Προς το περιεχόμενο

Μειώσεις τιμών στα MacBook με Retina και αναβάθμιση των χαρακτηριστικών τους


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πραγματικά ακούω οτι να ναι... Κρατήστε τα PC σας παιδιά και μη μας παίζετε τα @@... Εμεις οι μαλακες παίρνουμε MacBook Pro και γουσταρουμε, εσείς οι πανέξυπνοι κρατήστε τα lenovo - dell - Samsung ή οτι άλλο θέλετε...

2880*1800 pixels με πλήρη συμβατότητα σε όλα τα apps, η εμπειρία χρήσης σε μια τέτοια ανάλυση στις 15 ιντσεζ είναι πραγματικα μοναδική... Οσο για τα specs παιδιά δε τρέχουμε windows απο πίσω για να θελουμε 16πυρινους επεξεργαστες και 330 gigs ram... Bootάρουμε το λειτουργικό σε 8 sec και κάνουμε shut down σε 2 sec... Έχουμε το EFI εδω και 5-10 χρόνια στ λάπτοπ εσείς κατστε με το BIOS... Και τέλος osx και άντε γειά!!!! κάντε και κανα virus scan και ενα registry cleaning καθε μέρα... Το ξέρω οτι το γουστάρετε γιατι είστε και ΓΑΜΩ τους tech geekz ....

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Με ποσα νεφρα εχεις μεινει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 181
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ΑΦΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΗΝ ΛΟΓΙΚΗ ΣΟΥ!!!! ΧΑΑΧΑΧΧΑΑΧ

Την τυχη μου επεσα σε καθυστερημενο ρε πας καλα? ειπα αμεσως  μετα αυτο:Το θεμα ειναι με ποιον τροπο σε πανε  (αλλη ποιοτητα  κατασκευης,εμπειρια οδηγησης,ταχυτητα κτλπ),  αυτο λεω και εγω αλλο apple και αλλο κινεζικο φτηνοπλαστικουρες  για κακογουστους.Διοτι πιο πανω ισχυριζοταν πως ολα κανουν την ιδια δουλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρώτα λες ότι αφού σε πάνε από το σημείο Α στο Β κάνουν την ίδια δουλειά.

μετά σου παραθέτω ΤΡΟΠΟΥΣ για να πας από το σημείο Α στο Β με ΒΑΣΗ ΤΗΝ ΛΟΓΙΚΗ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ

 

τώρα λες διαφέρει ο ΤΡΟΠΟΣ που σε πάνε. αφού διαφέρει ο τρόπος διαφέρει και η ΔΟΥΛΕΙΑ. δεν είναι δυνατόν να λέμε ότι επειδή πας από το ένα σημείο στο άλλο ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΌ ΤΡΟΠΟ να έχεις ΚΑΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ

 

ΑΠΟΦΑΣΗΣΕ παναθεμά σε είμαστε και παναθηναικός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτος τα εχει και τα 2 εσυ εχεις λεφτα να  το παρεις? οχι ε? ΚΡΙΜΑ 

 

άλλο και τούτο!!! τι δουλειά έχει αυτό??? και λεφτά για Lambo (ή κάτι αντίστοιχο) δεν έχουμε αλλά γουστάρουμε.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτος τα εχει και τα 2 εσυ εχεις λεφτα να  το παρεις? οχι ε? ΚΡΙΜΑ 

Γνωρίζεις τι σημαίνει όταν χρησιμοποιείς αυτή την ατάκα ενώ είσαι πάνω από 12 ετών;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω με ενα lenovo ideapad z580 με i5 2.5 ghz,turbo boost στα 3.1 ghz/6 gb ram/1 tb

hdd/nvidia geforce gt 635m 2gb/600 $ απο κοτσοβολο ειμαι 

καλυμενος με τα win8.Το λεω γιατι δουλευω photoshop after effects & flash professional.Kαι ο chrome ακομα στο 1sec

ανοιγει,επειτα απο 4 μηνες.Ομως επειδη το γουσταρω το

osx θα λειτουργει σωστα αν το κανω dualboot με τα win8?

