Προς το περιεχόμενο

PS Plus ερωτήσεις για το PS3


ThanosA

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα !
Εχω μερικες αποριες για το Ps plus .
Εστω οτι κανω την συνδρομη για ενα μηνα 5$ νομιζω ειναι 
Κατεβάζω οσα παιχνιδια ειναι διαθεσιμα αυτο τον μηνα μονο ? Απο προιγουμενους δεν μπορω ?
Επίσης Εστω οτι τελειωνει η συνδρομη μου , ο,τι εχω κατεβασει μπορω να το παίξω και μετα ή οχι ?
Τελευταία ψιλοασχετη με το θεμα .
Εχω εναν hdd sata 2 3.5" 320gb μπορω να ανοιξω το ps3 και να το βαλω ? Εχω το Fat .
Τελευταιο , jailbreak εχει για 4.31 fw?

Ευχαριστω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσον αφορά το plus μπορείς να κατεβασεις τα παιχνίδια που σου δίνει όσο διαρκεί η συνδρομή σου , παλαιότερα όχι , αν και αυτά που θα κατεβασεις τώρα αν ξανά κανεις συνδρομή αργότερα και το έχεις σβήσει για τον χ-ψ λόγο , μπορείς να το ξανά κατεβασεις

 

Τώρα όσον αφορά αν όταν λήξει μπορείς να παίξεις νομίζω ότι αν μπαίνεις offline μπορείς αλλα αν πας να μπεις μια φορά online όταν έχει λήξει μπλοκάρει... Αυτο νομίζω υσχηει....

 

Για μένα παιδια πάντως τα λεφτά του σαν συνδρομή ετησίως είναι αρκετά καλα σχεδόν 4€ το μήνα και πιστεύω ότι τα κανεις απόσβεση με το πολυ παραπάνω

 

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω εναν hdd sata 2 3.5" 320gb μπορω να ανοιξω το ps3 και να το βαλω ? Εχω το Fat .

Τελευταιο , jailbreak εχει για 4.31 fw?

Ευχαριστω .

Ναι μπορεις να αλλαξεις σκληρο. φροντισε μονο να σωσεις τα saves σου σε στικακι και μετα να τα ξαναπερασεις.

Τα trophies τα ξαναπερνας κανοντας online synch

Οταν πας να περασεις τον σκληρο πιθανο να σου ζητησει να ξαναβαλεις το firmware που εχεις επανω. Αν εισαι σε official το κατεβαζεις απο το site της sony και το περνας με στικακι

Μετα οταν περασεις πισω τα saves πρεπει να μπεις σε recovery menu για να κανεις rebuild database ωστε να στα αναγνωριζει.

 

Αν εισαι σε 4.31 oficial firmware για να περασεις jailbreak πρεπει να κανεις την κονσολα downgrade

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μπορεις να αλλαξεις σκληρο. φροντισε μονο να σωσεις τα saves σου σε στικακι και μετα να τα ξαναπερασεις.

Τα trophies τα ξαναπερνας κανοντας online synch

Οταν πας να περασεις τον σκληρο πιθανο να σου ζητησει να ξαναβαλεις το firmware που εχεις επανω. Αν εισαι σε official το κατεβαζεις απο το site της sony και το περνας με στικακι

Μετα οταν περασεις πισω τα saves πρεπει να μπεις σε recovery menu για να κανεις rebuild database ωστε να στα αναγνωριζει.

