Προς το περιεχόμενο

«Το μέλλον του PlayStation» παρουσιάζει η Sony στις 20 Φεβρουαρίου


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν υπαρχει ουτε 1 στο εκατομμυριο να παιζεις με την 6850 που κανει 100 ευρο στο σκρουτζ ολα στο ultra sto bf3(v sync ktlp) dx11 .Που να χτυπιεσαι αναποδα εκτος αν εννοεις οτι εσυ τα βαζεις ουλτρα και παιζεις απλα σε slow motion .Μην τρελαθουμε κιολας.

 

 

Υ.Γ επαλαμβανω μιλαω για  να  εχεις μηχανημα που να παιζει το game full,ουτε ικανοποιητικα ουτε τιποτα λιγοτερο ειμουν σαφης.

Μα ΔΕΝ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΤΙΠΟΤΑ το antialiasing πάνω από 2x,γιατί να το βάλω ? Για να λειτουργεί ως placebo ?

Θες σοβαρά να με κάνεις να ξεκινήσω το bf3 με fraps και να τραβήξω screenshots ?

 

Να πάρε benchmark που βρήκα πρόχειρο:

bf3-1920.jpg

 

Average 43fps δεν το λες και slow motion,και υπ' όψιν πως την δική μου 6850 την έχω κάνει overclock και το ρολόι της από 725 που έτρεχε κανονικά τρέχει στα 850.

 

Οι μόνοι περιορισμοί που έχω με την 6850 είναι οι εξής:

 

1) Στο Metro 2033 παίζω στα high settings με dx9 αντί στα very high.

2) Στο Crysis 2 έχοντας κατεβάσει το dx11 patch και το high resolution texture pack, ικανοποιητικό frame rate έχω με όλα στο Very High,antialiasing 2x,και textures στο ultra.

3) Στο Crysis 3 παίζω medium στο multiplayer,αν και μάλλον το single player που θα ναι ελαφρύτερο θα μπορώ να το τρέξω σε high.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί έχω την εντύπωση ότι αν είναι ανακοίνωση για ps4 απλά θα είναι μια ανακοίνωση για το μέλλον και μάλλον θα φαΐ κανένα χρονάκι?
σαν πολύ δεν βιάζεστε?
δεν νομίζω ότι η sony έχει ανάγκη να προλάβει κανένα Xbox όπως δεν το έχει κάνει ποτε αυτό...

τι να πω είμαι περίεργος τι θα ανακοίνωση γιατί σίγουρα παρουσίαση δεν είναι έτσι στα καλά καθούμε, τι? το γέννησε το ps4 όλο και κάτι τρανταχτό θα είχε διαρρεύσει πιο πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ΔΕΝ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΤΙΠΟΤΑ το antialiasing πάνω από 2x,γιατί να το βάλω ? Για να λειτουργεί ως placebo ?

Θες σοβαρά να με κάνεις να ξεκινήσω το bf3 με fraps και να τραβήξω screenshots ?

 

Να πάρε benchmark που βρήκα πρόχειρο:

bf3-1920.jpg

 

Average 43fps δεν το λες και slow motion,και υπ' όψιν πως την δική μου 6850 την έχω κάνει overclock και το ρολόι της από 725 που έτρεχε κανονικά τρέχει στα 850.

Καλα αστο δεν το σωνεις 43 fps den einai max, to set up ειναι ιδανικο ,το δικο σου αποκλειεται , δεν αναφερα  το ΑΑ αυτην την φορα ,και oc στην gpu σου ετεροχρονισμενα οκ  παραμυθια για αγριους.Εν κατακλειδι με 100 ευρο  gpu bf3 στο φουλ δεν παιζεις ουτε για ανεκδοτο .Εκτος αν εξω τωρα στην Ελλαδα ειναι νυχτα και δεν το ξερω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Καλα αστο δεν το σωνεις 43 fps den einai max

τι εννοείς δεν είναι max? έπρεπε να πιάνει 60+ fps για να σε ικανοποιήσει? από τη στιγμή που τα min fps δεν πέφτουν κάτω από τα 30 είναι μια χαρά...