 

p.s:Με iatkos δεν γινεται η διαδικασια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω με ενα lenovo ideapad z580 με i5 2.5 ghz,turbo boost στα 3.1 ghz/6 gb ram/1 tb

hdd/nvidia geforce gt 635m 2gb/600 $ απο κοτσοβολο ειμαι 

καλυμενος με τα win8.Το λεω γιατι δουλευω photoshop after effects & flash professional.Kαι ο chrome ακομα στο 1sec

ανοιγει,επειτα απο 4 μηνες.Ομως επειδη το γουσταρω το

osx θα λειτουργει σωστα αν το κανω dualboot με τα win8?

 

p.s:Με iatkos δεν γινεται η διαδικασια?

Πιθανότατα ναι, αλλά καλύτερα να το ρωτήσεις εδώ που είναι μαζεμένοι όσοι ασχολούνται με το άθλημα του OSX σε PC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά ακούω οτι να ναι... Κρατήστε τα PC σας παιδιά και μη μας παίζετε τα @@... Εμεις οι μαλακες παίρνουμε MacBook Pro και γουσταρουμε, εσείς οι πανέξυπνοι κρατήστε τα lenovo - dell - Samsung ή οτι άλλο θέλετε...

2880*1800 pixels με πλήρη συμβατότητα σε όλα τα apps, η εμπειρία χρήσης σε μια τέτοια ανάλυση στις 15 ιντσεζ είναι πραγματικα μοναδική... Οσο για τα specs παιδιά δε τρέχουμε windows απο πίσω για να θελουμε 16πυρινους επεξεργαστες και 330 gigs ram... Bootάρουμε το λειτουργικό σε 8 sec και κάνουμε shut down σε 2 sec... Έχουμε το EFI εδω και 5-10 χρόνια στ λάπτοπ εσείς κατστε με το BIOS... Και τέλος osx και άντε γειά!!!! κάντε και κανα virus scan και ενα registry cleaning καθε μέρα... Το ξέρω οτι το γουστάρετε γιατι είστε και ΓΑΜΩ τους tech geekz ....

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Σιγουρα εισαι ασχετος και λες οτι διαβαζεις,,ολα σε μια προταση!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει ειναι ωραια τα macbook (για οποιον του αρεσει το λειτουργικο, εμενα αυτο ειναι κυριως που δε μου αρεσει ), ειναι σιγουρα πανω απο το μεσο ορο σε ποιοτητα κατασκευης και σιγουρα για να παρεις κατι αντιστοιχο σε windows πρεπει επισης  να βαλεις βαθια το χερι στη τσεπη

 

επισης πλεον εχουν και αυτα κορυφαιο hw (εχουν πολυ καλους επεξεργαστες αν θες και καλες gpu ) , παρολα αυτα το κοστος παραμενει σημαντικος παραγοντας 

 

στην ελλαδα μαλιστα το καπελο που τρωνε ειναι πολυ μεγαλο , προκλητικα μεγαλο θα λεγα , για αυτο και δεν ειναι για ολους 

 

οχι γιατι ειναι απλησιαστα ακριβα , αλλα γιατι σε πολλους καταναλωτες δεν δινουν την αισθηση οτι τα λεφτα τους εχουν πιασει τοπο 

 

γουστα ειναι αυτα στο κατω κατω , ας μην αρπαζομαστε 

 

η apple πουλαει και λιγο μουρη , αυτο δεν ειναι μυστικο , οποιος νιωθει οτι ειναι καλη αγορα ας τα αγορασει δε χρειαζεται να χαρακτηριζει τους υπολοιπους που δε τους αρεσει . αν αυτος νιωθει καλα με αυτο που πηρε , τοτε δε χρειαζεται να δωσει λογαριασμο σε κανενα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Αυτος τα εχει και τα 2 εσυ εχεις λεφτα να το παρεις? οχι ε? ΚΡΙΜΑ

