Προς το περιεχόμενο

Μειώσεις τιμών στα MacBook με Retina και αναβάθμιση των χαρακτηριστικών τους


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτος τα εχει και τα 2 εσυ εχεις λεφτα να  το παρεις? οχι ε? ΚΡΙΜΑ 

Κομπλεξικος ?? κριμα ;) εγω ειμαι σε αυτους που εχουν desktop . δεν με βολεψαν ποτε τα laptop ή τα tablet ειναι η αληθεια . αλλα απο αυτα που εχω χειριστει και η αληθεια ειναι πως δεν ειναι λιγα (allienware , hp, dell, samy , mbp , turbo x ) δεν ειδα και τρελες διαφορες για τα δικα μου γουστα . και ποια ειναι αυτα ? video editing , photoshop και διαφορα αλλα . 

 

δεν έχω ανάγκη φίλε μου να πουλησω νεφρά... Την έκανα απο την χώρα με τους ηλιθιότερους ανθρώπους του κόσμου τους νεοέλληνες και είμαι Σουηδία... Δε χριαζεται να πουλησεις κανένα νεφρό, ένας μήνας δουλειάς αρκεί... Οσο δλδ στην ελλαδα για να αγωρασεις ενα Lenovo των 400 €. Sent from my iPhone using Insomnia

 

ενας μηνας δουλειας για ενα laptop . επιλογες ( δεν το λεω ειρωνικα )

 

 

 

 

και επειδη δεν εχω και να κρυψω κατι και επειδη ειμαι και μεγαλος λεφτας , τυγχανει να εχω ενα Iphone και ενα Ipod . αλλα το γεγονος οτι τελικα τετοιο κινητο δεν μου χρειαζεται το εχω βαλει για πουλημα ή για ανταλλαγη γιατι ενας φιλος ψαχνει φθηνο 4s (πως θα ριξει γκομενα αλλωστε ) για το ipod (classic) δεν εχω να πω κατι .καποιος που ακουει συνεχεια μουσικη και εχει αλλαξει απειρα Mp3 players ξερει για το παραδοσιακο classic που παρ'ολα αυτα καινουρια 260 ειναι πολλα . να ναι καλα οι μεταχειρες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 181
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Sorry! Βασικά δεν εκφράστηκα σωστά: Τα Apps που είναι για αγορά στο ITUNES / APPSTORE είναι και για αγορά στο Playstore. Και ήθελα να πώ, ότι εάν κοστίζει 2,89 στο Appstore δεν γίνεται να είναι Free στο Playstore (Κάποτε ήταν και πιο ακριβά). Σε αυτήν την περίπτωση είναι συνήθως σπασμένα κλπ. εάν είναι Free.

 

Splashtop

-------------

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.splashtop.remote.pad.v2&hl=el (free)

https://itunes.apple.com/ie/app/splashtop-2-remote-desktop/id382509315?mt=8 (1.79 €)

 

PocketCloud Pro

----------------------

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wyse.pocketcloudfull&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS53eXNlLnBvY2tldGNsb3VkZnVsbCJd (11,53 €)

https://itunes.apple.com/ie/app/pocketcloud-remote-desktop/id326512817?mt=8 (13.99 €)

 

Και αν εισαι και απο παλια στην apple να ευχαριστεις την google που εξορθολογισε λιγο τις τιμες γιατι παλια το Splashtop εκανε 49,90€ στο iPad και 4,99€ στο Android.

 

*Το ξερω γιατι το ειχα στο android μου και ηθελα να το βαλω στην δουλεια για τις παρουσιασεις σε ενα ipad.

 

**εχεις δικιο μονο πειρατικα βαζουμε.........

 

***Κατσε να μαντεψω,,,,,Θα πειτε οτι "Δεν ειναι το ιδιο................."

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν η Apple κάνει κάποια βήματα, που η άλλε εταιρίες δεν της κάνουν, δεν το αναφέρεις. Πές πως η APPLE έκανε το σωστό marketing & Smartphone & Tablet, & Ultrabook & Retina & & &.

