Προς το περιεχόμενο

Far Cry 3 ή Dragonborn ?


Alithinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι σε ένα δίλλημα.

Να πάρω το Far Cry 3 το οποίο το βρήκα στο Public 30 ευρώ,ή το Dragonborn DLC για το Skyrim που θα βγει αύριο και θα χει 20 ευρώ ?

 

Μου άρεσε το Skyrim αλλά κάνα μήνα τώρα το χω παρατήσει γιατί βαρέθηκα να κάνω τα ίδια και τα ίδια σε αυτό,αλλά μια φρεσκάδα ίσως να με έκανε να το ξαναεγκαταστήσω.

Απ την άλλη όμως το Far Cry 3 πιστεύω θα μου αρέσει πολύ από όσα έχω δει. Εν το μεταξύ το FC3 έχει 30 ευρώ και είναι ολόκληρο παιχνίδι,ενώ το Dragonborn 20 και είναι DLC.

 

Κάποια στιγμή βέβαια και τα 2 θα τα παίξω,αλλά μάλλον το ένα θα το πάρω σήμερα ή αύριο,και για το άλλο θα περιμένω Steam Sale.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψυχολογικα και μονο εσυ ο ιδιος θες πιο πολυ το FC3 οποτε πηγαινε σε αυτο

για το αλλο που λες δενς αξιζει τα λεφτα του, και οντως εχει καταντιση βαρετο το skyrim

απο την αλλη προσωπικα το FC3 σε εμενα δεν μου αρεσει η ιστορια του παιχνιδιου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψυχολογικα και μονο εσυ ο ιδιος θες πιο πολυ το FC3 οποτε πηγαινε σε αυτο

για το αλλο που λες δενς αξιζει τα λεφτα του, και οντως εχει καταντιση βαρετο το skyrim

απο την αλλη προσωπικα το FC3 σε εμενα δεν μου αρεσει η ιστορια του παιχνιδιου.

η ιστορια του δεν σ αρεσει σαν θεματολογια η σαν εκτελεση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι σε ένα δίλλημα.

Να πάρω το Far Cry 3 το οποίο το βρήκα στο Public 30 ευρώ,ή το Dragonborn DLC για το Skyrim που θα βγει αύριο και θα χει 20 ευρώ ?

 

Μου άρεσε το Skyrim αλλά κάνα μήνα τώρα το χω παρατήσει γιατί βαρέθηκα να κάνω τα ίδια και τα ίδια σε αυτό,αλλά μια φρεσκάδα ίσως να με έκανε να το ξαναεγκαταστήσω.

Απ την άλλη όμως το Far Cry 3 πιστεύω θα μου αρέσει πολύ από όσα έχω δει. Εν το μεταξύ το FC3 έχει 30 ευρώ και είναι ολόκληρο παιχνίδι,ενώ το Dragonborn 20 και είναι DLC.

 

Κάποια στιγμή βέβαια και τα 2 θα τα παίξω,αλλά μάλλον το ένα θα το πάρω σήμερα ή αύριο,και για το άλλο θα περιμένω Steam Sale.

παρολο που λατρευω το skyrim, ψηφιζω δαγκωτο far cry 

 

επαιξα ηδη το ενα dlc με τα βαμπιρ και μπορω να πω οτι με πηρε ο υπνος.. και δε σκοπευω να παιξω αλλο 

οτι ειναι να σου δωσει το παιχνιδι στο δινει στο κυριως παιχνιδι, τα dlc ειναι και λιγο κλεψια εδω που τα λεμε και αν εχεις φτασει σε καποιο μεγαλο level απλα κανεις βολτα και σκοτωνεις τους παντες για πλακα

(πραγμα συνηθισμενο σε ολα τα παιχνιδια της bethesda εχω παιξει)

 

το far cry απο την αλλη ειναι κατι τελειως διαφορετικο και ειναι ενα ολοκληρο παιχνιδι απο την αρχη , πραγμα πολυ πιο ενδιαφερον 

 

οποτε μεταξυ του  να ειμαι πανισχυρος και να προχωραω σκοτωνοντας το πολυ με 2-3 hit ο,τι κινειται προτιμω να παιξω κατι απο την αρχη σε ενα νεο ομορφο περιβαλλον

 

η ιστορια ενταξει μπαζει, αλλα δε περιμενω ενα dlc να εχει περισσοτερο ενδιαφερον 

απο την αλλη αν βαλεις στην ακρη την ιστορια που σε μερικους αρεσει σε μερικους οχι, το ιδιο το παιχνιδι ειναι αρκετα καλο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς δεν το πήρα τελικά το Far Cry 3,πάντως σίγουρα αν κάποια στιγμή το πάρω δεν θα είναι από το Public!!!  :angry:

Οι τύποι είναι μοναδικοί,δεν μου 'χει ξαναγίνει αυτό το πράγμα.