Γνωρίζεις τι σημαίνει όταν χρησιμοποιείς αυτή την ατάκα ενώ είσαι πάνω από 12 ετών;
Εδω ρε τολη ο αλλος μιλαει για νεφρα σε τεχνολογικο φορουμ εκει δεν σε ειδα να θιχτηκες .απλα απαντησα στο ιδιο επιπεδο. Sent from my iPhone5 using Insomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω ρε τολη ο αλλος μιλαει για νεφρα σε τεχνολογικο φορουμ εκει δεν σε ειδα να θιχτηκες .απλα απαντησα στο ιδιο επιπεδο. Sent from my iPhone5 using Insomnia

Η αλήθεια είναι πως ούτε μπορώ, ούτε είναι η δουλειά μου να κάνω παρατηρήσεις σε όλους :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κατι που δεν περιμενα να γινει....

Καλη κινηση να το πανε απο τα 8GB στα 16GB πιστευω οτι στις εποχες μας 16 ειναι το κανονικο και 32 το xtreme!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Για εξηγησε μας το αυτο. Μην πετας αερολογιες. Αιτιολογησε.

 

565 g (Galaxy SII) vs 613 g (iPad 2)

1280x800 (16:10) Vs 1024x768 (4:3). Αληθεια πως ειναι να βλεπεις ταινιες σε 4:3 το εκανα πριν μια 5ετια στην CRT τηλεοραση μου.

 

Όπως έχω πει πολλές φορές δεν συνηθίζω να λέω αερολογίες... Δυστυχώς για τα νεύρα μου έχω το tab 10.1 από την πρώτη στιγμή και παίρνει το βραβείο του πιο άχρηστου tablet... Και είναι η καλύτερη απόδειξη πως τα specs δεν παίζουν κανέναν ρόλο αν το λειτουργικο είναι υποδεέστερο! Αφού ήρθε το ipad, το tab κάθεται μονίμως σε ενα συρτάρι και κανει παρέα στα περιοδικα... Ποτέ δεν είχε την smooth αίσθηση, ποτέ δεν ήταν σταθερο στους χρόνους αναμονής, ποτέ δεν βρήκα ποιοτικά apps, ποτέ δεν ήταν ακριβές ως προς την επιλογή του σωστού link στον browser αν δεν έκανες λίγο zoom κλπ κλπ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως έχω πει πολλές φορές δεν συνηθίζω να λέω αερολογίες... Δυστυχώς για τα νεύρα μου έχω το tab 10.1 από την πρώτη στιγμή και παίρνει το βραβείο του πιο άχρηστου tablet... Και είναι η καλύτερη απόδειξη πως τα specs δεν παίζουν κανέναν ρόλο αν το λειτουργικο είναι υποδεέστερο! Αφού ήρθε το ipad, το tab κάθεται μονίμως σε ενα συρτάρι και κανει παρέα στα περιοδικα... Ποτέ δεν είχε την smooth αίσθηση, ποτέ δεν ήταν σταθερο στους χρόνους αναμονής, ποτέ δεν βρήκα ποιοτικά apps, ποτέ δεν ήταν ακριβές ως προς την επιλογή του σωστού link στον browser αν δεν έκανες λίγο zoom κλπ κλπ

 

Μη γράφεις τέτοια και τους μπερδεύεις. Αφού έχουν αποφασίσει, ότι ο μόνος λόγος να έχει κανείς προϊόντα της Apple είναι να πουλάει μούρη.

 

Προσωπικά προτιμώ να έχει λιγότερο κόσμο η Apple. Μπορεί να ρίξει και τις τιμές της λίγο περισσότερο, να βάλει σοβαρή εγγύηση, και ταυτόχρονα δε θα κινδυνεύουμε από ιούς.

 

Αυτό που με ενοχλεί, είναι ότι δεν υπάρχουν άλλες εταιρίες που να κάνουν αυτό που κάνει η Apple, γιατί είμαι βέβαιος ότι οι τύποι που δουλεύουν σε αυτές έχουν ακριβώς την νοοτροπία που απολαμβάνουμε κάθε φορά που οποιοδήποτε thread έχει έστω και μια αναφορά στην Apple.

 

Άθλιο μονοπώλιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...