 

Καλά κάνει και ζητάει παραπάνω λεφτά, όταν ο ανταγωνισμός τρέχει να προλάβει απλά το τρένο, με χαμηλότερες τιμές και αντιγραφές χαμηλότερης ποιότητας. 

 

Αν ψάξεις στο Internet, λίγο, όχι πολύ, θα δεις ότι η Apple έχει κλέψει τα πάντα. το ΜΟΝΟ που κατάφερε να κάνει η Apple είναι να κάνει όλα αυτά που έκλεψε mainstream.

 

δεν έχω ανάγκη φίλε μου να πουλησω νεφρά... Την έκανα απο την χώρα με τους ηλιθιότερους ανθρώπους του κόσμου τους νεοέλληνες και είμαι Σουηδία... Δε χριαζεται να πουλησεις κανένα νεφρό, ένας μήνας δουλειάς αρκεί... Οσο δλδ στην ελλαδα για να αγωρασεις ενα Lenovo των 400 €. Sent from my iPhone using Insomnia

 

 

πιστεύω να βάζεις και τον εαυτό σου μέσα

 

ΚΑΝΕΝΑ app για android δεν έχει την αίσθηση στο χειρισμό που έχει στο ios.

 

wow φαντάζομαι μόνο whatsapp & viber ε? επίσης οι ίδιες εφαρμογές στο Android έχουν ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ επιλογές!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Splashtop

-------------

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.splashtop.remote.pad.v2&hl=el (free)

https://itunes.apple.com/ie/app/splashtop-2-remote-desktop/id382509315?mt=8 (1.79 €)

 

PocketCloud Pro

----------------------

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wyse.pocketcloudfull&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS53eXNlLnBvY2tldGNsb3VkZnVsbCJd (11,53 €)

https://itunes.apple.com/ie/app/pocketcloud-remote-desktop/id326512817?mt=8 (13.99 €)

 

Και αν εισαι και απο παλια στην apple να ευχαριστεις την google που εξορθολογισε λιγο τις τιμες γιατι παλια το Splashtop εκανε 49,90€ στο iPad και 4,99€ στο Android.

 

*Το ξερω γιατι το ειχα στο android μου και ηθελα να το βαλω στην δουλεια για τις παρουσιασεις σε ενα ipad.

 

**εχεις δικιο μονο πειρατικα βαζουμε.........

 

***Κατσε να μαντεψω,,,,,Θα πειτε οτι "Δεν ειναι το ιδιο................."

 

1. Δεν είπα ότι βάζετε μόνο πειρατικά. 

2. Δεν είναι σε όλες της εφαρμογές έτσι, και εγώ θα σου βρω εφαρμογές που είναι πιο φθηνές στο Appstore.

3. Την τιμή του της εφαρμογής την καθορίζει δηλαδή η Apple θέλεις να μου πεις; Και όχι ο προγραμματιστείς; 

4. Δεν είμαι Apple Fan, απλά μερικοί είναι πολύ αποκλειστικοί με της απόψεις τους. (Η άποψη μου για τους Android Χρήστες, την έχω ξανά πει, στην κατηγόρια τον S2, S3, Nexus κλπ, είναι πολύ ψαγμένοι και πειράζουν πολλά, root, custom rom, κλπ. Αυτό το λέω, από τα άτομα του περιβάλλον μου, που ξέρω - έτσι όπως έχουν και πολύ την άποψη του τρελού Apple Fan Boy εξαιτίας μερικών κολλημένων).

