Προς το περιεχόμενο

Νεο PC εως 600 euro


miscer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αφού δε βιάζεται το παιδί λέει ας μαζέψει για 7870 και πάει σε 6300+MSI άμα είναι.

 

Κουτί ας κοιτάξει και το Κ380,είναι λίγο καλύτερο νομίζω και στα ίδια λεφτά περίπου.

 

Ηθελα να ξεκαθαρισω οτι ο επεξεργαστης δεν αποτελει αυτοσκοπο. Φυσικα αν αργοτερα μας ζητησει συνθεση με μεγαλυτερο budget βαζουμε και τον 6300. Την MSI δεν την κοβω να πουλαει για πολυ ακομη σε τετοια τιμη, θεωρω πως όποιος σκοπευει να αγορασει AM3+ μητρικη καλο ειναι να βιαστει.

 

Σχετικα με το κουτι το βρισκω πολυ κακομουτσουνο και ογκοδες για να το προτιμησω. Υποκειμενικοι παραγοντες, αλλα στο κουτι μετρανε μεχρι καποιο σημειο και αυτοι. Εχεις ενα δικιο βεβαια, αν δεν ενοχλειται καποιος απο την εμφανιση του και εχει τον απαραιτητο χωρο αξιζει να το εχει υποψιν του. Το βαζω εδω σε περιπτωση που ενδιαφερεται ο miscer: http://www.skroutz.gr/s/2615071/CoolerMaster-K380.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Ξέρω γιατί προχώρησες στην πρόταση του συγκεκριμένου συνδοιασμού.Απλά είπε οτι δε βιάζεται οπώτε εντάξει.

 

 

Το 380 εξωτερικά μοιάζει πολύ με το 350 τουλάχιστον στα δικά μου μάτια,και ναι είναι υποκειμενικά αυτά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@XMorsX  στα € 625,08 η προταση σου (€ 410,08 χωρις την καρτα γραφικων) και χωρίς υπολογισμένα μεταφορικα.  Απλα πιστευω με τις ελαχιστες γνωσεις που εχω, οτι μπορω να κανω μερικες δουλειες χωρις την καρτα γραφικων για ενα διαστημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@XMorsX  στα € 625,08 η προταση σου (€ 410,08 χωρις την καρτα γραφικων) και χωρίς υπολογισμένα μεταφορικα.  Απλα πιστευω με τις ελαχιστες γνωσεις που εχω, οτι μπορω να κανω μερικες δουλειες χωρις την καρτα γραφικων για ενα διαστημα. 

 

600 ακριβως αν βγαλεις την ψυχτρα, η οποια δεν ειναι απαραιτητη. Μεταφορικα θα πληρωσεις μονο στο visionstudio, κατι που δεν το βρισκω πολυ επιβαρυντικο επειδη θα παραγγειλεις απο εκει πολλα κομματια. Τα υπολοιπα υποθετω πως τα περνεις μονος σου, αλλιως φυσικα και δεν αξιζει να πληρωσεις μεταφορικα σε όλα. 

 

Το προβλημα ειναι οτι ουτε ο 965 ουτε ο 6300 εχουν ενσωματομενη gpu. Οποτε ή χρησιμοποιεις καποια παλιοτερη που εχεις είτε αναγκαστικά τα αγοραζεις ολα μαζι. Υπαρχει και τριτη λυση, να αγορασεις καποια φθηνοτερη 7850: http://www.digital-master.gr/el-gr/Products.aspx?ElementID=323429ff-90f5-458c-a690-a853b4c66ed1

Καταστημα το digital-master, τα μεταφορικα δωρεαν. Αυτη θεωρω και προσφοροτερη λυση αν βγαινεις οικονομικα.

post-247983-0-54432200-1359678956_thumb.png

post-247983-0-43733200-1359678959_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

600 ακριβως αν βγαλεις την ψυχτρα, η οποια δεν ειναι απαραιτητη. Μεταφορικα θα πληρωσεις μονο στο visionstudio, κατι που δεν το βρισκω πολυ επιβαρυντικο επειδη θα παραγγειλεις απο εκει πολλα κομματια. Τα υπολοιπα υποθετω πως τα περνεις μονος σου, αλλιως φυσικα και δεν αξιζει να πληρωσεις μεταφορικα σε όλα. 

 

Το προβλημα ειναι οτι ουτε ο 965 ουτε ο 6300 εχουν ενσωματομενη gpu. Οποτε ή χρησιμοποιεις καποια παλιοτερη που εχεις είτε αναγκαστικά τα αγοραζεις ολα μαζι. Υπαρχει και τριτη λυση, να αγορασεις καποια φθηνοτερη 7850: http://www.digital-master.gr/el-gr/Products.aspx?ElementID=323429ff-90f5-458c-a690-a853b4c66ed1

Καταστημα το digital-master, τα μεταφορικα δωρεαν. Αυτη θεωρω και προσφοροτερη λυση αν βγαινεις οικονομικα.

σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σου, εχω μια nvidia GT 8500 512mb απο το παλιο pc και θα χρησιμοποιήσω αυτη προσωρινά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα ειμαι ενα βημα πριν την παραγγελια . Ενα οκ απο εσας μου αρκει! :)

 

post-254102-0-13790700-1361283798_thumb.png

 

RAM: Kingston Hyper X DDR3 2x4GB 43,60€

Ψυχτρα: Xigmatek Loki SD963 H.D.T. CPU Cooler 22.90€

GPU: Gigabyte Radeon HD 7850 2GB GDDR5 256bit € 203,97 (Η αγορα της θα γινει αργοτερα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει πολλες :P

anyway δεν με "καει" αμεσα το θεμα καρτας οσο οι υπολοιπες επιλογες. (αφου σκοπευω να την αγορασω αργοτερα) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωπ ναι τώρα το είδα, δεν ΄ξέρω γιατί δεν δουλεύει σωστά το λινκ απο digital master.

Αυτήν που σου είπε και ο Mill πόσταρα, Sapphire 7870 XT

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...