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα αστο δεν το σωνεις 43 fps den einai max, to set up ειναι ιδανικο ,το δικο σου αποκλειεται , δεν αναφερα  το ΑΑ αυτην την φορα ,και oc στην gpu σου ετεροχρονισμενα οκ  παραμυθια για αγριους.Εν κατακλειδι με 100 ευρο  gpu bf3 στο φουλ δεν παιζεις ουτε για ανεκδοτο .Εκτος αν εξω τωρα στην Ελλαδα ειναι νυχτα και δεν το ξερω.

Παραμύθια ? Για ποιο λόγο καλέ μου άνθρωπε να κάτσω να γράφω ψέμματα ? Δεν έχω κανένα συμφέρον να πω ψέμματα,κανένα λόγο.

Γιατί το να κάνω overclock είναι παραμύθια ?  :huh:

Το πρώτο πράγμα που κάνω κάθε φορά που αγοράζω νέο εξάρτημα είναι να τεστάρω μέχρι που φτάνει,και να το βάλω να τρέχει στους πιο γρήγορους χρονισμούς.

 

Σε ενοχλεί μήπως και δεν μπορείς να χωνέψεις ότι η κάρτα σου (295) το 2009 είχε 500 ευρώ ενώ σήμερα μια κάρτα των 100-150 ευρώ είναι δυνατότερη απ τη δική σου ? Χαίρω πολύ,όσο περνάει ο καιρός οι επιδόσεις ανεβαίνουν και οι τιμές πέφτουν,αυτό ίσχυε από ανέκαθεν και ένας pentium 70 mhz πριν 20 χρόνια είχε 1000 δολάρια,ενώ σήμερα παίρνεις 4πύρηνο στα 3ghz με 100 δολλάρια...

Όσο περνάν τα χρόνια η τεχνολογία προχωρά,οι επιδόσεις ανεβαίνουν και οι τιμές πέφτουν. Έτσι ήταν είναι και θα είναι για πάντα.

 

Η κάρτα σου είναι στα 625mhz και έχει μνήμη ddr3. Η δική μου είναι στα 850mhz και έχει μνήμη ddr5.

Όσο και να την πήρες τη δική σου,ακόμα και 4-5 φορές πιο ακριβά απ τη δική μου,η δική μου αποδίδει περισσότερα fps από τη δική σου,γιατί απλά η τεχνολογία προχώρησε απ το 2009 και βγήκαν νέες αρχιτεκτονικές,πλέον υπάρχουν τα 32nm,δεν έχουμε κολλήσει στα 65nm...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κονσολα ηταν για κανα ποδοσφαιρακι με φιλους παραγγελνοντας πιτογυρους, κανενα Mortal Kombat, κανενα tekken, κανα racing και κανα god of war (πλατφόρμας, hack 'n slash κτλπ) βαριά αντε και κανα shoot em'up.

 

Οταν bootarei το pc πρεπει να σβηνουν οι κονσολες απο ενδειξη σεβασμου και μονο...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω βαρεθει να βλέπω τοπικ κονσολας να μετατρεποντε σε μαχη γραφικων κονσολας-pc απο pc hardware victims που προσπαθούν να μας πεισουν οτι οι κονσολες ειναι ξεπερασμενες επειδη αυτοι γουσταρουν να σκανε μια περιουσια για να βλέπουν "καλυτερα " πιξελς ( δηλαδη αερα κοπανιστό...). Εχετε χασει το νοημα του gameplay... Αναμενουμε εναγωνίως την 20η Φεβρουαρίου!!!!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ειστε τραγικοι! Πλακα πλακα ολος ο φανμπουσμος εδω μεσα κυκλοφορει!! Δεν εχω ξαναγραψει ποστ ομως με αναγκασατε να το κανω για πρωτη φορα!! Φτανει με τις κοντρες με το πισι κ τις κονσολες, σταματηστε να λετε τα δικα σας κ να μετατρεπετε το καθε θεμα αναλογα με τις κ@υλες του καθενα!!

