Προς το περιεχόμενο

Καφετιέρα Nespresso 59 Ευρώ


Deathy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε μα προφανώς είναι θέμα του τι είδους προσφορά βγάζουν ανα περίοδο. Πχ τότε που πήρες μπορεί να έλεγαν 'με κάθε καφετιέρα δώρο το αεροτσινο'. Τώρα λένε 'δώρο 30 η 50 ξέρω γω ευρώ για αγορες απο το κλαμπ'. Υπήρξαν και 1-2 φορες που τα έδωσαν όλα όπως πχ πέρσι το Μάρτιο (70 ευρώ + αεροτσινο!). Δεν καταλαβαίνω γιατί ζητάς κατι που δεν δικαιούσαι, ειδικά τόσο καιρο μετα (άλλο να έβγαζαν προσφορά με δωροεπιταγη μέσα σε 1-2 βδομάδες απο την αγορά σου).

ξερω οτι δεν το δικαιουμε,ετρεξε 2 εβδομαδες αργοερα νομιζω,ξερω ομως και ατομα που απλα πηγαν με τον σειριακο και κουπονι και πηραν και τα 50 ευρω και το αεροτσινο
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 86
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

karetsos μηπως κατα λαθος εγραψες 4/2/2012, αντι 4/2/2013 ?

 

Απ'οτι καταλαβαινω, το κουπονι μπορει να το δινουν θεωρητικα τα ΜΜ αλλα ειναι για το nespresso club, σωστα?

Γνωμη μου, λογω αποστασης, παρε τηλ στο club και ζητα να σου στειλουν το κουπονι με email/fax και στειλτο πισω συμπληρωμενο. Βαλε πανω ημερομ αγορας 2/2 και κανε τον ανηξερο, εχουν καλη διαθεση να εξυπηρετησουν, νομιζω πως ακομη κ αν το εντοπισουν, θα το περασουν.

 

εννοούσα 4/2/2013... λάθος μου...

 

μα αν στείλω το κουπόνι συμπληρωμένο θα έχει επάνω και το αυτοκόλλητο με το S/N, οπότε αν δεν μου το "περάσουν" πάει η προσφορά.

 

να ρωτήσω, κανένας άλλος δεν πήρε από MM την μηχανή αυτή αυτές τις ημερες; μόνο εγώ; θέλω να δω τι κάνανε σε άλλες περιπτώσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα σήμερα την μηχανή, χωρίς όμως το κουπόνι. Τηλεφώνησα στη mediamarkt και μου είπαν ότι κανονικά το κουπόνι έπρεπε να είναι μαζί με τα έγγραφα της παραγγελίας. Παρ' ολ' αυτά είπαν ότι θα μου στείλουν άλλο. (εξηπηρετηκότατος ο υπάλληλος στο τηλέφωνο)

 

Παρεμπιπτόντως η μηχανή μου φένεται αρκετά καλή, ιδίως για τα λεφτά της (και αν υπολογιστεί και η προσφορά των 30€ τότε είναι τζάμπα).

Βέβαια δεν έχω δοκιμάσει ακόμη καφέ αν και πιστεύω να μην βρω μεγάλη διάφορα από την pro σειρά. Χρησιμοποιώ πάνω απο δύο χρόνια την ES 80 PRO και έχω καταλήξει σε espresso και lugo forte. Αυτήν την αγόρασα για το γραφείο αλλά απο γεύσεις δεν ξέρω τι παίζει. Το καλό είναι ότι συνοδεύεται απο μιά θήκη με 16 κάψουλες (μία από κάθε γεύση) για δοκιμή.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα σήμερα την μηχανή, χωρίς όμως το κουπόνι. Τηλεφώνησα στη mediamarkt και μου είπαν ότι κανονικά το κουπόνι έπρεπε να είναι μαζί με τα έγγραφα της παραγγελίας. Παρ' ολ' αυτά είπαν ότι θα μου στείλουν άλλο. (εξηπηρετηκότατος ο υπάλληλος στο τηλέφωνο)

 

Παρεμπιπτόντως η μηχανή μου φένεται αρκετά καλή, ιδίως για τα λεφτά της (και αν υπολογιστεί και η προσφορά των 30€ τότε είναι τζάμπα).

