Προς το περιεχόμενο

Onda v972 επιτέλους στα χέρια μου!


activex

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η διαφορά ανάλυσης είναι μικρή άλλα μόνο ένα κοντινό inspection αποκαλύπτει μια ολοκληρωμένη  εικόνα. Το V972 απ' ότι μας λέει ο φίλος που το έχει στα χέρια του έχει οθόνη ποιότητας που δεν έχει τίποτα να ζηλέψει απ' το ipad, με τη retina προφανώς.  Να ρωτήσω κάτι τον activex λοιπόν. Ένα από τα χαρακτηριστικά κάθε κορυφαίας οθόνης είναι οι καλές γωνίες θέασης. Πώς τα πάει το V972 σε αυτόν τον τομέα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 Να ρωτήσω κάτι τον activex λοιπόν. Ένα από τα χαρακτηριστικά κάθε κορυφαίας οθόνης είναι οι καλές γωνίες θέασης. Πώς τα πάει το V972 σε αυτόν τον τομέα; 

ips πανελ , νομιζω τα λεει ολα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδια, χτες παρελαβα Μετα απο 18 μερες αναμονη στο συνολο (η παραγγελια εγινε απο ipadalternative) επειδη ξερω οτι αρκετοι ρωτουν και θελουν να μαθουν θα πω δυο λογια σαν πρωτη εντυποση, καταρχην η συναλλαγη εγινε μεσω Paypal με Singapore Post και τελικη τιμη 230Ε ευτυχως χωρις τελωνειο. το δεμα εφτασε σε αριστη κατασταση οπως και το περιεχομενο του. Δλδ απο αυτη την αποψη αγοραστε αφοβα, ξερουν καλα τη δουλεια τους και τα κανονιζουν οπως πρεπει.

Στα 290$ που το βλέπω τώρα είναι κομπλέ με τα μεταφορικά;Επίσης τους είπες εσύ να βάλουν κάποια χαμηλότερη τιμή(για τελωνείο)ή έβαλαν μόνοι τους και πόσο έβαλαν;

 

καταρχην δεν φορτιζει σε usb απο pc/laptop αλλα αυτο το εχουν ολα τα tablet πλυν το ipad απο οτι εμαθα.

Η φόρτιση γίνεται μόνο από το φορτιστή του; 

 

ορισμενες εφαρμογες οπως διαχειριση μπαταριας δεν υποστυριζοντε για την ωρα απο το android market και λεει ασυμβατοτητα συσκευης.

Βρήκες κάποια άκρη σε αυτά; 

 

θα σας βγαλω και καμια φωτογραφια το βραδακι.

Όταν μπορέσεις ανέβασε!

Θα καταλήξω και εγώ μάλλον σε αυτό,γιατί το Ainol έχει θέμα με το wifi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στα 290$ που το βλέπω τώρα είναι κομπλέ με τα μεταφορικά;Επίσης τους είπες εσύ να βάλουν κάποια χαμηλότερη τιμή(για τελωνείο)ή έβαλαν μόνοι τους και πόσο έβαλαν;

 

 

καταρχην δεν φορτιζει σε usb απο pc/laptop αλλα αυτο το εχουν ολα τα tablet πλυν το ipad απο οτι εμαθα.

Η φόρτιση γίνεται μόνο από το φορτιστή του; 

 

ορισμενες εφαρμογες οπως διαχειριση μπαταριας δεν υποστυριζοντε για την ωρα απο το android market και λεει ασυμβατοτητα συσκευης.

Βρήκες κάποια άκρη σε αυτά; 

 

θα σας βγαλω και καμια φωτογραφια το βραδακι.

Όταν μπορέσεις ανέβασε!

Θα καταλήξω και εγώ μάλλον σε αυτό,γιατί το Ainol έχει θέμα με το wifi.

1) τους εγραψα απλα σε μηνυμα να κανουν οτι ειναι δυνατο για να αποφυγουμε το τελωνειο και ετσι εγινε.

290$ ειναι καπου 216€ οποτε ναι ειναι πολυ καλα.

 

2) ναι μονο απο πρυζα με το φορτιστη του.

 

3) στο τελευταιο firmware υποστηριζονται περισσοτερα προγραμματα οποτε ειναι θεμα χρονου.

 

4) Για μενα φιλος ορμα με κλειστα ματια, σαν καινουρια συσκευη εχει χωρο βελτιωσης σε θεμα firmware 

μη σου χρυσωνω και το χαπι (πχ μου εκανε κατι crashαρισματα το λειτουργικο και το εστεισα 2-3 φορες ξανα...μαθαινω ακομα!)

αλλα γενικα ειναι μια ολοκληρομενη λυση στην καλυτερη δυνατη τιμη.

 

Υ.Γ εβαλα φωτο στο πρωτο ποστ

Επεξ/σία από activex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλορίζικο και καλοδούλευτο.

 

 

Αν και πρέπει να πω ότι το έψαξα να το δω και εχει ωραία χαρακτηριστικά αλλα τρελλή αντιγραφή ipad ομως. Και αυτό που λέει ο φιλος παραπάνω ισχύει, σχετικά με ips και ρέτινα. Επίσης τί στο καλό θα πει "κάμερα iphone 4"???

