Προς το περιεχόμενο

Νεο PC εως 600 euro


miscer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποσό που διαθέτουμε : 500-600 euro

Χρήση υπολογιστή : Gaming, Surfing the net. 

Τοποθεσία: Aθηνα

πληκτρολόγιο,ηχεία,ποντίκι,οθόνη? Τιποτα εχω ηδη

 

Καλησπερα ινσομνιακς, εχω υποψην τον επεξεργαστη:

AMD FX 8350(AM3+,4,0 GHz,16 Mb)  195,66 €

επισης θα ηθελα μια αρκετα καλη καρτα γραφικων, τα υπολοιπα δεν με ενδιαφερουν ιδιαιτερα.

πχ

κουτι το πιο φθηνο

dvd/rw του παλιου pc η και καθολου.

σκληρο εχω εναν εξωτερικο 2ΤΒ WD τον οποιο αν γινεται τον μετατρεπω σε σκληρο.

 

 

ενδιαφερομαι για αποψεις συστασεις.

 

ευχαριστω για τον χρονο σας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Καλησπέρα. Δεν χωράει ο 8350 στο μπάτζετ σου άσε που αν φτάσεις εκεί στα χρήματα, καλύτερη επιλογή είναι κάποιος i5.

Σε κάθε περίπτωση δεν χρειάζεσαι κανέναν από τους δύο, ο 6300 είναι ήδη overkill.

 

Δες το παρακάτω, είναι από κατάστημα στην Αθήνα:

 

 

 

 

post-257149-0-84816600-1359647064_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Δεν χωράει ο 8350 στο μπάτζετ σου άσε που αν φτάσεις εκεί στα χρήματα, καλύτερη επιλογή είναι κάποιος i5.

Σε κάθε περίπτωση δεν χρειάζεσαι κανέναν από τους δύο, ο 6300 είναι ήδη overkill.

 

Δες το παρακάτω, είναι από κατάστημα στην Αθήνα:

 

σε ευχαριστω για την απαντηση σου,

η μονη μου απoρια ειναι για τον σκληρο τα 120GB θα χωρεσουν τα βασικα (games, λογισμικο)

επισης για RAM τι μου προτείνεις?  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έβαλα ram, ε? :P  Ένα μυαλό χειμώνα καλοκαίρι. Πας σε αυτόν τον επεξεργαστή http://www.skroutz.gr/s/248473/AMD-Phenom-II-X4-965-Box-Black-Edition.html και σε αυτές τις ram http://www.skroutz.gr/s/348012/Kingston-8GB-1600MHz-DDR3-Non-ECC-CL9-DIMM-Kit-of-2-HyperX-Plug-n-Play.html

 

Εννοείται ότι θα κάνεις τον εξωτερικό σκληρό σου, εσωτερικό. Στον ssd θα βάλεις μόνο win, προγράμματα, ίσως και κανα game που παίζεις συχνότερα. Όλα τα άλλα στον μεγάλο. Αλλά μην περιμένεις να οφεληθείς στα games από τον ssd. Αρκούνε τα 120gb για τη χρήση που προορίζεται.

 

Ποιά είναι η οθόνη σου?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θελω να χασω ισχυ απο τον επεξεργαστη οποτε θα μαζεψω $$ και θα παρω αυτον που μου προτινες αρχικα.

οθονη-tv monitor http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/cpindex.pl?slg=en&scy=dk&ctn=22PFL3405H/12

 

ευχαριστω κ παλι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σε ρωτησω φιλε ,αρχικα gaming apo gaming διαφερει.Τι παιζεις?ενδιαφαιρεσαι για χαλαρο παιχνιδι η ολα τερμα και τετοια?δν υπαρχει λογος να πας στον 8350.αν παιζεις σε χαλαρους ρυθμους μπορεις να ριξεις και αλλο το κοστος.εχεις την επιλογη να παρεις πιο   φθηνο cpu αν δν εισαι φανατικος gamer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σε ρωτησω φιλε ,αρχικα gaming apo gaming διαφερει.Τι παιζεις?ενδιαφαιρεσαι για χαλαρο παιχνιδι η ολα τερμα και τετοια?δν υπαρχει λογος να πας στον 8350.αν παιζεις σε χαλαρους ρυθμους μπορεις να ριξεις και αλλο το κοστος.εχεις την επιλογη να παρεις πιο   φθηνο cpu αν δν εισαι φανατικος gamer.

 FPS κυριως (CS GO, arma 2, COD) θελω οσο γινεται να απολαμβάνω καλες αναλυσεις.. 