Βέβαια δεν έχω δοκιμάσει ακόμη καφέ αν και πιστεύω να μην βρω μεγάλη διάφορα από την pro σειρά. Χρησιμοποιώ πάνω απο δύο χρόνια την ES 80 PRO και έχω καταλήξει σε espresso και lugo forte. Αυτήν την αγόρασα για το γραφείο αλλά απο γεύσεις δεν ξέρω τι παίζει. Το καλό είναι ότι συνοδεύεται απο μιά θήκη με 16 κάψουλες (μία από κάθε γεύση) για δοκιμή.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

εσένα σου είπαν θα σου το στείλουν; γιατί εμένα μου είπαν απλά θα επικοινωνήσουν μαζί μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερω οτι δεν το δικαιουμε,ετρεξε 2 εβδομαδες αργοερα νομιζω,ξερω ομως και ατομα που απλα πηγαν με τον σειριακο και κουπονι και πηραν και τα 50 ευρω και το αεροτσινο
Ξεχνάς λίγο το θέμα της απόδειξης. Πήγαν δηλαδή οι άλλοι χωρίς απόδειξη, ή μήπως είχαν απόδειξη 'κατάλληλης' (για κουπόνι) ημερομηνίας; Δεν αποκλείεται πχ να είχε προμηθευτεί ενα μαγαζί 'πακέτα' με μηχανή και αεροτσινο και να ξέμειναν μερικά και να πουλήθηκαν όντως εντος του .. επόμενου διαστήματος που έτρεξε προσφορά με κουπονακι απο το κλαμπ!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοούσα 4/2/2013... λάθος μου...

 

μα αν στείλω το κουπόνι συμπληρωμένο θα έχει επάνω και το αυτοκόλλητο με το S/N, οπότε αν δεν μου το "περάσουν" πάει η προσφορά.

 

να ρωτήσω, κανένας άλλος δεν πήρε από MM την μηχανή αυτή αυτές τις ημερες; μόνο εγώ; θέλω να δω τι κάνανε σε άλλες περιπτώσεις

σωστο βεβαια κ αυτο...αν κ νομιζω οτι θα το περασουν.

Ξερεις μποριες να δοκιμασεις ανωνυμα, παρε τηλ με αποκρυψη κ πες για τις ημερομηνιες χωρις περαιτερω στοιχεια.

Αμα σου πουν επιτοπου οτι δεν υπαρχει προβλημα, κρατα κανα ονομα κ προχωρα μαζι του/της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστο βεβαια κ αυτο...αν κ νομιζω οτι θα το περασουν.

Ξερεις μποριες να δοκιμασεις ανωνυμα, παρε τηλ με αποκρυψη κ πες για τις ημερομηνιες χωρις περαιτερω στοιχεια.

Αμα σου πουν επιτοπου οτι δεν υπαρχει προβλημα, κρατα κανα ονομα κ προχωρα μαζι του/της.

 

σίγα μην γίνω και κατάσκοπος :shifty:  , απλά θα ξαναπάρω αύριο το MM να το διευθετήσω... B)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Παρέλαβα σήμερα την μηχανή, χωρίς όμως το κουπόνι. Τηλεφώνησα στη mediamarkt και μου είπαν ότι κανονικά το κουπόνι έπρεπε να είναι μαζί με τα έγγραφα της παραγγελίας. Παρ' ολ' αυτά είπαν ότι θα μου στείλουν άλλο. (εξηπηρετηκότατος ο υπάλληλος στο τηλέφωνο)

 

Παρεμπιπτόντως η μηχανή μου φένεται αρκετά καλή, ιδίως για τα λεφτά της (και αν υπολογιστεί και η προσφορά των 30€ τότε είναι τζάμπα).

Βέβαια δεν έχω δοκιμάσει ακόμη καφέ αν και πιστεύω να μην βρω μεγάλη διάφορα από την pro σειρά. Χρησιμοποιώ πάνω απο δύο χρόνια την ES 80 PRO και έχω καταλήξει σε espresso και lugo forte. Αυτήν την αγόρασα για το γραφείο αλλά απο γεύσεις δεν ξέρω τι παίζει. Το καλό είναι ότι συνοδεύεται απο μιά θήκη με 16 κάψουλες (μία από κάθε γεύση) για δοκιμή.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

εσένα σου είπαν θα σου το στείλουν; γιατί εμένα μου είπαν απλά θα επικοινωνήσουν μαζί μου...
Ναι, το παλικάρι που απάντησε στο τηλέφωνο με έβαλε για λίγο στην αναμονή, επικοινώνησε με την αποθήκη και μετά, αφού του έδωσα κωδικό παραγγελίας, μου είπε ότι θα μου στείλουν το κουπόνι.Sent from my iPhone using Insomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά τους ξανακάλεσα σήμερα και πολύ ευγενικά μου είπαν ότι θα μου στείλουν το κουπόνι ταχυδρομικά.

