Προς το περιεχόμενο

Μειώσεις τιμών στα MacBook με Retina και αναβάθμιση των χαρακτηριστικών τους


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αυτο ειναι το galaxy tab 2

 

http://www.gsmarena.com/samsung_p7500_galaxy_tab_10_1_3g-3892.php

εδω;

 

προσωπικα προτιμω το ACER Iconia A500 που εχω κι ας ειναι λιγο βαρυ. Κυκλοφορισαν την ιδια περιοδο με το Galaxy 10.1 και μαλιστα στην Ελλαδα πρωτα το ACER Iconia A500 μαζι με το Galaxy 10.1v που ειχε αλλα Specs σε σχεση με το Galaxy 10.1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 181
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

http://www.public.gr/product/tablets/syskeyes-tablet/samsung-galaxy-tab-ii-101-wifi-plus-3g-16gb/prod2600308pp/?gclid=CLqd2-zTtbUCFQpZ3godxT0ADQ

 

Ισως κανει λαθος για την SD CARD το Site αλλα με την USB το καλυπτεις.

 

Να σε δω στην πράξη να το χρησιμοποιείς άνετα το galaxy tab 10.1 σε καθημερινή βάση και ...θα σου κάνω δώρο άλλο ένα! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κανουν την ιδια επειδη στα αυτοκινητα σε συμφερει ενω στα λαπ τοπ οχι  οκ ειμουν σιγουρος...

 

ε? λολ, δεν διαβάζεις μάλλον και απλά πετάς σχόλια..

 

"εξάλλου δεν ισχύει σύγκριση ως προς την τιμή αλλά πως προς την

απόδοση. να μου πεις να μην συγκρίνω ένα pc χωρίς SSD κι ένα με SSD, ναι

οκ, αλλά όχι να μην συγκρίνω pc επειδή απλά έχουν διαφορά στην τιμή"

 

η πολύ σιγουριά θα σε φάει.

 

με λίγα λόγια δεν μπορείς να συγκρίνεις ένα αυτοκίνητο με turbo κινητήρα κι ένα άλλο χωρίς turbo. αλλά μπορείς να συγκρίνεις αν έχεις 2 με turbo. βάλε το μυαλό σου να το επεξεργαστεί (tip : διαφορετικά χαρακτηριστικά = διαφορετική δουλειά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σε δω στην πράξη να το χρησιμοποιείς άνετα το galaxy tab 10.1 σε καθημερινή βάση και ...θα σου κάνω δώρο άλλο ένα! :P

 

Για εξηγησε μας το αυτο. Μην πετας αερολογιες. Αιτιολογησε.

 

565 g (Galaxy SII) vs 613 g (iPad 2)

1280x800 (16:10) Vs 1024x768 (4:3). Αληθεια πως ειναι να βλεπεις ταινιες σε 4:3 το εκανα πριν μια 5ετια στην CRT τηλεοραση μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ παλι αρχισαν.
Να παρετε pc με windows 8 , κανενας δεν σας πιεζει . Παρολαυτα μην κρινετε απο τα specs χωρις να εχετε χρησιμοποιησει ενα . 


Βαλε ενα 4λιτρο moter απο Corvette σε ενα Kadett . Λεει ε ? Tελος παντων.

Η apple βαδιζει εκτος συνηθισμενων μονοπατιων ! Μειωση τιμων ? Κανει κατι επιπλεον για τους καταναλωτες ?! wtf?
Πιστευω πως πολλα αλλαξαν μετα τον Οκτωμβριο του 2011 , και πολλα θα αλλαξουν .
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.gsmarena.com/samsung_p7500_galaxy_tab_10_1_3g-3892.php

εδω;

 

προσωπικα προτιμω το ACER Iconia A500 που εχω κι ας ειναι λιγο βαρυ. Κυκλοφορισαν την ιδια περιοδο με το Galaxy 10.1 και μαλιστα στην Ελλαδα πρωτα το ACER Iconia A500 μαζι με το Galaxy 10.1v που ειχε αλλα Specs σε σχεση με το Galaxy 10.1.

δεν εχει θυρα usb παρα μονο με adaptor

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα αυτοκινητα την ιδια δουλεια κανουν αλλα δεν ειναι ολα τα ιδια ,μην εξηγουμε και τα αυτονοητα ελεος.

Δηλαδή αυτά τα δυο κατασκευάστηκαν για τον ίδιο σκοπό; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα, σε πανε απο το σημειο Α στο σημειο Β .Το θεμα ειναι με ποιον τροπο σε πανε  σε πανε(αλλη ποιοτητα  κατασκευης,εμπειρια οδηγησης,ταχυτητα κτλπ),  αυτο λεω και εγω αλλο apple και αλλο κινεζικο φτηνοπλαστικουρες  για κακογουστους.Διοτι πιο πανω ισχυριζοταν πως ολα κανουν την ιδια δουλεια.