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

 

 

Απο ηχο ρε φιλε ειναι καθαρος και δυνατος?γιατι τα κινεζικα εχουν θεμα με τον ηχο.Η οθονη γλιστραει το δακτηλο σου πανω οπως στα επωνυμα?

Ο ηχος ειναι ικανοποιητικος , στο τερμα δλδ ακους χωρις να μπουκωνει αλλα δεν ειναι και για παρτυ, μια ταινια τη βλεπεις ανετα και ενα Mp3 το ακους επεισης, Δεν θα σου ελεγα ομως οτι το προτιμω για να ακουω Mp3 και να γουσταρω :P

 

η οθονη εχει screen protector και βοηθαει , δεν εχω αλλη εμπειρια με ταμπλετ για να συγκρινω ειναι το πρωτο μου οποτε θα σου πω μονο οτι με ικανοποιει αλλα μπορουσαν και καλυτερα. θελει απολυτος ξηρα χερια για να ρολαρεις απροσκοπτα. Παντος βρισκεις το τεμπο σου και γενικα χωρις πολυ πιεση ειναι καλυτερη η αισθηση. Δεν το βαζω στα πλυν γιατι απο οτι ξερω το εχει αυτο το θεμα η retina οποτε ημουν προετοιμασμενος.

Απολύτως ξηρά χέρια; Πρώτη φορά το ακούω αυτό. Ίσως επειδή ειναι CAPACITATIVE η οθόνη; Sent from my iPhone using Insomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλορίζικο και καλοδούλευτο.

 

 

Αν και πρέπει να πω ότι το έψαξα να το δω και εχει ωραία χαρακτηριστικά αλλα τρελλή αντιγραφή ipad ομως. Και αυτό που λέει ο φιλος παραπάνω ισχύει, σχετικά με ips και ρέτινα. Επίσης τί στο καλό θα πει "κάμερα iphone 4"???

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Απολύτως ξηρά χέρια; Πρώτη φορά το ακούω αυτό. Ίσως επειδή ειναι CAPACITATIVE η οθόνη; Sent from my iPhone using Insomnia

Εχει τον φακο του Iphone και ναι τα χερια δεν ρολαρουν οσο θα επρεπε. συνηθια ειναι βεβαια, βρισκεις δλδ το τεμπο σου αν πατας καπος πλαγια και απαλα. Επεξ/σία από activex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Καλορίζικο και καλοδούλευτο.

 

 

Αν και πρέπει να πω ότι το έψαξα να το δω και εχει ωραία χαρακτηριστικά αλλα τρελλή αντιγραφή ipad ομως. Και αυτό που λέει ο φιλος παραπάνω ισχύει, σχετικά με ips και ρέτινα. Επίσης τί στο καλό θα πει "κάμερα iphone 4"???

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Απολύτως ξηρά χέρια; Πρώτη φορά το ακούω αυτό. Ίσως επειδή ειναι CAPACITATIVE η οθόνη; Sent from my iPhone using Insomnia

Εχει τον φακο του Iphone και ναι τα χερια δεν ρολαρουν οσο θα επρεπε. συνηθια ειναι βεβαια, βρισκεις δλδ το τεμπο σου αν πατας καπος πλαγια και απαλα.
Άρα έχει το ίδιο στυλ οθόνης με τις περισσότερες ταμπλέτες που κυκλοφορούν (και το touch εντελώς διαφορετικό απο το ipad, αν πας να δοκιμάσεις ipad θα καταλάβεις τι εννοω , δε χρειάζεσαι κανένα τέμπο :) Sent from my iPhone using Insomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) τους εγραψα απλα σε μηνυμα να κανουν οτι ειναι δυνατο για να αποφυγουμε το τελωνειο και ετσι εγινε.

290$ ειναι καπου 216€ οποτε ναι ειναι πολυ καλα.

 

2) ναι μονο απο πρυζα με το φορτιστη του.

 

3) στο τελευταιο firmware υποστηριζονται περισσοτερα προγραμματα οποτε ειναι θεμα χρονου.

 

4) Για μενα φιλος ορμα με κλειστα ματια, σαν καινουρια συσκευη εχει χωρο βελτιωσης σε θεμα firmware 

μη σου χρυσωνω και το χαπι (πχ μου εκανε κατι crashαρισματα το λειτουργικο και το εστεισα 2-3 φορες ξανα...μαθαινω ακομα!)

αλλα γενικα ειναι μια ολοκληρομενη λυση στην καλυτερη δυνατη τιμη.

 

Υ.Γ εβαλα φωτο στο πρωτο ποστ

Να σε ρωτήσω το usb του είναι κανονικό ή mini;

Επίσης η απουσία bluetooth δεν νομίζω να είναι σοβαρό μείον,ή κάνω λάθος;

Λογικά πρέπει να παίρνει και Windows έτσι δεν είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει τον φακο του Iphone και ναι τα χερια δεν ρολαρουν οσο θα επρεπε. συνηθια ειναι βεβαια, βρισκεις δλδ το τεμπο σου αν πατας καπος πλαγια και απαλα.