 

ΤΟ ΠΙΣΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΣΙ κ θα παρεμεινει ψηλα στην εκτιμηση ολου του κοσμου.. Ειναι για multiplayer games, για εργασιες, για τσοντες, το αγαπαμε ολοι τελος.. Επισης ειναι ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΟ ΧΟΜΠΙ, απο μια κονσολα κ δεν χωραει κουβεντα..

 

Η ΚΟΝΣΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΣΟΛΑ, κατι που σημαινει οτι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΙΣΙ.. Κ για αυτους που δεν καταλαβαν, η κονσολα ειναι  παιχνιδομηχανη, προοριζεται μονο γι αυτο κ οσοι την προτιμουν ειναι λογοι αλλοι απο αυτους που κραζετε.. Την προτιμουν επειδη παιζει σε τηλεοραση, εχει ομορφα παιχνιδια αποκλειστικοτητες, την απολαμβανεις απο τον καναπε σου κ ναι ειναι πιο multipayer για σπιτι παιζοντας 2 τουλαχιστον ατομα στον ιδιο χωρο. ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΦΘΗΝΟ ΧΟΜΠΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ.. 

 

Αυτα τα δυο δεν συγκρινονται, ειναι σαν να συγκρινεις τον ΜΕΣΣΙ με τον ΒΑΝ ΝΤΕ ΣΑΑΡ παιζουν και οι δυο ποδοσφαιρο αλλα δεν μπορεις να πεις ποιος ειναι καλυτερος..

 

ΥΓ. Αγαπαω τα πισι αλλα εχω να αγορασω 8 χρονια καινουργιο, (ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΠΑΙΞΩ ΗΤΑΝ ΠΡΙΝ 5 ΧΡΟΝΙΑ, ΔΗΛΑΔΗ ΜΟΥ ΚΡΑΤΗΣΕ 3 ΧΡΟΝΙΑ GAMING  Κ ΠΛΗΡΩΣΑ 1000Ε) κ αγορασα κονσολα (200Ε ΧΒΟΧ360 Κ ΤΗΝ ΕΧΩ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΕΠΙΣΗΣ Κ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ) κ ειμαι απολυτα ικανοποιημενος κ απο τον υπολογιστη μου για αυτα που μου προσφερει κ απο την κοσνολα μου κ γλυτωσα αλλα 2.000 ΕΥΡΩ ΣΥΝΟΛΟ για καθε 3 χρονια αναβαθμισης..

 

ΥΓ. Ξεκοληστε με τα σπεκς γιατι στο τελος θα κηνυγατε τις καρτες γραφικων κ τα παιχνιδια θα ειναι αφαντα.. Πολλοι θα πειτε οτι οι καρτες γραφικων του ΠΙΣΙ μου ειναι 10 φορες καλυτερες απο αυτη που εχει μεσα ενα XBOX360 η 5 φορες απο του PS3, αλλα στα αληθεια, ΕΧΕΤΕ ΔΕΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΟΝΣΟΛΑΣ?! Ακομη τριβω τα ματια μου με αυτα που εχουν (οσο εχουν) να προσφερουν οι κονσολες της σημερινης γενιας..

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποπο υπερβολές.

Δεν χρειάζεται να αλλάζεις κάθε χρόνο για να μπορείς να παίζεις τα νέα παιχνίδια. 

Το dx11 έχει βγει εδώ και 4 χρόνια και μόνο 2 παιχνίδια (bf3,cr3) το απαιτούν για να τρέξουν ώστε να αναγκάσουν κάποιον να πάρει νέα κάρτα γραφικών για να μπορεί να τα τρέξει. Βρε μπας και δεν είσαι pc gamer και μας τρολλάρεις ? Ξέρω άτομα που ακόμα έχουν 4870 και παίζουν μοντέρνα παιχνίδια...

