Προς το περιεχόμενο

Τι γνωσης θελει για την διαχειρηση μιας ιστοσελιδας και ενος eshop ?


REDODIN7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια μου ειπες ενας γνωστος μιας και ειμαι ανεργος να μου δωσει την διαχειρηση μιας ιστοσελιδας και ενος eshop.

 

Αυτο που θελω να ρωτησω θελει καποιες ειδικες γνωσεις προγραμματισμου μην παρω και τον ανθρωπο στο λαιμο μου.

 

Η μονη μου εμπειρια με τετοια θεματα ειναι blogger, wordpress και κατι λιγα απο html.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τη διαχειρηση ενος eshop δε χρειαζεται να εισαι προγραματιστης.

ειναι οπως η ταμιακη μηχανη ενα πραγμα....

 

θα σου διξει αυτος που το εχει φτιαξει και απο κει και περα ειναι γελιο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

για τη διαχειρηση ενος eshop δε χρειαζεται να εισαι προγραματιστης.

ειναι οπως η ταμιακη μηχανη ενα πραγμα....

 

θα σου διξει αυτος που το εχει φτιαξει και απο κει και περα ειναι γελιο

Μονο μην πέσει ...γέλιο μετα την καταστροφή του eshop!

 

Για να αναλάβεις μια δουλεια πρεπει πρωτα να ενημερωθεις πλήρως για το αντικειμενο και μετα να αποφασίσεις αν έχεις τις δυνατότητες να το κάνεις! Ενα eshop δεν ειναι μονο το να καταχωρεις προιοντα ή να στέλνεις μηνύματα στους πελάτες. Υπαρχουν θεματα με τις συναλλαγές, προβλήματα με πιστωτικές κάρτες και χρεώσεις, ασφάλεια κλπ κλπ κλπ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο μην πέσει ...γέλιο μετα την καταστροφή του eshop!

 

Για να αναλάβεις μια δουλεια πρεπει πρωτα να ενημερωθεις πλήρως για το αντικειμενο και μετα να αποφασίσεις αν έχεις τις δυνατότητες να το κάνεις! Ενα eshop δεν ειναι μονο το να καταχωρεις προιοντα ή να στέλνεις μηνύματα στους πελάτες. Υπαρχουν θεματα με τις συναλλαγές, προβλήματα με πιστωτικές κάρτες και χρεώσεις, ασφάλεια κλπ κλπ κλπ...

Ναι για α;υτο το φοβαμαι και δεν θελω να παρω τον ανθρωπο στο λαιμο μου.

Αλλα ειναι θεματα διαχειρησεις ή θελει και προγραμματισμο, πχ αν μας την πεσουν χακερ πρεπει εγω να το αναλαβω ή η εταιρεια hosting.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ναι για α;υτο το φοβαμαι και δεν θελω να παρω τον ανθρωπο στο λαιμο μου.

Αλλα ειναι θεματα διαχειρησεις ή θελει και προγραμματισμο, πχ αν μας την πεσουν χακερ πρεπει εγω να το αναλαβω ή η εταιρεια hosting.

 

Αυτά πρέπει να τα συζητήσετε αναλυτικά πριν δεχτείς τη θέση. Και είναι και αυτονόητο υποθέτω! Δεν θα αναλάβεις κάτι στο περίπου χωρίς να γνωρίζεις τις λεπτομέρειες και τις αρμοδιότητές σου.

 

:)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά πρέπει να τα συζητήσετε αναλυτικά πριν δεχτείς τη θέση. Και είναι και αυτονόητο υποθέτω! Δεν θα αναλάβεις κάτι στο περίπου χωρίς να γνωρίζεις τις λεπτομέρειες και τις αρμοδιότητές σου.

 

:)

Ok ευχαριστώ πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο μην πέσει ...γέλιο μετα την καταστροφή του eshop!

 

Για να αναλάβεις μια δουλεια πρεπει πρωτα να ενημερωθεις πλήρως για το αντικειμενο και μετα να αποφασίσεις αν έχεις τις δυνατότητες να το κάνεις! Ενα eshop δεν ειναι μονο το να καταχωρεις προιοντα ή να στέλνεις μηνύματα στους πελάτες. Υπαρχουν θεματα με τις συναλλαγές, προβλήματα με πιστωτικές κάρτες και χρεώσεις, ασφάλεια κλπ κλπ κλπ...