το θεμα με το ρολαρισμα πανω στην οθονη με μια μεμβρανη θα το λυσεις το προβλημα ετσι ειχα κανει με το ainol novo 7 fire και γλιστρουσε οπως το s3 μου...μαλλον ολα τα κινεζικα εχουν θεμα με την ποιοτητα του γυαλιου αλλα μπορει να μην ειναι γυαλλι να ειναι πλαστικο και γιαυτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να σε ρωτήσω το usb του είναι κανονικό ή mini;

Επίσης η απουσία bluetooth δεν νομίζω να είναι σοβαρό μείον,ή κάνω λάθος;

Λογικά πρέπει να παίρνει και Windows έτσι δεν είναι;

το usb ειναι micro, το bluetooth προσωπικα δεν το χρειαζομαι καπου.

 

Windows πως να παρει ; δεν ειναι x86...

 

 

το θεμα με το ρολαρισμα πανω στην οθονη με μια μεμβρανη θα το λυσεις το προβλημα ετσι ειχα κανει με το ainol novo 7 fire και γλιστρουσε οπως το s3 μου...μαλλον ολα τα κινεζικα εχουν θεμα με την ποιοτητα του γυαλιου αλλα μπορει να μην ειναι γυαλλι να ειναι πλαστικο και γιαυτο...

 

 

Εχει προτεκτορα, 1-2 φορες θυμαμαι να με δυσκολεψε η οθονη στην αρχη, τωρα το εχω κιολα ξεχασει και γενικα δουλευω απροβληματιστα.

 

 

Λοιπον μετα απο καποιες μερες χρησης νομιζω οτι μπορω να πω με σιγουρια πως ειναι καλητερα να περιμενεται να οριμασει σαν μαντελο. πραγματικα ακομα και με το firmware 1.32 υπαρχει σοβαρη πιθανοτητα να crashαρει σε σημειο που να θελει hard reset επειδη δεν μπαινει στο λειτουργικο. Μου ετυχε μια, μου ετυχε δυο... αλλα σημερα εφαγα στο τριτο και το ξανα εστεισα απο την αρχη, καταλειγω οτι καπου μπαζει η δουλεια! λιγο το android λιγο το firmware λιγο το νεο hardware-μοντελο στην αγορα...πραγματικα αρχηζω να μπαιρδευομαι. Θελω να το πρωτεινω γιατι οταν το κρατας πραγματικα το χερεσαι αλλα απο την αλλη ακομα παιδευομαι και δεν ξερω το γιατι.

 

Τωρα περασα το nova launcher μπας και εχει καλητερη τυχη σαν ui απο αποψη κολληματων

Επεξ/σία από activex
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα crusharismata που περιγραφεις ειναι ενεξηγητο φαινομενο πιστευω να το διωρθοσουν οσο ειναι νωρις γιατι δεν θα πουλησουν...

 

Εχεις βρει και εσυ αλλου αναφορες με το ιδιο προβλημα; 

 

σημερα ανακαλυψα οτι μπορεις να μπεις σε recovery Mode κρατωντας το home και το Power κατα την εκκινηση, Αυτο σε γλυτωνει απο το επαναφλασαρισμα με format που ηταν και η μονη λυση σε αυτες τις περιπτωσεις και σε συνδιασμο με το titanium backup μπορεις να το επαναφερεις σχετικα γρυγορα αλλα παραμενει ενα σπατικο προβλημα που μια στο τοσο το παθενει...σε εμενα τουλαχιστο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

επίσης όταν μπαίνεις σε recovery mode σου δίνει την επιλογή να κάνεις backup ολόκληρη τη rom, επιλογή που είναι ακόμα γρηγορότερη από το titanium backup γιατί μ΄ένα restore, πάλι μέσα από recovery mode επανέρχεσαι εκεί που είσουν σε λίγα λεπτά. Συνδύασε αυτά τα δύο για σιγουριά. 

Επεξ/σία από Skylined
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

επίσης όταν μπαίνεις σε recovery mode σου δίνει την επιλογή να κάνεις backup ολόκληρη τη rom, επιλογή που είναι ακόμα γρηγορότερη από το titanium backup γιατί μ΄ένα restore, πάλι μέσα από recovery mode επανέρχεσαι εκεί που είσουν σε λίγα λεπτά. Συνδύασε αυτά τα δύο για σιγουριά. 

βασικα μονο καποιες επιλογες για adb shell μου δινει  καθος και wipe data/cache Και factory reset

backup δε βλεπω πουθενα!

 

Y.Γ οοοκκ  περασα τον CWM recovery (εχει backup οπως το ειπες)  και παιρνω το πρωτο μου (σωστο) backup

Επεξ/σία από activex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα μονο καποιες επιλογες για adb shell μου δινει  καθος και wipe data/cache Και factory reset

backup δε βλεπω πουθενα!

 

Y.Γ οοοκκ  περασα τον CWM recovery (εχει backup οπως το ειπες)  και παιρνω το πρωτο μου (σωστο) backup[/size]

Βρήκες άκρη τελικά,πως πάει το "μηχάνημα";
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...