 

άρα το συμπέρασμα είναι ότι κάνουν το κορόϊδο και στέλουν το κουπόνι μόνο σε όποιον το ζητήσει, παρόλο που το αναγράφουν ξεκάθαρα στο site.

 

αυτά.

 

πάντως η μάνα μου ξετρελάθηκε με τη μηχανή.... B)  που να της πάω και τους καφέδες δώρο....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ήρθε σήμερα και το κουπόνι αλλά γράφει ότι η προσφορά ισχύει για αγορά μέχρι 2/2/2013. Επικοινώνησα και με nespresso club και μου το επιβεβαίωσαν, δεν δικαιούμαι την προσφορά μιας και η απόδειξη είναι από 6/2.

Είμαι σίγουρος όμως ότι στις 5/2 που έκανα την παραγγελία στο site της mediamarkt ανέφερε κανονικά την προσφορά (δυστυχώς δεν σκέφτηκα ότι θα έπρεπε να κράτησω snapshot).Τώρα την έχουν κατεβάσει. Κρίμα γιατί το θεωρούσα υπεύθυνο κατάστημα. Πάντως και για 60€ δεν είναι καθόλου κακή η μηχανή.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nearly_God που μενεις? Αν εχεις μαγαζι nespresso στην πολη σου, πηγαινε απο εκει κ πες οτι στο MM σου ειπαν οτι ισχυει και οτι γι'αυτο την αγορασες...ειναι πολυ εξυπηρετικοι κ δεν χανεις τιποτε.

 

Εναλλακτικα πηγαινε την πισω στο ΜΜ κ περιμενε νεα προσφορα προς το Πασχα, βγαζουν ολο τον χρονο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Nearly_God που μενεις? Αν εχεις μαγαζι nespresso στην πολη σου, πηγαινε απο εκει κ πες οτι στο MM σου ειπαν οτι ισχυει και οτι γι'αυτο την αγορασες...ειναι πολυ εξυπηρετικοι κ δεν χανεις τιποτε.</p>

<p> </p>

<p>Εναλλακτικα πηγαινε την πισω στο ΜΜ κ περιμενε νεα προσφορα προς το Πασχα, βγαζουν ολο τον χρονο.</p>

 

Είμαι Κατερίνη. Κοντινότερο κατάστημα Nespresso έχει στη Θεσσαλονίκη και με τα καινούργια διόδια στο Αιγίνιο για να πάω και να γυρίσω θέλω πάνω από 20€ οπότε πάει η προσφορά. Άσε που η κοπέλα στο τηλεφωνο μου το ξεκαθάρισε, δεν δικαιούμαι την προσφορά. Είπε μάλιστα ότι θα μπορούσε να δεχτεί μεταγενέστερη απόδειξη εάν ήταν έστω η online παραγγελία μέχρι 2/2.

Όσο για τη μηχανή, όπως είπα πιστεύω ότι τα αξίζει τα 60€ ακόμη και χώρίς την προσφορά. Απλά λυπάμαι για το μαγαζί γιατί το θεωρούσα αξιόλογο.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βγάλεις άκρη με τη ΜΜ πάντως πόσταρε γιατί εγώ δεν έχω σκοπό να τους ενοχλήσω, με απογοήτευσαν. Άσε που νομίζω ότι ξέρω την απάντηση: "Όταν κάνατε την παραγγελία δεν ανέφερε την προσφορά στο site γιατί είχε λήξει"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άμα δεν ανέφερε την προσφορά γιατί μου στείλατε το κουπόνι; θα τους ρωτήσω έτσι απλά... να δω τι θα μου πούνε.

 

αν δεν δίνει την προσφορά το nespresso club, να μου στείλουν αυτοί (το ΜΜ) αναλώσιμα αξίας 30 €

 

από τη στιγμή που αποδεχτηκαν να μου στείλουν το κουπόνι και έχω απόδειξη αγοράς 4/3/2013, ας κόψουν το λαιμό τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...