Δεν αλλαζεις καθε χρονο προφανως, αλιως το ειπα και αλλου πηγαινε. τεσπα.

Για ποιο λογο να μην μπορω να παιξω μια παιχνιδαρα οπως το crysis και να πρεπει να πληρωσω για καρτες? ειναι ηλιθιο.

Κονσολα και παλι κονσολα. Δεν με νοιαζου αναλυσεις ηχοι καρτες και αλλα τετοια. Παιζω σε ενα επιπεδο παραπανω απο το ικανοποιητικο πλεον, σε οτι οθονη θελω, με το μοχλο του 360 και συστηματα ηχου.

 

Στο πισι θες καρτες, μοχλους γιατι keybord sucks, (και καναν προτζεκτορα γιατι στην οθονουλα δεν κλανεις μια. :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει ουτε 1 στο εκατομμυριο να παιζεις με την 6850 που κανει 100 ευρο στο σκρουτζ ολα στο ultra sto bf3(v sync ktlp) dx11 .Που να χτυπιεσαι αναποδα εκτος αν εννοεις οτι εσυ τα βαζεις ουλτρα και παιζεις απλα σε slow motion η' για κανα counter strike, ναι εκει θα τα παιξεις ολα στο φουλ .Μην τρελαθουμε κιολας.

 

 

Υ.Γ επαλαμβανω μιλαω για  να  εχεις μηχανημα που να παιζει το game full,ουτε ικανοποιητικα ουτε τιποτα λιγοτερο ειμουν σαφης.

Εγώ με την 6850 παίζω το bf3 στο ultra dx11 χωρίς κανένα κόλλημα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ με την 6850 παίζω το bf3 στο ultra dx11 χωρίς κανένα κόλλημα :)

Σιγουρα ,εγω εφτιαξα super -duper-wow gaming pc να παιζει ολα τα παιχνιδια στο φουλ  με 447 ευρο και 36 λεπτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχε πριν πολλά χρόνια ένα άρθρο που έδειχνε την διαφορά ενός Άγγλου και ενός Ιαπωνα μουσικοφιλου.

 

Αν ξοδέψαν από 5 εκ (δραχμές) για εξοπλισμό, ο Άγγλος θα είχε 4.5 σε μουσική (cd, βινύλιο κτλ) και τα υπόλοιπα σε hardware. Ο Ιάπωνας το ακριβώς αντίθετο.

 

Η ουσία του gaming είναι τα παιχνίδια και όχι ο εξοπλισμός. Να και αν έχει χειρότερα γραφικά, να και αν δεν παίζει με ultra high settings. Μπορεί να κρατήσει 6 χρόνια, χωρίς προβλήματα ποιότητας;

 

 

Υ. Γ. Και να βγαίνουν παιχνίδια σε προσφορές σε στυλ steam.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι υποστιριζεται τις κονσολες εχετε πλακα που αναφερετε τις οθοναρες σας και τα καλα σας ηχεια.Λες και το pc δεν μπορεις να το συνδεσεις σε ολα αυτα.Οποιος θελει παντως,σε θεμα ηχου,τον παω μια κοντριτσα για την εμπειρια σε gaming-ηχο,με τις ηχειαρες που εχει συνδεμενες στην κονσολα vs των καρουλιων που εχω εγω στο pc.Για γραφικα στην ιδια οθονη δεν το συζηταμε καν,θα πεσει πολυ κλαμα.Θα ηθελα να δω τι κανει το pc μου εναντια στις κονσολες.Μερικα παιχνιδια δεν τα παιξει τερμα,αλλα σιγουρα θα τα παιξει σε πολλαπλασια settings απο οτι κανουν οι κονσολες.

 

Κονσολα και παλι κονσολα ρε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...