Προς το περιεχόμενο

WD Elements 1TB usb 3.0/2.0 51,79 λίρες στο αγγλικό Amazon


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο αγγλικό Amazon προσφέρεται ο εξωτερικός δίσκος (μαύρος) με 2 χρόνια εγγύηση, usb 3.0/2.0 με τη χαμηλότερη τιμή που είχε ποτέ, στις 51,79 λίρες

 

skroutz από 78,69 ευρώ

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο αγγλικό Amazon προσφέρεται ο εξωτερικός δίσκος (μαύρος) με 2 χρόνια εγγύηση, usb 3.0/2.0 με τη χαμηλότερη τιμή που είχε ποτέ στις 51,79 λίρες

 

skroutz από 78,69 ευρώ

 

62 ευρώ και κάτι ψιλά τελική με ελληνικό ΦΠΑ είναι η τιμή , και στο skroutz αρχίζει από 82,30 +μεταφορικά (στο link που έχεις ο πρώτος είναι USB 2.0)

Not bad :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και με 6 λίρες παραπάνω παίρνεις τον passport στην χαμηλότερη τιμή ever

http://www.amazon.co.uk/Passport-1TB-Portable-Hard-Drive/dp/B007UOW818/ref=zg_bs_430544031_2

Εμένα μου τον βγάζει 14 λίρες πάνω στα £65.00

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Και με 6 λίρες παραπάνω παίρνεις τον passport στην χαμηλότερη τιμή ever

http://www.amazon.co.uk/Passport-1TB-Portable-Hard-Drive/dp/B007UOW818/ref=zg_bs_430544031_2

Εμένα μου τον βγάζει 14 λίρες πάνω στα £65.00
Ανέβασαν την τιμή μερικά λεπτά αργότερα απο το πόστ μου, φίλε μου.Sent from my iPad using Insomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου τον βγάζει 14 λίρες πάνω στα £65.00

 

την ώρα που έγινε το post ήταν στα 57,00 , άλλαξε τώρα η τιμή...

http://uk.camelcamelcamel.com/Passport-1TB-Portable-Hard-Drive/product/B007UOW818?utm_campaign=firefox_ext&utm_medium=www&utm_source=product_link_ttp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο αγγλικό Amazon προσφέρεται ο εξωτερικός δίσκος (μαύρος) με 2 χρόνια εγγύηση, usb 3.0/2.0 με τη χαμηλότερη τιμή που είχε ποτέ, στις 51,79 λίρες

 

skroutz από 78,69 ευρώ

μια παρατηρηση

 

διαφημιση στο amazon κανεις;

ΒΑΛΕ ΤΙΜΗ ΣΕ € ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΕ ΛΙΡΕΣ!

Απο οτι θυμαμαι ακομη €€€€€ εχουμε εδω.

ολοι γκουρου του μαρκετινκ εχετε γινει;;;τι σκατα???

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια παρατηρηση

 

διαφημιση στο amazon κανεις;

ΒΑΛΕ ΤΙΜΗ ΣΕ € ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΕ ΛΙΡΕΣ!

Απο οτι θυμαμαι ακομη €€€€€ εχουμε εδω.

ολοι γκουρου του μαρκετινκ εχετε γινει;;;τι σκατα???

 

 

Δεν έχουμε όλοι την ίδια ισοτιμία.. Άλλη δίνει το xe, άλλη το paypal, άλλη η τράπεζα μου.. Καλά κάνει το παλικάρι.. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια παρατηρηση

 

διαφημιση στο amazon κανεις;

ΒΑΛΕ ΤΙΜΗ ΣΕ € ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΕ ΛΙΡΕΣ!

Απο οτι θυμαμαι ακομη €€€€€ εχουμε εδω.

ολοι γκουρου του μαρκετινκ εχετε γινει;;;τι σκατα???

 

 

 

Εκτός από τις σωστές επισημάνσεις του kostastnt, ο λόγος που αναφέρω πάντα την αναγραφόμενη τιμή σε λίρες των προσφορών του αγγλικού είναι ότι:

1. ειδικά στο αγγλικό, η τιμή της προσφοράς προασαυξάνεται με τον ελληνικό ΦΠΑ (23%), για αγοραστές από την Ελλάδα, αντί του αγγλικού VAT που είναι 20%,

2. έχει αποδειχθεί ότι είναι προτιμότερο να πληρώνουμε σε λίρες και όχι σε ευρώ γιατί η ισοτιμία λίρας-ευρώ του Amazon είναι σε βάρος του αγοραστή,

3. όσοι αγοράζουν με κάρτες Visa/MasterCard επιβαρύνονται με τις διαφορετικές μεταξύ τους ισοτιμίες των διεθνών αυτών οργανισμών, που είναι μεγαλύτερες από την τραπεζική,

4. όσοι αγοράζουν με κάρτες ορισμένων τραπεζών, επιβαρύνονται επιπλέον με προμήθεια (έξοδα συναλλάγματος) όπως πχ η Eurobank που χρεώνει 2% στην αξία της αγοράς,

 

Όπως εύκολα καταλαβαίνει κανείς, η αναγραφή της τιμής μιας προσφοράς του αγγλικού Amazon σε λίρες, δεν γίνεται για τους λόγους που λες, αλλά για τους πραγματικούς παραπάνω λόγους, που είμαι βέβαιος ότι γνωρίζεις, αλλά προτίμησες την εύκολη ευκαιρία για ένα ειρωνικό σχόλιο ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...