Ακούστε εδώ:

 

1) Την περασμένη βδομάδα πέρασα απ το κατάστημα,και έριξα μια ματιά στο κουτί του Far Cry 3 και είδα τιμή 34.99 ευρώ.

2) Πριν ξεκινήσω απ' το σπίτι μου για να το πάρω,τσέκαρα το site τους και είδα πως είχαν "προσφορά" το παιχνίδι και πως δήθεν από 39.99 ευρώ που ήταν πριν η τιμή του (που ούτως ή άλλως είναι ψέμμα γιατί το είχαν 34.99) τώρα το πουλάν 29.99 ευρώ! Αμέσως ένιωσα ότι κάτι δεν πάει καλά και δε μου άρεσε η ψεύτικη προσφορά που δήθεν είπαν ότι έκαναν,αλλά τουλάχιστον σκέφτηκα πως το γεγονός πως θα γλίτωνα 5 ευρώ σε σχέση με τη προηγούμενη εβδομάδα θα με σύμφερε. Έτσι λοιπόν ξεκίνησα για Public.

3) Φτάνοντας λοιπόν εκεί,πάω βρίσκω το παιχνίδι και κοιτάω από πίσω το χαρτάκι που του 'χουν κολλήσει και τι να δω ? Λιανική τιμή 39.99!!! Παίρνω το κουτί στα χέρια μου και πάω στον τύπο με του καταστήματος με το πορτοκαλί μπλουζάκι και του λέω πως είδα πως το προιόν είναι σε προσφορά,και τον ρώτησα τι ποσό θα πρέπει να πληρώσω για να το αγοράσω,και μου είπε πως η προσφορά δεν ισχύει και θα έπρεπε να πληρώσω ότι έγραφε πάνω το κουτί!! 

 

Με άλλα λόγια οι τύποι αύξησαν την τιμή αντί να τη μειώσουν,λεν ψέμματα πως το προιόν είχε μεγαλύτερη τιμή πριν και τάχα μου κάναν προσφορά,ενώ οι τιμές που που σου λέει στον κατάλογο δεν ισχύουν!! 

:X  :mad:

 

Epic fail με 3 φάουλ μαζεμένα.

 

 

υ.γ. πρώτη φορά βλέπω η τιμή ενός παιχνιδιού να ανεβαίνει όσο περνά ο καιρός αντί να κατεβαίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωρις να θελω να τους υπερασπιστω στο site τους διευκρινιζουν οτι αλλη τιμη εχουν στο ιντερνετ , αλλη στο μαγαζι 

απλα τη τιμη καταστηματος την εχουν παντα με μικροσκοπικα γραμματα

 

με το public δεν εχω κανει παζαρια , ομως σε αλλα μαγαζια που συνηθως κανω το παζαρι ζηταω τιμη ιντερνετ για να μη χανω χρονο με τις παραγγελιες (το ποντικι μου και ssd μου πχ τα πηρα με τιμες ιντερνετ απο το μαγαζι)

 

καμια φορα το κανω για να γλιτωσω μεταφορικα, αντικαταβολες κτλ..

 

στο πλαισιο και στο κωτσοβολο παντως το κανω και μεχρι τωρα παντα εχει πιασει , γιατι και αυτους τους συμφερει να δειχνουν οτι εκανε πωληση το μαγαζι 

αν μου το εφερναν σπιτι πιο πολυ θα κοστιζε στην εταιρεια  στο κατω κατω , οποτε δε προκειται κανεις να τους πει και τιποτα

 

οποτε επρεπε να παζαρεψεις και επειδη καμια φορα οι τυχαρπαστοι υπαλληλοι δε μπορουν να παρουν τετοια αποφαση , ας φωναζες καποιον υπευθυνο 

 

στο public παντως μου φαινεται οτι βαριουνται οσες φορες ειχα παει.. μου εχει τυχει να ψαχνω μονος μου πραγματα γιατι ουτε κι αυτοι ξερουν το στοκ τους.. 

