Προς το περιεχόμενο

Μερικές ερωτήσουλες γενικού περιεχομένου.


blackkiller

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1) Πόσο επικίνδυνο είναι το WIFI εντός της οικίας  όταν βρίσκετε ενεργοποιημένο, κύριος χωρίς καμία συσκευή συνδεόμενο, απλά ενεργοποιημένο. Θα ήταν προτιμότερο να το κλείνω?

 

2) Κατά την σύνδεση κινητού (Lumia 800) - υπολογιστή για μεταφορά δεδομένων, το κινητό πάντα φορτίζει ταυτόχρονα. Αυτό κανονικά εάν γίνετε συχνά δεν θα φθαρεί γρήγορα η μπαταριά...???

 

3) Όταν η οθόνη του είναι πολύ λερωμένη την κάνω με ενα απαλό πανάκι με ΑΖΑΧ. Και η οθονη γίνετε σαν καινούρια! Πειράζει αυτό...???

 

4)Πως θα κάνω το προφίλ μου στο Facebook να μην είναι ορατό σε άτομα εκτός των φίλων μου...??? Να φαίνεται μόνο η φώτο προφιλ μου και το όνομα. Τπτ άλλο. Να ειναι προσωπικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Σχεδον καθολου... Θα επρεπε να ανησηχεις για τις αλλες συσκευες πιο πολυ απο το wifi...

 

2.αν δεν βγαζεις και βαζεις το καλωδιο ολη μερα οχι... max ειναι 5 φορες την ημερα να το συνδεσεις-αποσυνδεσεις...

 

3.Το azax χαλαει της οθονες... Γενικα οθονες απο pc, tv και κινητα τις καθαριζουμε με απλο νερακι... κανει ιδια δουλεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2. Εναλλακτικα θα μπορουσες να κατεβασεις καποιο app και να συνδεεις ασυρματα κινητο-pc μεσω wifi.Δεν γνωριζω εαν υπαρχει κατι για wp(που λογικα υπαρχει),για android υπαρχει σιγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2. Εναλλακτικα θα μπορουσες να κατεβασεις καποιο app και να συνδεεις ασυρματα κινητο-pc μεσω wifi.Δεν γνωριζω εαν υπαρχει κατι για wp(που λογικα υπαρχει),για android υπαρχει σιγουρα.

Μπορεις να μου βρεις ενα τετοιο για Xperia X8? Γιατι δεν ξερω με πια ονομασια να το αναζητησω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Πόσο επικίνδυνο είναι το WIFI εντός της οικίας  όταν βρίσκετε ενεργοποιημένο, κύριος χωρίς καμία συσκευή συνδεόμενο, απλά ενεργοποιημένο. Θα ήταν προτιμότερο να το κλείνω?

 

2) Κατά την σύνδεση κινητού (Lumia 800) - υπολογιστή για μεταφορά δεδομένων, το κινητό πάντα φορτίζει ταυτόχρονα. Αυτό κανονικά εάν γίνετε συχνά δεν θα φθαρεί γρήγορα η μπαταριά...???

 

3) Όταν η οθόνη του είναι πολύ λερωμένη την κάνω με ενα απαλό πανάκι με ΑΖΑΧ. Και η οθονη γίνετε σαν καινούρια! Πειράζει αυτό...???

 

4)Πως θα κάνω το προφίλ μου στο Facebook να μην είναι ορατό σε άτομα εκτός των φίλων μου...??? Να φαίνεται μόνο η φώτο προφιλ μου και το όνομα. Τπτ άλλο. Να ειναι προσωπικό.

 

1) Κινητό έχεις; (ρητορική ερώτηση - you get my point). 

 

2) Η μπαταρία είναι λιθίου οπότε δεν παίζει και πολύ σημασία (ουσιαστικά έχει αλλά γι'αυτό είναι βγαλμένες η μπαταρίες - σε 2-3 χρόνια αλλαγή - αν αντέξει τόσο το κινητό).

 

Γιατί όμως δεν ενεργοποιείς τον ασύρματο συγχρονισμό από το zune; Συγχρονίζει ασύρματα το κινητό σου όταν α)βρίσκεται σε κατάσταση φόρτισης και β) βρίσκεται σε designated δίκτυο (δηλαδή μόνο όταν είναι στο δίκτυό σου). 

 

3) Απλό πανάκι που καθαρίζεις και τα γυαλιά (ηλίου - στραβωμάρας) - το ιδανικό.

 

4) Δεν ασχολούμαι με το facebook :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια γινετε στο Lumia 800 μεσω WiFi. To πρόγραμμα συγχρονισμού Zune εχει επιλογη αντι για συνδεση μεσω καλωδιου, την χρηση WiFi...!

 

post-246301-0-41965400-1359287683_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για την μπαταρία ίσα ίσα που πρέπει να κάνει κύκλους..

το πρόβλημα είναι να μην την αφήνεις να ξεφορτίζει φουλ γιατί έτσι εξαντλήται.

επίσεις στις μπαταρίες λιθίου "αρέσει" η αργή φόρτιση οπότε αμα κάθεσε στο pc φόρτιζε απο την usb το κινητό.

για περισσότερα δες εδώ www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3918412#post3918412

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να μου βρεις ενα τετοιο για Xperia X8? Γιατι δεν ξερω με πια ονομασια να το αναζητησω.

Εγω χρησημοποιω το AirDroid.Ασφαλως υπαρχουν και πολλα αλλα στο store.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...