόμενο

format σε windows xp sp3


Unforgiven21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα παιδια, λοιπον αυριο θελω να κανω φορματ σε εναν υπολογιστη σταθερο και εχει windows xp home edition sp3 64 bit...εγω θελω να του βαω τα windows xp professional...παιζει ρολο το service pack;;;παιζουν ρολο τα bits;;το παιδι που εχει τον υπολογιστη δεν παιζει παιχνιδια απλα τον εχει για τραγουδια ιντερνετ βιντεο εικονες...αυτα...αν του βαλω αλλα bits και αλλο service pack (sp), παιζει ρολο;;παθαινει τιποτα ο υπολογιστης;;θα ηθελα επειδη δεν βρισκω, να μου στειλετε μερικα torrents με windows xp που να κανουνε για αυτον τον υπολογιστη αν μπορειτε, θα σας ειμαι ευγνομων..σας ευχαριστω και παλι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εαν θελεις xp και οχι Windows 7/8, πας σε XP 32bit SP3 και ολα τα updates που θα σου βγαλει το Windows Update. Για torrents κλπ, μην περιμενεις απαντηση, δεν επιτρεπεται.

ΥΓ o υπολογιστης δεν "παθαινει" κατι, ανεξαρτητως τι λειτουργικο θα του βαλεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα ούτε λόγου sp ούτε λόγου bit,ενδέχεται όμως να έχει ειδικό υλικό που να θέλει 64bit σπάνιο βέβαια αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

Άλλο που πρέπει να προσέξεις είναι να υπάρχουν όλοι οι driver για να μην υπάρξει πρόβλημα.

 

 

Συζήτηση για παράνομα απαγορεύονται στο φόρουμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2-3 παρατηρησεις

 

- Xp 64αρια και home δεν υπαρχουν. Τα 64αρια xp ειναι μια εκδοση απο μονα τους, βασιζονται στα windows server 2003, και ειναι εφαμιλλα των xp pro.

- Επειδη βασιζονται στα server 2003, δεν εχουν 3 service packs αλλα 2. Για τον ιδιο λογο, οι drivers για 64αρια xp ειναι πονεμενη ιστορια.

- Αν δεν σηκωνει 7, βαλτου xp home και χρησιμοποιησε το κλειδι που (υποθετω πως) εχει στο αυτοκολλητο που εχει πανω του. Ετσι θα εισαι νομιμοτατος και δεν θα ανησυχεις μην κλειδωσουν κλπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εε;;

 

 

οποτε ειναι σιγουρα 32;;εκανα λαθος;;δεν ειδα καλα;;

 

 

πεστε μου λιγο

Τι εε ρε αδερφέ,το 32/64 bit παίζει ρόλο για τον επεξεργαστή αν είναι η cpu 64bit μπορείς να βάλεις και τα δύο αν η cpu είναι 32bit μπορείς να βάλεις μόνο 32bit, αν πας να βάλεις 64 δεν θα σε αφήσει,αφού είχε 64 από πριν μπορείς να βάλεις όποιο θες.

 

 

(Δεν ξέρεις τα βασικά...είσαι σίγουρος ότι θέλεις να μπλέξεις;;;; )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αστο πανω μου...



βασικα να σου πω...σε ενα τορρεντ που κατεβασα με τα xp δεν ελεγε bits....γιατι;;γενικα τα περισσοτερα δεν λενε..που 8α το καταλαβω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...