Προς το περιεχόμενο

Δορυφορικη Digea


A_panM

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν θα ήθελα να μου πείτε κάποιον συμβατό HD δέκτη ο οποίος να κάνει καλή λήψη των δορυφορικών καναλιών της Digea και αυτό γιατί στην περιοχή μου δεν έχουν έρθει τα ψηφιακά και μάλλον θα αργήσουν να έρθουν.Αυτη τη στιγμή έχω έναν δέκτη της νοβα αλλά ειναι πατάτα...Πιάτο έχω 80άρι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκπέμπει στον Eutelsat, αλλά είναι κωδικοποιημένο με BISS το σήμα. Υπήρχε project για σπάσιμο με Cudabiss και νομίζω είχε αποτέλεσμα, αλλά δεν γνωρίζω περισσότερα, ούτε ενημερωθεί τελευταία.

Εάν το βρείς και δεν έχει αλλάξει, μπορείς να πάρεις κάποιον HD δέκτη με linux (Dreambox) και να βάλεις το κλειδί σε κάποιον emulator (cccam, mgcam κλπ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά μιας και το θυμήθηκα το έψαξα λίγο και όντως έχουν σπάσει τα κλειδιά και ανανεώνονται.

Όταν βρώ όρεξη και χρόνο για να στοχεύσω Eutelsat, ίσως το δοκιμάσω.

 

Φίλε οι HD δέκτες (κλώνοι) που να παίρνουν και emu γύρω στα 150 πάνε όλοι, απ' ότι θυμάμαι...

Αλλά την υποστήριξη που έχουν οι dreambox δεν την έχει κανένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι software emulator των καρτών που κάνουν κανονικά την αποκωδικοποίηση σε κλειδωμένα κανάλια.

Τυπικά, χρησιμοποιούνται για να βλέπει ο κάτοχος μιας νόμιμης κάρτας σε πολλαπλούς δέκτες/πολλαπλές τηλεοράσεις με μια κάρτα, αλλιώς η χρήση τους είναι παράνομη.

Δεν πιστεύω στην προκειμένη περίπτωση να υπάρχει θέμα νομιμότητας, καθώς η Digea εκπέμπει ελεύθερα και μόνο στο δορυφορικό κομμάτι είναι κλειδωμένη.

 

 

Επίσης, δεν γνωρίζω φθηνότερους δέκτες που να πληρούν τις προϋποθέσεις σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...