 

5. Καλά κάνει και κλέβει, και τα πασάρει σαν δικά της, όταν οι άλλες εταιρίες κοιμούνται. Πάντα έτσι ήταν, και πάντα έτσι θα είναι. Και σε όλοι την Ιστορία μας θα βρεις αυτά τα παραδείγματα. Και πάντα ακούγετε αυτός που έκανε το σωστό Marketing, και της έξυπνες κινήσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5. Καλά κάνει και κλέβει, και τα πασάρει σαν δικά της, όταν οι άλλες εταιρίες κοιμούνται. Πάντα έτσι ήταν, και πάντα έτσι θα είναι. Και σε όλοι την Ιστορία μας θα βρεις αυτά τα παραδείγματα. Και πάντα ακούγετε αυτός που έκανε το σωστό Marketing, και της έξυπνες κινήσεις.

 

άρα καλά κάνει και μας κλέβει το κράτος, καλά κάνουν οι ξένοι και μας κλέβουν, καλά κάνουν και μας κλέβουν γενικότερα όταν εμείς "κοιμόμαστε"... να διαιωνίζουμε την πραγματική κλεψία, ομολογώ ότι δεν το περιμένα, και να αποκαλούμε το κλέψιμο σαν έξυπνη κίνηση... μπράβο μας.

 

ψαγμένος δεν είμαι, clein mein, αλλά κάποια πράγματα, με λίγο ψάξιμο, βγάζουν μάτι. και το να υποστηρίζω μία εταιρεία που έχει κλέψει τόσα,λέει μπαρούφες, και πουλαει συσκευή 180 δολλαριών, 740 ευρώ, σόρρυ αλλά πιστεύω κάποιος που εχει μία κάποια γνώση-επίπεδο δεν θα το έκανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άρα καλά κάνει και μας κλέβει το κράτος, καλά κάνουν οι ξένοι και μας κλέβουν, καλά κάνουν και μας κλέβουν γενικότερα όταν εμείς "κοιμόμαστε"... να διαιωνίζουμε την πραγματική κλεψία, ομολογώ ότι δεν το περιμένα, και να αποκαλούμε το κλέψιμο σαν έξυπνη κίνηση... μπράβο μας.

 

1. Ξέρεις πως και τι εννοούσα.

 

2. Και ναι, όταν μας κλέβουν, και δεν αντιδράμε / δεν προσέχουμε, φταίμε και μόνη μας. Εδώ στην Ελλάδα το κλέψιμο ήταν δεδομένο και όλοι κάναν τα στραβά μάτια επειδή δεν τους άγγιζε - και τώρα που πρέπει να βάλουμε το χέρι στην τσέπη - τώρα αρχίσαμε να προστατευόμαστε. Ο άλλος έρχεται φανερά και τα αρπάζει και κανένας δεν του χτύπησε ποτέ το χέρι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Ξέρεις πως και τι εννοούσα.

 

2. Και ναι, όταν μας κλέβουν, και δεν αντιδράμε / δεν προσέχουμε, φταίμε και μόνη μας. Εδώ στην Ελλάδα το κλέψιμο ήταν δεδομένο και όλοι κάναν τα στραβά μάτια επειδή δεν τους άγγιζε - και τώρα που πρέπει να βάλουμε το χέρι στην τσέπη - τώρα αρχίσαμε να προστατευόμαστε. Ο άλλος έρχεται φανερά και τα αρπάζει και κανένας δεν του χτύπησε ποτέ το χέρι. 

 

το θέμα δεν είναι τι ξέρω (δηλαδή υποθέτω τι εννοείς), αλλά πως το παρουσιάζεις εδώ.

άλλο αν και κατά πόσο φταίμε, κι άλλο να λέμε ΚΑΛΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΟΥ ΚΛΕΒΟΥΝ. δηλαδη να δεχόμαστε ότι μας κλέβουν και να λέμε και μπράβο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θέμα δεν είναι τι ξέρω (δηλαδή υποθέτω τι εννοείς), αλλά πως το παρουσιάζεις εδώ.

άλλο αν και κατά πόσο φταίμε, κι άλλο να λέμε ΚΑΛΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΟΥ ΚΛΕΒΟΥΝ. δηλαδη να δεχόμαστε ότι μας κλέβουν και να λέμε και μπράβο.

