Προς το περιεχόμενο

Onda v972 επιτέλους στα χέρια μου!


activex

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημερα παιδια, χτες παρελαβα Μετα απο 18 μερες αναμονη στο συνολο (η παραγγελια εγινε απο ipadalternative) επειδη ξερω οτι αρκετοι ρωτουν και θελουν να μαθουν θα πω δυο λογια σαν πρωτη εντυποση, καταρχην η συναλλαγη εγινε μεσω Paypal με Singapore Post και τελικη τιμη 230Ε ευτυχως χωρις τελωνειο. το δεμα εφτασε σε αριστη κατασταση οπως και το περιεχομενο του. Δλδ απο αυτη την αποψη αγοραστε αφοβα, ξερουν καλα τη δουλεια τους και τα κανονιζουν οπως πρεπει.

 

Στο περιεχομενο τωρα! ξεκιναω απο τα καλα. το ταμπλετ με μια λεξη κατα την πρωτη επαφη σε συναρπαζει...μολις αντικρισεις την οθονη του! πραγματικα δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο το νεο ipad, αποκριση και ταχυτητα σχεδον αριστα. Ηρθε κατευθιαν με το firmware 1.2 οποτε ειχε εξαλειμμενα αρκετα προβληματακια και Lag του παρελθοντος (ηδη βγηκε το 1.32 με επιπλεον βελτιωσεις) Εκδοση android 4.1.1 (παιρνει και 4.2) Android market Και ελληνικα υποστηριζοντε κανονικα. με root ακομα δεν ψαχτηκα.

 

 

Ειμαι ακομα στο στησυμο οποτε δε μπορω να πω περισσοτερα. Θα πω μονο 1-2 θεματακια που ειχα.

 

καταρχην δεν φορτιζει σε usb απο pc/laptop αλλα αυτο το εχουν ολα τα tablet πλυν το ipad απο οτι εμαθα.

 

ορισμενες εφαρμογες οπως διαχειριση μπαταριας δεν υποστυριζοντε για την ωρα απο το android market και λεει ασυμβατοτητα συσκευης. Επισης ειχα σε καποια φαση ενα θεμα με το ui και αρχισε να μου χαλαει τα γραφικα αλλα το ξεπερασα με ενα προσθετο ui 3 ex που ειναι και καλητερο κατα τη γνωμη μου. και τελος η μπαταρια μετα απο μια φορτιση σχεδον πληρη πηγε 4-5 ωρες με πολυ βεβαια σκαλισμα αλλα θα ηθελα κατι περισσοτερο (ατιμη retina!)

 

Επισης δε μπορω ακομα να περασω usb driver για να flashαρω τη νεα rom, μου λεει fail στο Install σε win8 τουλαχιστο. Α και το flash κανει κολπακια στη jaily bean αλλα με καταλληλες προσθηκες κατι γινεται (εδω φταιει και η google) γενικα τα περισσοτερα παραπωνα τα εχω απο το android και οχι απο τη συσκευη αυτου καθ αφτου

 

θα σας βγαλω και καμια φωτογραφια το βραδακι. Ρωτιστε οτι θελετε και μπορω να τσεκαρω.

 

Αυτα πρως το παρων και ελπιζω να βοηθαω λιγο τους επιδοξους αγοραστες που βρισκοντε σε συγχυση ;)

 

Υ.Γ και μερικες φωτο

 

http://imageshack.us/a/img831/4413/dsc0193resizew.jpg

 

 

Επεξ/σία από activex
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστούμε για τις πρώτες εντυπώσεις :)

 

Αν θες πες και πόσος είναι ο χρόνος μιας πλήρους φόρτισης και πόσο ικανοποιητικό είναι το wifi, πχ πιάνει άνετα σ όλο το σπίτι ή όταν βγαίνεις απ το δωμάτιο που ναι το router ζορίζεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστούμε για τις πρώτες εντυπώσεις :)

 

Αν θες πες και πόσος είναι ο χρόνος μιας πλήρους φόρτισης και πόσο ικανοποιητικό είναι το wifi, πχ πιάνει άνετα σ όλο το σπίτι ή όταν βγαίνεις απ το δωμάτιο που ναι το router ζορίζεται;

 

Για την φορτιση θελει αλλες 4-5 ωρες (και αυτος ειναι αρκετος χρονος) σωστα ξεχασα να πω για το wifi, οχι δεν εχω καποιο ιδιαιτερο παραπονο, πιανει οπως και το arc s μου και λιγο καλητερα, 1-2 γραμμουλες σε γειτονοικο δυκτιο αρκετα απομακρυσμενο  και 3-4 σε ενα 3g Που εχω στο σπιτι.

Επεξ/σία από activex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα τα κινεζικα οπως και το novo 7 firw που ειχα ειναι ηδη root.Απο κινεζικα μην περιμενεις αυτονομια εδω το δικο μου εβγαζε 5-6ωρες αμα σου βγαζει 5 ωρες μην το λες ουτε του παπα.Απο καμερα πως παει ειναι οντος απο iphone?

 

Το γυαλλι στην οθονη γλυστραει το δακτυλο σου πανω?ο ηχος πως τα παει?ειναι ποιοτικος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτα τα κινεζικα οπως και το novo 7 firw που ειχα ειναι ηδη root.Απο κινεζικα μην περιμενεις αυτονομια εδω το δικο μου εβγαζε 5-6ωρες αμα σου βγαζει 5 ωρες μην το λες ουτε του παπα.Απο καμερα πως παει ειναι οντος απο iphone?