Θα συνεχισουμε να εξηγουμε τα αυτονοητα για πολυ ακομα? γιατι εγω βαρεθηκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άρα ίδια δουλειά κάνει το αεροπλάνο, το πλοίο, το αμάξι, το μηχανάκι, το αερόστατο, ο batman, o spiderman, o superman,  (t)ο poulman ( :P) το καροτσάκι του Σκλαβενίτη, το Skateboard, τα πατίνια, το delorian, η Φεράρι του Σουμάχερ, το Jet ski, τα ίδια σου τα πόδια,  μπλα μπλα μπλα, γιατί πολύ απλά σε πάνε από το Α σημείο στο Β σημείο

 

ΜΩΡΕ ΠΟΣΟ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΨΕΚΑΣΕΙ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα, σε πανε απο το σημειο Α στο σημειο Β .Το θεμα ειναι πως σε πανε(αλλη ποιοτητα  κατασκευης,εμπειρια οδηγησης,ταχυτητα κτλπ),  αυτο λεω και εγω αλλο apple και αλλο κινεζικο φτηνοπλαστικουρες  για κακογουστους.

 

Όχι βέβαια. Η αυτοκινητοβιομηχανία καλύπτει μια μεγαλύτερη γκάμα "αναγκών" και όχι απλώς τη μετακίνηση από το σημείο Α στο σημείο Β. Το δεξιά κάρο (αυτό με το αλογάκι :P ) καλύπτει και τις ανάγκες των επιδόσεων, αλλά και του αγωνιστικού οχήματος.

 

Στον τομέα της πληροφορικής, και ειδικά στα λαπτοπς, οι ανάγκες είναι περισσότερο περιορισμένες, καθώς αν αφήσουμε απ'έξω εξεζητημένες επαγγελματικές/ερασιτεχνικές εφαρμογές/διαδικασίες (επεξεργασία βίντεο, photoshop, ecndoding, gaming), ένα λαπτοπ των 400 ευρώ ανταποκρίνεται εξίσου καλά με ένα των 1.400 ευρώ.

 

Τώρα για τους κακόγουστους, νομίζω ότι η απάντηση είναι η προφανής. Σε κάποιον μπορεί να φαίνονται οι δικές σου επιλογές κακόγουστες, υποκειμενικά είναι αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν κάνουν την ίδια δουλειά why not? εξάλλου δεν ισχύει σύγκριση ως προς την τιμή αλλά πως προς την απόδοση. να μου πεις να μην συγκρίνω ένα pc χωρίς SSD κι ένα με SSD, ναι οκ, αλλά όχι να μην συγκρίνω pc επειδή απλά έχουν διαφορά στην τιμή.

 

 

με ούτε 900 ευρώ αγοράζεις τις Παναγιά τα μάτια, χώρια που έχεις και την δυνατότητα αναβάθμισης Hardware, τι να λέμε τώρα.

 

 

συμφωνώ και δυστυχώς ισχύει. γι αυτό κι έχουμε γεμήσει με ανούσιες υπερτιμολογημένες συσκευές.

Ελα στον γιατρο και εσυ και γρηγορα!

@τολις ο αποπανω ειπε πως αφου τα λαπ τοπ κανουν ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ  γιατι να μην παρεις ενα πιο φτηνο και αλλες τετοιες @@ριες.Ετσι ξεκινησε η αντιπαραθεση ρε διαβαζεται καθολου  τι εχει ειπωθει η' διαφωνειτε για να διαφωνειτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άρα ίδια δουλειά κάνει το αεροπλάνο, το πλοίο, το αμάξι, το μηχανάκι, το αερόστατο, ο batman, o spiderman, o superman,  (t)ο poulman ( :P) το καροτσάκι του Σκλαβενίτη, το Skateboard, τα πατίνια, το delorian, η Φεράρι του Σουμάχερ, το Jet ski, τα ίδια σου τα πόδια,  μπλα μπλα μπλα, γιατί πολύ απλά σε πάνε από το Α σημείο στο Β σημείο

 

ΜΩΡΕ ΠΟΣΟ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΨΕΚΑΣΕΙ?

 

 

ΑΦΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΗΝ ΛΟΓΙΚΗ ΣΟΥ!!!! ΧΑΑΧΑΧΧΑΑΧ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή αυτά τα δυο κατασκευάστηκαν για τον ίδιο σκοπό; :P

Κατι τετοιο ειχα και γω στο μυαλο μου ! Ωραιος !

Αντε και στην καλυτερη βαλε τη V12 στο lada ! 

Και πες την εξυπναδα σου : Το Lada εχει V12 και ειναι πιο φθηνο . " Παρε το Lada αγορι και ασε μας ησυχους !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...