 

Ξέρουμε, πως το κλέβεις ιδέα, από κλέβεις προϊών / χρήματα κλπ. Έχει μεγάλη διαφορά. Εάν εγώ βγάλω στην αγορά ένα προϊών, δεν πουλιέται, δεν κάνω σωστό μάρκετινγκ, ποιος μου φταίει εάν εσύ λίγα χρόνια μετά βγάλεις το ίδιο προϊόν, "καλύτερο" με καλύτερο marketing? Εγώ ή εσύ που μου έκλεψες την ιδέα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρουμε, πως το κλέβεις ιδέα, από κλέβεις προϊών / χρήματα κλπ. Έχει μεγάλη διαφορά. Εάν εγώ βγάλω στην αγορά ένα προϊών, δεν πουλιέται, δεν κάνω σωστό μάρκετινγκ, ποιος μου φταίει εάν εσύ λίγα χρόνια μετά βγάλεις το ίδιο προϊόν, "καλύτερο" με καλύτερο marketing? Εγώ ή εσύ που μου έκλεψες την ιδέα; 

 

είναι λεπτή η διαφορά. έχει διαφορά από την άποψη ότι η μία περίπτωση θέλει ψάξιμο/αναζήτηση, ενώ η δεύτερη είναι άμεση. π.χ. το ότι μας κλέβει το κράτος είναι άμεσο. το ότι η Apple έχει κλέψει, (και τι δεν έχει κλέψει) , είναι έμμεσο γιατί θέλει ψάξιμο για να δουμε ότι όντως έχει κλέψει από διάφορες εταιρείες. ναι στο Marketing είναι μανούλα η Apple κι αυτό γιατί εκμεταλλεύεται την άγνοια των καταναλωτών.

 

ναι οκ δεν είναι και το 100% των μηλαράδων ποζέρια/άσχετοι, αλλά ούτε κι οι μισοί. είναι αρκετοί.

στο ποιός φταίει εκεί όπως είπα κι ανωτέρω το πάμε αλλού, αλλά στο συγκεκριμένο, το να σου κλέψω την ιδεά πως θα σου φαινόταν τόσο σε εσένα όσο και στον κόσμο που γνωρίζει τι συμβαίνει? και μιλάμε για κάτι που ο κόσμος το γνωρίζει, δεν είναι ότι σου έκλεψα το "παγωτό" και το πουλάω για δικό μου στην γειτονιά. το μηλό συνεχίζει να "πατεντάρει" για να κλειδώσει τις "καινοτομίες της" (λολ..),

 

απλά το μήλο, επαναπαύεται στην άγνοια του κόσμου. όπως ακριβώς κάνει και το κράτος, επαναπαύεται στην άγνοιά μας. γιατί αν γινόταν κάτι διαφορετικό, τα πράγματα θα ήταν πολύ διαφορετικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Δεν είπα ότι βάζετε μόνο πειρατικά. 

2. Δεν είναι σε όλες της εφαρμογές έτσι, και εγώ θα σου βρω εφαρμογές που είναι πιο φθηνές στο Appstore.

3. Την τιμή του της εφαρμογής την καθορίζει δηλαδή η Apple θέλεις να μου πεις; Και όχι ο προγραμματιστείς; 

4. Δεν είμαι Apple Fan, απλά μερικοί είναι πολύ αποκλειστικοί με της απόψεις τους. (Η άποψη μου για τους Android Χρήστες, την έχω ξανά πει, στην κατηγόρια τον S2, S3, Nexus κλπ, είναι πολύ ψαγμένοι και πειράζουν πολλά, root, custom rom, κλπ. Αυτό το λέω, από τα άτομα του περιβάλλον μου, που ξέρω - έτσι όπως έχουν και πολύ την άποψη του τρελού Apple Fan Boy εξαιτίας μερικών κολλημένων).