γενικα εχουν πολυ κοσμο ομως  και ειναι ασχετος και τον παιζει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρ το με 20 ευρω άνθρωπέ μου κι εσύ από μια σελίδα digital.Θα το πληρώσεις 50 ευρώ με τα έξοδα να φτάσεις στο μπακάλικο.Έτσι κι αλλιώς το uplay δεν το γλιτώνεις.Με τον ίδιο τρόπο θα το παίξεις.<br><br>

Αποστολή από το Insomnia App εξετελέσθη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωρις να θελω να τους υπερασπιστω στο site τους διευκρινιζουν οτι αλλη τιμη εχουν στο ιντερνετ , αλλη στο μαγαζι 

απλα τη τιμη καταστηματος την εχουν παντα με μικροσκοπικα γραμματα

 

με το public δεν εχω κανει παζαρια , ομως σε αλλα μαγαζια που συνηθως κανω το παζαρι ζηταω τιμη ιντερνετ για να μη χανω χρονο με τις παραγγελιες (το ποντικι μου και ssd μου πχ τα πηρα με τιμες ιντερνετ απο το μαγαζι)

 

καμια φορα το κανω για να γλιτωσω μεταφορικα, αντικαταβολες κτλ..

 

στο πλαισιο και στο κωτσοβολο παντως το κανω και μεχρι τωρα παντα εχει πιασει , γιατι και αυτους τους συμφερει να δειχνουν οτι εκανε πωληση το μαγαζι 

αν μου το εφερναν σπιτι πιο πολυ θα κοστιζε στην εταιρεια  στο κατω κατω , οποτε δε προκειται κανεις να τους πει και τιποτα

 

οποτε επρεπε να παζαρεψεις και επειδη καμια φορα οι τυχαρπαστοι υπαλληλοι δε μπορουν να παρουν τετοια αποφαση , ας φωναζες καποιον υπευθυνο 

 

στο public παντως μου φαινεται οτι βαριουνται οσες φορες ειχα παει.. μου εχει τυχει να ψαχνω μονος μου πραγματα γιατι ουτε κι αυτοι ξερουν το στοκ τους.. 

γενικα εχουν πολυ κοσμο ομως  και ειναι ασχετος και τον παιζει 

 

το "τιμή web" τώρα το βλέπω,το μεσημέρι δεν υπήρχε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα θα περιμένω του Αγίου Βαλεντίνου μπας και κάνει εκπτώσεις το Steam. Τουλάχιστον εκεί κάνουν πραγματικές εκπτώσεις.

μου φαινεται μαλλον θα παρω το dragonborn προς το παρον και αργοτερα βλεπουμε και για το far cry3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 15,60 πάντως το παίρνεις από το code4game που έχουν ψωνίσει αρκετοί από το φόρουμ και είναι αξιόπιστο.Μιλάμε για τιμές χώμα.

καλά έψαξα τις τιμές σε αυτό το site και είναι φοβερές! :o

Σίγουρα είναι αξιόπιστο ? Μη πάει και μου κάνουν ban το account φοβάμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το πήρα με 19,90 από g2play μια εβδομάδα από την κυκλοφορία του.Και αυτό είναι πολύ γνωστό και αξιόπιστο.Από τη στιγμή κιόλας που δεν είχα άλλο παιχνίδι στο uplay δε με απασχόλησε και πολύ το θέμα του ρίσκου του λογαριασμού.Αν ήταν για το steam που έχω ένα σωρό παιχνίδια μπορεί και να το σκεφτόμουν.Πάντως επειδή έχω αγοράσει και για εκεί (steam), έχω βάλει retail κλειδιά κερδισμένα από διαγωνισμούς κλπ, τολμώ να σου πω ότι είναι ο φόβος του πρωτάρη, τον οποίο για να μη λέω και ότι θέλω τον είχα κι εγώ πριν δοκιμάσω για πρώτη φορά.Γενικά δεν έχω ακούσει κάποιον να έχει σχετικό θέμα με αγορά παιχνιδιού από τέτοια σελίδα.Τουλάχιστον όχι με ban λογαριασμού από την υπηρεσία που το εισάγεις.Να μου πεις ότι θα πληρώσεις και δε θα σου έρθει κλειδί, να πω οκ, έχει συμβεί σε μερικές αναξιόπιστες περιπτώσεις.Ψάξε λίγο σχετικά θέματα στο φόρουμ, έχει αναφερθεί και άλλες φορές το θέμα.Πάντως όσο και να θέλω να στηρίξω τα τοπικά μαγαζιά, ε δε μπορώ να σου προτείνω να ξαναπας να το πάρεις με 40 ευρώ από τα public όταν το βρίσκεις με το ένα τρίτο σχεδόν και μάλιστα θα χρειαστεί και στις 2 περιπτώσεις να βάλεις το uplay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...