 

χαχαχααχαχα

πυρηνικη φυσικη ειναι το eshop!

 

υπαρχουν μετρημενα στα δακτυλα ατομα πανω στο πληνητη γη που μπορουν να χειριστουν ενα eshop.

μακριαααααααα, με ενα κλικ μπορει να καταστραφει ολοκληρος ο πλανητης!

 

αφηστε τον ειδικο μονο....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχααχαχα

πυρηνικη φυσικη ειναι το eshop!

 

υπαρχουν μετρημενα στα δακτυλα ατομα πανω στο πληνητη γη που μπορουν να χειριστουν ενα eshop.

μακριαααααααα, με ενα κλικ μπορει να καταστραφει ολοκληρος ο πλανητης!

 

αφηστε τον ειδικο μονο....

Κοιτα το καθαρα θεμα διαχειρησεις δεν ειναι δυσκολο αλλα επειδη δεν ξερω τι παιζει εχω καποιες αμβιβολιες.

Πχ ειναι βασισμενο σε Joomla ή Drupal αν ναι τοτε δεν εχω γνωσεις σε αυτα ή οπως ειπα τι γυνετε αμα πεσω θυμα hacker ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρέπει να τον ρωτήσεις τι θα κάνεις ακριβώς. Λογικά για να ανεβάζεις , μορφοποιείς εικόνες, κείμενα και  στο e-shop να ανεβάζεις τα προιόντα , πιο πολύ content management δουλειά θα την έλεγα.

 

Από κει και πέρα θα πρέπει να ρωτήσεις εσύ , δεν ξέρουμε τον γνωστό σου και εννοείται τα requirements κάθε project δεν είναι ίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

χαχαχααχαχα

πυρηνικη φυσικη ειναι το eshop!

 

υπαρχουν μετρημενα στα δακτυλα ατομα πανω στο πληνητη γη που μπορουν να χειριστουν ενα eshop.

μακριαααααααα, με ενα κλικ μπορει να καταστραφει ολοκληρος ο πλανητης!

 

αφηστε τον ειδικο μονο....

 

Εύχομαι να μην πας με αυτό το "'υφος" σε συνεντεύξεις κλπ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον εστειλα mail και περιμενω διευκρηνισεις  :-D 

Αλλα ετσι απο απορεια αμα θελω να στησω το ειδικο μου eshop τι χρειαζεται ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ειναι freelancer και δεν εχει τετοια προβληματα

XD

 

Ίσα ίσα, ένας freelancer (πόσο μάλλον ένας CEOτζής :P ) θα πρέπει να γνωρίζει πως ένα eshop δεν είναι κάτι generic που τρέχει με έναν wizard και απλά κάθεσαι και αλλάζεις τις εικονίτσες με τα προϊόντα! Υπάρχουν eshops της πλάκας που όλα είναι έτοιμα και μπορεί ακόμη και μια ξανθιά να το παίξει manager, αλλά υπάρχουν και σοβαρά eshops που χρειάζονται υπεύθυνο και έμπειρο προσωπικό μιας και υπάρχουν 10000000 διαφορετικά θέματα που πρέπει να οργανωθούν και να συντονιστούν.

 

Προφανώς κάποιοι όταν ακούνε eshop έχουν στο μυαλό τους τον μπαρμπα Μήτσο που αξιοποίησε το ΕΣΠΑ ή δεν ξέρω εγώ τι άλλο, έφαγε το 80% της επιδότησης και με τα υπόλοιπα παρήγγειλε ένα "eshop" της πλάκας από μια "εταιρία" που πουλάει ψιψιψίνια και κοκοψόψαρα και στο οποίο έχει να κάνει login τους τελευταίους 6 μήνες...

 

:)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλά υπάρχουν και σοβαρά eshops που χρειάζονται υπεύθυνο και έμπειρο προσωπικό μιας και υπάρχουν 10000000 διαφορετικά θέματα που πρέπει να οργανωθούν και να συντονιστούν.

 

 

τα σοβαρα eshops δε ψαχνουν για υπαλληλους το δημητρακη της γειτονιας, ουτε τον πληρωνουν με το βασικο μισθο...

 

μη μπερδευεις τα πραγματα, δεν ειπε το παιδι οτι θα παει στην amazon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...