 

5. Καλά κάνει και κλέβει, και τα πασάρει σαν δικά της, όταν οι άλλες εταιρίες κοιμούνται. Πάντα έτσι ήταν, και πάντα έτσι θα είναι. Και σε όλοι την Ιστορία μας θα βρεις αυτά τα παραδείγματα. Και πάντα ακούγετε αυτός που έκανε το σωστό Marketing, και της έξυπνες κινήσεις. 

 

1) Σου απανταω με τα λογια σου.

Antonis_V, on 14 Feb 2013 - 20:36, said:snapback.png

Sorry!

Βασικά δεν εκφράστηκα σωστά: Τα Apps που είναι για αγορά στο ITUNES /

APPSTORE είναι και για αγορά στο Playstore. Και ήθελα να πώ, ότι εάν

κοστίζει 2,89 στο Appstore δεν γίνεται να είναι Free στο Playstore

(Κάποτε ήταν και πιο ακριβά). Σε αυτήν την περίπτωση είναι συνήθως

σπασμένα κλπ. εάν είναι Free.

 

2) Βρες και πες μας. Επισης πες μου ποσες ειναι στην μια πλευρα και ποσες στην αλλη.

 

3) Ξεχνας μηπως οτι η Apple βαζει μεγαλο καπελο στις εφαρμογες και οτι το developmet κοστιζει;;; Μην τα ξαναλεμε....

 

4) Θα σου πω οτι εχω SII. Δεν μιλαγα συγκεκριμενα για σενα και δεν σε ειπα fanboy. Οταν θετεις επιχειρηματα ακομα και αν δεν συμφωνω παει να πει οτι τουλαχιστον εχεις αποψη και δεν ακολουθεις το κοπαδι.

 

5) Δεν θα διαφωνισω οτι καλα κανει και "κλεβει". Αλλωστε θεωρω οτι δεν ειναι κλοπη. Ειναι κοινη λογικη. Με ποσους τροπους να εμφανισεις ειδοποιησεις, "κλοπη" το αναφερω με βαση την λογικη της Apple.

Εκει που εκνευριζομαι ομως ειναι οτι κυνηγαει νομικα τις αλλες εταιριες οταν κανουν το ιδιο και πατενταρει τετοια πραγματα που χωρις "λαδωμα" δεν μπορω να φανταστω οτι θα γινοντουσαν αποδεκτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι λεπτή η διαφορά. έχει διαφορά από την άποψη ότι η μία περίπτωση θέλει ψάξιμο/αναζήτηση, ενώ η δεύτερη είναι άμεση. π.χ. το ότι μας κλέβει το κράτος είναι άμεσο. το ότι η Apple έχει κλέψει, (και τι δεν έχει κλέψει) , είναι έμμεσο γιατί θέλει ψάξιμο για να δουμε ότι όντως έχει κλέψει από διάφορες εταιρείες. ναι στο Marketing είναι μανούλα η Apple κι αυτό γιατί εκμεταλλεύεται την άγνοια των καταναλωτών.

 

ναι οκ δεν είναι και το 100% των μηλαράδων ποζέρια/άσχετοι, αλλά ούτε κι οι μισοί. είναι αρκετοί.

στο ποιός φταίει εκεί όπως είπα κι ανωτέρω το πάμε αλλού, αλλά στο συγκεκριμένο, το να σου κλέψω την ιδεά πως θα σου φαινόταν τόσο σε εσένα όσο και στον κόσμο που γνωρίζει τι συμβαίνει? και μιλάμε για κάτι που ο κόσμος το γνωρίζει, δεν είναι ότι σου έκλεψα το "παγωτό" και το πουλάω για δικό μου στην γειτονιά. το μηλό συνεχίζει να "πατεντάρει" για να κλειδώσει τις "καινοτομίες της" (λολ..),

 

απλά το μήλο, επαναπαύεται στην άγνοια του κόσμου. όπως ακριβώς κάνει και το κράτος, επαναπαύεται στην άγνοιά μας. γιατί αν γινόταν κάτι διαφορετικό, τα πράγματα θα ήταν πολύ διαφορετικά.