 

Αν εισαι σε 4.31 oficial firmware για να περασεις jailbreak πρεπει να κανεις την κονσολα downgrade

Κανένα how to guide αξιόπιστο για jb?

ssd θα ειχε νοημα ? Πχ το Load στο skyrim θα ηταν γρηγοροτερο ειναι ειναι θεμα bluray drive?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εισαι σε official firmware πρεπει να ανοιχτει η κονσολα

κοιτα εδω

http://www.insomnia.gr/topic/467362-%CE%B5%CF%81%CF%89%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%B1%CF%80%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-faq-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-cfw-%CF%83%CF%84%CE%BF-playstation-3/

 

Δεν ξερω αν θα ειχε νοημα ο SSD εναντι κλασικου σκληρου μιας και ο SATA controler ειναι 150 (max transfer rate 1.5GB/s)

Καποιοι που εχουν βαλει SSD λενε οτι υπαρχει μικρη βελτιωση. Αλλα απ τη στιγμη που κοβει ο controller του ΠΣ3 δεν πρεπει να ειναι τεραστια. Αν εγκαταστησεις το skyrim στον σκληρο ειναι σιγουρα γρηγοροτερο το load σε σχεση με το BR Driver. Αυτο ισχυει για ολα τα παιχνιδια.

http://www.ps3devwiki.com/wiki/Harddrive

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εισαι σε official firmware πρεπει να ανοιχτει η κονσολα

κοιτα εδω

http://www.insomnia.gr/topic/467362-%CE%B5%CF%81%CF%89%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%B1%CF%80%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-faq-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-cfw-%CF%83%CF%84%CE%BF-playstation-3/

 

Δεν ξερω αν θα ειχε νοημα ο SSD εναντι κλασικου σκληρου μιας και ο SATA controler ειναι 150 (max transfer rate 1.5GB/s)

Καποιοι που εχουν βαλει SSD λενε οτι υπαρχει μικρη βελτιωση. Αλλα απ τη στιγμη που κοβει ο controller του ΠΣ3 δεν πρεπει να ειναι τεραστια. Αν εγκαταστησεις το skyrim στον σκληρο ειναι σιγουρα γρηγοροτερο το load σε σχεση με το BR Driver. Αυτο ισχυει για ολα τα παιχνιδια.

http://www.ps3devwiki.com/wiki/Harddrive

Δηλαδη το ps3 εχει sata 1 = 1.5Gbit/s = 150 mb/s ?Οντως τοτε δεν αξίζει .

Noob question επειδη δεν εχω ασχοληθει , εχω την επιλογη να εγκαταστησω πχ το skyrim μονο στον σκληρο και να παιζω χωρις το bluray ? Η εστω να φορτωνει πιο γρηγορα ? 

Οκ θα το κοιταξω το link

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Noob question επειδη δεν εχω ασχοληθει , εχω την επιλογη να εγκαταστησω πχ το skyrim μονο στον σκληρο και να παιζω χωρις το bluray ? Η εστω να φορτωνει πιο γρηγορα ? 

 

Αυτο κοιταξε το απο τα settings του παιχνιδιου αν εχει option για εγκατασταση στο σκληρο. δεν εχω ασχοληθει με το συγκεκριμενο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν νομιζω οτι υπαρχει παιχνιδι  που να παιζει χωρις δισκακι μεσα(σε ofw παντα)

μετα δεν θα ειχε νοημα να το εχεις αυθεντικο..

 

αν εχει επιλογη να περναει δεδομενα στον δισκο ναι θα σε βοηθησει(εκτος κ αν εκανε εγκατασταση στην αρχη το παιχνιδι οποτε δεν εχει κατι αλλο να βαλει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν νομιζω οτι υπαρχει παιχνιδι  που να παιζει χωρις δισκακι μεσα(σε ofw παντα)

μετα δεν θα ειχε νοημα να το εχεις αυθεντικο..

 

αν εχει επιλογη να περναει δεδομενα στον δισκο ναι θα σε βοηθησει(εκτος κ αν εκανε εγκατασταση στην αρχη το παιχνιδι οποτε δεν εχει κατι αλλο να βαλει)

Το PES13 εχει επιλογη απο τα settings να ο εγκαταστησεις στο σκληρο για πιο γρηγορο loading. Οπως και αλλα που μου διαφευγουν.

Φυσικα για να τρεξει θελει το οριτζιναλ δισκακι μεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...