ο απο πανω ποστερ μου προτεινε τον amd 6300 στα 3.50 ghz. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλος ειναι ο amd,σε συνδιασμο και με μια καλη καρτα γραφικων θα εισαι μια χαρα πιστευω,επισης εχω να σ προτεινω και αυτον http://www.skroutz.gr/s/317707/Intel-Core-i5-2400-Tray.html.Απο καρτουλα τ θα βαλεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλος ειναι ο amd,σε συνδιασμο και με μια καλη καρτα γραφικων θα εισαι μια χαρα πιστευω,επισης εχω να σ προτεινω και αυτον http://www.skroutz.gr/s/317707/Intel-Core-i5-2400-Tray.html.Απο καρτουλα τ θα βαλεις?

ξεκινησα με την λογικη να ειναι 2gb τουλαχιστον, και μου προτειναν την gigabyte radeon hd 7850 2gb, στα 205 euro.

Χωρις να ειμαι γνωστης του αντικειμενου,ο επεξεργαστης της AMD ειναι 3.50 ghz 6πυρινος  ενω της Intel ειναι 3.10 ghz στους 4 πυρινες. Υπαρχει λογος να την προτιμήσω?  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιταξε να δεις δν  ειναι τοσο επιφανειακα,Δηλαδη εγω εχω τον 3570k που εχει 4 πυρηνες.τι σημαινει οτι ο amd που εχει 6 ειναι καλυτερος.Δν νομιζω.Επειδη δουλευα και τους amd πολυ λογω εμπειριας σου προτεινω να τσιμπησεις τον  intel.Απο καρτουλα καλη ειναι η radeon.αν δωσεις αυτα τα λεφτα ειναι μια χαρα.Αν ανεβεις λιγο,κατι καλυτερο κανουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιταξε να δεις δν  ειναι τοσο επιφανειακα,Δηλαδη εγω εχω τον 3570k που εχει 4 πυρηνες.τι σημαινει οτι ο amd που εχει 6 ειναι καλυτερος.Δν νομιζω.Επειδη δουλευα και τους amd πολυ λογω εμπειριας σου προτεινω να τσιμπησεις τον  intel.Απο καρτουλα καλη ειναι η radeon.αν δωσεις αυτα τα λεφτα ειναι μια χαρα.Αν ανεβεις λιγο,κατι καλυτερο κανουμε.

σε ευχαριστω για τις πληροφοριες. Θα το ψαξω το θεμα με την Intel. Το σετ που μου προτεινε ο area 51 πως σου φαινεται? θα μπορουσα να κοψω απο καπου και να τα δωσω σε καλυτερη καρτα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρω πως η συνθεση του area 51 ειναι πολυ καλη.Αν ομως πας σε intel τοτε ανεβαινεις λιγο.Δν πιστευω πως μπορεις να κοψεις απο καπου.Αλλα ειλικρινα πιστευω πως ειναι μια πολυ καλη συνθεση.Απλα σαν λιγο καλυτερη εναλακτικη σου προτεινα intel.Και οσο αφορα στην καρτα ειναι πολυ καλη.Μν πας παραπανω διοτι αν πας τελικα και σε intel και δωσεις και παραπανω για καρτα ανεβαινεις πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρω πως η συνθεση του area 51 ειναι πολυ καλη.Αν ομως πας σε intel τοτε ανεβαινεις λιγο.Δν πιστευω πως μπορεις να κοψεις απο καπου.Αλλα ειλικρινα πιστευω πως ειναι μια πολυ καλη συνθεση.Απλα σαν λιγο καλυτερη εναλακτικη σου προτεινα intel.Και οσο αφορα στην καρτα ειναι πολυ καλη.Μν πας παραπανω διοτι αν πας τελικα και σε intel και δωσεις και παραπανω για καρτα ανεβαινεις πολυ.

Υπεροχα, ωρα για οικονομια :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεκινησα με την λογικη να ειναι 2gb τουλαχιστον, και μου προτειναν την gigabyte radeon hd 7850 2gb, στα 205 euro.

Χωρις να ειμαι γνωστης του αντικειμενου,ο επεξεργαστης της AMD ειναι 3.50 ghz 6πυρινος  ενω της Intel ειναι 3.10 ghz στους 4 πυρινες. Υπαρχει λογος να την προτιμήσω?  

 

Καλύτερος είναι ο intel αλλά έχεις ξεφύγει ήδη από το μπάτζετ. Σε κάθε περίπτωση ακόμα και να τον προτιμούσες δεν θα έβλεπες διαφορά με αυτήν την κάρτα γραφικών και τις απαιτήσεις που αναφέρεις.

 

Αν είναι να κάνεις κι άλλη υπέρβαση, πάρε ακόμα καλύτερη κάρτα γραφικών, όχι επεξεργαστή. Δες για μια 7870.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...