 

Ειναι ηδη root ; αυτο δεν το ηξερα αλλα ουτε και με χαλαει! το βλεπω απο καπου στα γρηγορα αυτο ;

η καμερα ναι ειναι πολυ καλη, απο οσο ξερω ειναι φακος iphone αλλα δεν εχω iphone για να συγκρινω :D

 

Επισης μια που ειχες novo αν μπορεις να βοηθησεις, δεν μου περναει τον winusb driver, ειχες τετοιο θεμα ;

Επεξ/σία από activex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ηχο ρε φιλε ειναι καθαρος και δυνατος?γιατι τα κινεζικα εχουν θεμα με τον ηχο.Η οθονη γλιστραει το δακτηλο σου πανω οπως στα επωνυμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απο ηχο ρε φιλε ειναι καθαρος και δυνατος?γιατι τα κινεζικα εχουν θεμα με τον ηχο.Η οθονη γλιστραει το δακτηλο σου πανω οπως στα επωνυμα?

 Ο ηχος ειναι ικανοποιητικος , στο τερμα δλδ ακους χωρις να μπουκωνει αλλα δεν ειναι και για παρτυ, μια ταινια τη βλεπεις ανετα και ενα Mp3 το ακους επεισης, Δεν θα σου ελεγα ομως οτι το προτιμω  για να ακουω Mp3 και να γουσταρω :P

 

η οθονη εχει screen protector και βοηθαει , δεν εχω αλλη εμπειρια με ταμπλετ για να συγκρινω ειναι το πρωτο μου οποτε θα σου πω μονο οτι με ικανοποιει αλλα μπορουσαν και καλυτερα. θελει απολυτος ξηρα χερια για να ρολαρεις απροσκοπτα. Παντος βρισκεις το τεμπο σου και γενικα χωρις πολυ πιεση ειναι καλυτερη η αισθηση. Δεν το βαζω στα πλυν γιατι απο οτι ξερω το εχει αυτο το θεμα η retina οποτε ημουν προετοιμασμενος.

Επεξ/σία από activex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλορίζικο!Να σε ρωτήσω σε βίντεο σου βγάζει μπάρες στην οθόνη;Επίσης σου στοίχισε 230€ ή $ γιατί εδώ:http://www.onda-tablet.com/onda-v972-quad-core-9-7-inch-retina-screen-daul-camera-android-tablet-pc.html το βλέπω 246$;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλορίζικο!Να σε ρωτήσω σε βίντεο σου βγάζει μπάρες στην οθόνη;Επίσης σου στοίχισε 230€ ή $ γιατί εδώ:http://www.onda-tablet.com/onda-v972-quad-core-9-7-inch-retina-screen-daul-camera-android-tablet-pc.html το βλέπω 246$;

Οταν λες μπαρες ; 230€ στοιχισε γιατι το ipadalternative ειναι ποιο ακριβο και το επισημο που δινεις δεν ειχε διαθεσημοτιτα τη στιγμη που το ηθελα, τωρα δλδ το περνεις και με 200€ αλλα δεν μπορω να σου πω κατι αλλο γιατι δεν εχω ψωνισει απο αυτους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν λες μπαρες ; 230€ στοιχισε γιατι το ipadalternative ειναι ποιο ακριβο και το επισημο που δινεις δεν ειχε διαθεσημοτιτα τη στιγμη που το ηθελα, τωρα δλδ το περνεις και με 200€ αλλα δεν μπορω να σου πω κατι αλλο γιατι δεν εχω ψωνισει απο αυτους.

Όταν βλέπεις ένα βίντεο το δείχνει σε full οθόνη ή έχει μαύρες μπάρες δεξιά-αριστερά σαν 4:3;

Σε ρωτάω γιατί αυτή η ανάλυση οθόνης(2048*1536)είναι περίεργη.

Εγώ πήγαινα για αυτό:http://www.ainol-novo.com/ainol-novo9-quad-core-9-7-inch-retina-screen-ram-2gb-android-tablet-pc-16gb.html(ίδιο αλλά με μεγαλύτερη μπαταρία από το δικό σου),αλλά τελικά μάλλον θα περιμένω αυτό:http://www.ainol-novo.com/ainol-novo-10-captain-quad-core-10-1-inch-hd-1920-1200-ips-screen-wifi-bluetooth-gps.html(με την νέα ram 2GB και storage 16GB)λόγω GPS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...] για το wifi, οχι δεν εχω καποιο ιδιαιτερο παραπονο, πιανει οπως και το arc s μου και λιγο καλητερα, 1-2 γραμμουλες σε γειτονοικο δυκτιο αρκετα απομακρυσμενο  και 3-4 σε ενα 3g Που εχω στο σπιτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όταν βλέπεις ένα βίντεο το δείχνει σε full οθόνη ή έχει μαύρες μπάρες δεξιά-αριστερά σαν 4:3;

 

δεν ειδα πουθενα μπαρες δεξια αριστερα, τουλαχιστο μεχρι τωρα.

Πανω κατω εχει σε ορισμενα βιντεο οταν ειναι 16:9 αλλα γενικα κανει fit αναλογα και με το προγραμμα.

 

Υ.Γ Τελικα περασα ευκολα και το ρουταρισμενο 1.32 firmware :)

Επεξ/σία από activex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πήγαινα για αυτό:http://www.ainol-nov...et-pc-16gb.html(ίδιο αλλά με μεγαλύτερη μπαταρία από το δικό σου),αλλά τελικά μάλλον θα περιμένω αυτό:http://www.ainol-nov...etooth-gps.html(με την νέα ram 2GB και storage 16GB)λόγω GPS.

έχει όμως απλό ips panel όχι retina

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...