 

Πες μου τότε, τι έκλεψε; Όταν δίνεις λεφτά στην Xerox, για να πάρεις τα δικαιώματα για το Ποντίκι & GUI είναι κλέψιμο; 

Τότε γιατί δεν έχουμε θέμα με τα αυτοκίνητα; Τόσες μάρκες κυκλοφορούν! Πρώτα ο  Benz ή ο Ford έβγαλε το αυτοκίνητο; Έκλεψαν την ιδέα; Θέμα Marketing είναι όλα, και αυτό το μπορούν πολύ καλά.  (BTW μου την σπάει ο  Cook που πάει να το παίξει Jobs). 

 

 

 

1) Σου απανταω με τα λογια σου.

Antonis_V, on 14 Feb 2013 - 20:36, said:snapback.png

 

2) Βρες και πες μας. Επισης πες μου ποσες ειναι στην μια πλευρα και ποσες στην αλλη.

 

3) Ξεχνας μηπως οτι η Apple βαζει μεγαλο καπελο στις εφαρμογες και οτι το developmet κοστιζει;;; Μην τα ξαναλεμε....

 

4) Θα σου πω οτι εχω SII. Δεν μιλαγα συγκεκριμενα για σενα και δεν σε ειπα fanboy. Οταν θετεις επιχειρηματα ακομα και αν δεν συμφωνω παει να πει οτι τουλαχιστον εχεις αποψη και δεν ακολουθεις το κοπαδι.

 

5) Δεν θα διαφωνισω οτι καλα κανει και "κλεβει". Αλλωστε θεωρω οτι δεν ειναι κλοπη. Ειναι κοινη λογικη. Με ποσους τροπους να εμφανισεις ειδοποιησεις, "κλοπη" το αναφερω με βαση την λογικη της Apple.

Εκει που εκνευριζομαι ομως ειναι οτι κυνηγαει νομικα τις αλλες εταιριες οταν κανουν το ιδιο και πατενταρει τετοια πραγματα που χωρις "λαδωμα" δεν μπορω να φανταστω οτι θα γινοντουσαν αποδεκτα.

 

1. Ξανά λέω, είναι η εξαίρεση, όχι ο κανόνας για τα Apps.

 

2. http://searchenginewatch.com/article/2155122/Android-Market-vs.-App-Store-Prices-Why-Android-Users-Pay-Double-Study

 

3. 30 % Apple 70% Dev.

 

4. Μίλησα για τα παιδιά που γνωρίζω για αυτό έχω και αυτή η άποψη για τα Android. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απεχθάνομαι την τακτική copy paste, αλλά δεν μπορώ να το αποδείξω μόνο με τα λόγια μου. μόνο ένα infographic θα παραθέσω

 

http://theultralinx.com/2012/10/ideas-apple-stole-infographic.html

 

 

επίσης για το Apple Store αναγκάζει η Apple, με βάση την πολιτική της, τους Devs να έχουν επι πληρωμή τις περισσότερες εφαρμογές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Ξανά λέω, είναι η εξαίρεση, όχι ο κανόνας για τα Apps.

 

2. http://searchenginewatch.com/article/2155122/Android-Market-vs.-App-Store-Prices-Why-Android-Users-Pay-Double-Study

 

3. 30 % Apple 70% Dev.

 

4. Μίλησα για τα παιδιά που γνωρίζω για αυτό έχω και αυτή η άποψη για τα Android. 

 

1&2) μιλα με ονοματα apps. Εγω μεχρι τωρα βρισκω τα περισσοτερ free ή πιο φθηνα.

 

σ.σ. η ερευνα αφορα το αθροισμα κοστους των 100 εφαρμογων με τις περισσοτερες πωλησεις και οχι ολο το οικοσυστημα.

 

Edit: http://www.roketix.co.uk/2012/03/01/are-android-apps-more-expensive-than-apples/4005.html

 

3) Ξεχνας επισης οτι πρεπει να εχεις Apple με MacOS και να δινεις 99$ το χρονο License.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...