Προς το περιεχόμενο

Ποια από τις δύο Plasma;


se00cc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά αρχίζοντας από το δίλημμα Panasonic ή Samsung αναφορικά με τις πλασμα τηλεοράσεις έχω το εξής δίλημμα: Μετά από ψάξιμο κατέληξα στην Ε6500 της Samsung και στην ST50 της Panasonic. Tις βρίσκω και τις δύο στην ίδια περίπου τιμή. Ποιά να προτιμήσω; Είναι κάποια που κερδίζει στα σημεία;
Αναμένω τα σχόλια σας. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H ST με το neo plasma panel παιζει πολυ καλα.  Σε εικονα θα προτιμούσα αυτην. Η Samsung κερδιζει σε smart ομως με διαφορα, σε ποιοτητα του media player και εχει λιγo ανώτερο αποπλεκτη στις χαμηλες αναλυσεις, πχ digea.

 

To μονο που μενει ειναι να τις δεις και εσυ απο κοντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ φίλε. Μια ακόμα ερώτηση. Εάν αντί για την ST50 πάμε στην GT50 (με καμιά 100αριά ευρώ παραπάνω φυσικά) τότε ξεκαθαριζει το τοπίο; Είναι όντως σαφώς ανώτερη ή και πάλι υφίσταται το ίδιο δίλημμα με την Ε6500; Συγκεκριμένα, η απορία μου εστιάζεται κυρίως ως προς την αντανακλαστικότητα της οθόνης, τη γρήγορη εναλλαγή εικόνας και την απόδοση της σε φωτεινό χώρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Κατ' αρχάς μπράβο για την επιλογή σου να πας σε plasma. Έχω την προηγούμενη σειρά (st30) και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από την εικόνα σε hd και digea.</p>

<p> </p>

<p>Νομίζω πως η GT50 δεν έχει ανταγωνιστή στα λεφτά της...!</p>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Κατ' αρχάς μπράβο για την επιλογή σου να πας σε plasma. Έχω την προηγούμενη σειρά (st30) και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από την εικόνα σε hd και digea.</p>

<p> </p>

<p>Νομίζω πως η GT50 δεν έχει ανταγωνιστή στα λεφτά της...!</p>

Φιλε ξαναγράψε το γιατί δεν διαβάζεται το post σου. Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μπορω να καταλαβω γιατι εμφανιστηκε ετσι... Ελπιζω αυτο να διαβαζεται...

 

Εγραψα λοιπον τα εξης: Μπραβο κατ' αρχας για την επιλογη σου να πας σε plasma. Εχω την προηγούμενη σειρα(st30) και είμαι απόλυτα ικανοποιημενος απο την εικονα σε hd και digea.

 

Νομίζω πως η GT50 δεν εχει ανταγωνιστη στα λεφτα της!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι ακριβως στο ιδιο διλημμα καιρο τωρα st50 η 6500.Διαβαζω αρκετες βδομαδες και ακομα 100% δεν ειμαι σιγουρος.Απλα να σου αναφερω,αν δεν εχεις διαβασει στο νετ, πως ενα μεγαλο ποσοστο κατοχων της st50 εχει παραπονεθει για διαφορα προβληματα οπως dse και vertical bandind,που δεν εχουν παρατηρηθει στην Samsung.Και αναρωτιεμαι.Αξιζει να θυσιασουμε κατι στην εικονα και να εχουμε το κεφαλι μας ησυχο(που λεει ο λογος μιας και δεν μπορεις να εισαι απολυτα σιγουρος για τιποτα)??

 

Την gt50 δεν την αναφερω μιας και ειναι διαφορετικου budget

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πριν λίγες μέρες αγόρασα την pan 42ST50 και είμαι αρκετά ευχαριστημένος,δε καταλαβαίνω απο που προκύπτει οτι η SAMSUNG εχει καλύτερο δέκτη ή media player. Σαν εικόνα-προσοχή,όχι εντυπωσιακή λαμπροτητα σα της SAM.είναι πολύ καλύτερη η PAN.

Επεξ/σία από anaktor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε κανένα μήνα υπομονή και χτύπα την Panasonic S60, την οποία θα τη βρεις και πιο φθηνά από τα περσινά μοντέλα που κοιτάς, μιας και γενικότερα τα φετινά θα είναι λίγο φθηνότερα αλλά το συγκεκριμένο μοντέλο δεν υποστηρίζει 3D, το οποίο είναι παντελώς άχρηστο, οπότε περιορίζεις το κόστος.
Αν για κάποιον περίεργο λόγο το κρίνεις απαραίτητο, μπορείς να πας στην ST60.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Vassilis_24 επειδη σκεφτομαι και εγω να παρω μια τηλεοραση και ειμαι προς Panasonic Plasma γιατι το 3D ειναι αχρηστο;</p>

 

Νομιζω πως ο φιλος αναφερεται γενικα στο 3D και οχι συγκεκριμενα στην τεχνολογια 3D των τηλεορασεων της Panasonic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άχρηστο δεν το λες για κανένα λόγο. Ο καθένας θέτει τις προεταιροτητες του με βάση τις ανάγκες του. Εάν εσυ δεν το θες δεν σημαίνει ότι δεν το θελουν και οι άλλοι.

Ισχύει όντως ότι έχουν αναφερθεί προβλήματα σε panasonic. Τόσο σε ευαισθησία σε burn in όσο σε vertical banding..

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άχρηστο δεν το λες για κανένα λόγο. Ο καθένας θέτει τις προεταιροτητες του με βάση τις ανάγκες του. Εάν εσυ δεν το θες δεν σημαίνει ότι δεν το θελουν και οι άλλοι.

Ισχύει όντως ότι έχουν αναφερθεί προβλήματα σε panasonic. Τόσο σε ευαισθησία σε burn in όσο σε vertical banding..

Sent from my iPhone using Insomnia

Προβλήματα στην Panasonic αναφέρθηκαν στη σειρά 30 κυρίως, όχι στην τελευταία, γενικά η Panasonic βγάζει πολύ πιο ποιοτικές Plasma τηλεοράσεις.

 

Για το 3D τώρα, γιατί το λέω άχρηστο... Δεν το λέω εγώ άχρηστο, η αγορά το λέει. 3 χρόνια κυκλοφορούν 3D τηλεοράσεις, πόσες ταινίες 3D μπορείς να βρεις στην αγορά; Κι αν δε βγάλουμε και τα κινούμενα σχέδια, τις ψάχνεις με το κυάλι.

Όσο για τηλεοπτικό σήμα 3D, νομίζω ότι θα γεράσουμε για να το δούμε στην Ελλάδα.

Και δε σου βάζω καν τις παραμέτρους ότι θα πρέπει να κάθεσαι σε ευθεία για να βλέπεις το 3D, ότι κουράζει τα μάτια κοκ, ακόμα και παιχνίδια που να το υποστηρίζουν υπάρχουν ελάχιστα, η δε μετατροπή από 2D σε 3D είναι για γέλια.

 

Η αγορά θα επανέλθει στο 3D αν καταφέρουν να φτιάξουν τηλεοράσεις όπου η επεξεργασία της εικόνας θα γίνεται στην οθόνη και όχι σε γυαλιά, για την ώρα επικεντρώνονται στην υπερυψηλή ανάλυση και ψιλοεγκαταλείπουν το 3D, για την ώρα λοιπόν δεν αξίζει να πληρώσεις παραπάνω για μια τηλεόραση απλά για να έχεις 3D΄...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...