Προς το περιεχόμενο

Warcraft (Η ταινία)


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν μπορω να καταλαβω για ποιο λογο αποτελουν οι παραπανω ταινιες σοβαρο ανταγωνισμο για την ταινια του warcraft???

 

Σοβαρα τωρα αναφερεις το Angry Birds σαν σοβαρο ανταγωνιστη του Wow???:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι συνδρομές που αναφέρεις (που δε θα είναι ακριβώς έτσι από όσο ξέρω) δε νομίζω να τραβήξουν και τόσο κόσμο. Εξάλλου το κοινό στόχος είναι οι ΜΗ-gamers.

 

Αν περιμένουν να κόψουν εισιτήρια μόνο από τους gamers σωθήκαμε... δε θα δούμε ποτέ Warcraft 2

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβως. ο στοχος της ταινιας ειναι να τραβηξει και τους μη gamers. αν αποτυχει εκει, δεν θα βγουν σηκουελς.

πολυ δυσκολα τα πραματα.


Δεν μπορω να καταλαβω για ποιο λογο αποτελουν οι παραπανω ταινιες σοβαρο ανταγωνισμο για την ταινια του warcraft???

 

Σοβαρα τωρα αναφερεις το Angry Birds σαν σοβαρο ανταγωνιστη του Wow??

 

 

 

blockbuster oversaturation.

γιατι καποιος να δωσει χρηματα για καποιο καινουργια,αγνωστη, oσο καλη και να ειναι, ταινια, οταν εχει δωσει ηδη η προτιμαει να τα δωσει σε γνωστα κινηματογραφικα brands που βγαινουν στο ιδιο διαστημα?

το Angry Birds μην το υποτιμας, ειναι ενα παιχνιδι πασιγνωστο που το παιζουν ακομη και non-gamers. ηδη εχει κανει δυνατο ανοιγμα στο ΒΟ σε καποιες χωρες.

 

η μονη ελπιδα για το Warcraft ειναι το δυνατο word of mouth/rewatchability, οτι ειχε γινει και με το Avatar δηλαδη: καινουργιο fantasy property με μιξη ζωντανων/full CGI χαρακτηρων, υπηρχε αρνητικη προκαταληψη απο τα τραιλερς και πολλοι το ειχανε ξεγραμμενο λογω του ιδιαιτερου premise του,δεν εσπασε ρεκορ οταν βγηκε αλλα κρατηθηκε στο BO αρκετα για να γινει η επιτυχια που εγινε χαρη στο πολυ θετικο word of mouth/rewatchability. βεβαια το Avatar ειχε το πλεονεκτημα οτι επαιζε μονο του οταν βγηκε. γιαυτο και νομιζω οτι ηταν λαθος τελικα που το μεταφερανε τον Ιουνιο.

αυτο χρειαζεται το Warcraft, αλλιως θα το κατασπαραξουν τα μεγαθηρια του ανταγωνισμου.

 

παντως αυτο δεν ειναι προβλημα μονο για το Warcraft, αλλα μια ταση που παρατηρειται τα τελευταια χρονια και εχει σημανει το καμπανι στα μεγαλα στουντιο του HW με εξαιρεση φυσικα την Disney.


jesus christ, μολις ανακαλυψα οτι την ιδια βδομαδα βγαινει και το Now you see me 2... god dammit... :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ έχω την εντύπωση ότι η ταινία δε θα τραβήξει το ενδιαφέρον της ευρείας μάζας που δε πολυενδιαφέρεται είτε για το παιχνίδι είτε γενικά για ταινίες fantasy, ειδικά τώρα καλοκαιριάτικα. Εκτός κι αν ξαφνικά ξεσκιστεί στο marketing και μιλούν όλοι για Warcraft, όπως περίπου με τα Hobbit και Avatar, αλλά δύσκολο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο Avatar δεν ξεσκιστηκανε στο marketing, αντιθετως ηταν πολυ ηπιο. γιαυτο και μιλησα για word of mouth/rewatchability. 

δεν ξερω, μονο scifi βγηκαν φετος ενω το Hobbit3 ηταν πριν δυο χρονια και απογοητευσε τους fantasy fans. 

ισως το κοινο να αποφασισει να δει και κατι διαφορετικο και καινουργιο, εστω για αλλαγη, ειδικα αν ακουγονται καλα λογια γιαυτο. χλωμο βεβαια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να τα promo για την ταινία:

 

Με κάθε εισιτήριο στα Village ένα free digital copy του παιχνιδιού

 

http://eu.battle.net/wow/en/blog/20120033

 

 

Επίσης μάλλον θα υπάρξουν και άλλα promotions στις αίθουσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο παιχνίδι από ολα; το W1; Νομιζω ειναι το μοναδικο blizzardoπαιχνιδο που μου λειπει απο τη συλλογη, μαζι με το expansion του DIablo 3. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μούφα promotion. Τί να το κάνεις το παιχνίδι;

 

Είπαμε... δεν είναι στόχος τους οι ήδη gamers, οπότε ακόμα και 0,5% από αυτούς που θα πάρουν το παιχνίδι να κάτσουν να παίξουν και κάνουν και συνδρομή έστω για λίγο είναι μεγάλο κέρδος για αυτούς.

 

Δηλαδή τι promotion θα ήταν καλό? Είναι κάτι, είναι ένα δώρο... δεν είναι υποχρεωμένοι να το κάνουν

Ποιο παιχνίδι από ολα; το W1; Νομιζω ειναι το μοναδικο blizzardoπαιχνιδο που μου λειπει απο τη συλλογη, μαζι με το expansion του DIablo 3. 

 

Όχι ρε συ... το WoW

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπαμε... δεν είναι στόχος τους οι ήδη gamers, οπότε ακόμα και 0,5% από αυτούς που θα πάρουν το παιχνίδι να κάτσουν να παίξουν και κάνουν και συνδρομή έστω για λίγο είναι μεγάλο κέρδος για αυτούς.

 

Δηλαδή τι promotion θα ήταν καλό? Είναι κάτι, είναι ένα δώρο... δεν είναι υποχρεωμένοι να το κάνουν

 

 

Να έδιναν κάνα δωρεάν level 100 boost.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

HOLY SHIT!  :shock:


Ποιο παιχνίδι από ολα; το W1; Νομιζω ειναι το μοναδικο blizzardoπαιχνιδο που μου λειπει απο τη συλλογη, μαζι με το expansion του DIablo 3. 

 

εννοεις γνησιο; αλλιως μπορεις να το βρεις σε abandonware sites.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...