Προς το περιεχόμενο

Zitaw merikes plirofories gia PayPal


kokos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

hi, vasika istera apo ena post pou egine sto Programming gia tin Rent-A-Coder ekana ligi doulia kai kapioi twra endiaferode na me plirosoun.Omos den xero pos doulevo me PayPal(mias ke an ise Europe ine o monos tropos gia pliromi).Exo aniksei logariasmo stin PayPal alla xreiazete na diloso ke mia pistotiki karta.Kserei kaneis pou tin vgazo aftin tin karta ?? Aftin tin karta pou tha vgalo tha mporoun, ektos apo to na katathetoun lefta, na tin xrewnoun kiolas ??

Opiadipote pliroforia tha itan xrisimi.

efxaristo :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πιστωτική κάρτα που ζητάνε είναι μια από τις γνωστές mastercard - visa κλπ και φυσικά για να βγάλεις τέτοια πρέπει να πας σε κάποια εμπορική τράπεζα. Μετά δίνεις τον αριθμό κλπ και αυτό είναι όλο. Όταν σε πληρώνουν όπως λες θα φαίνεται στην κάρτα σου η πληρωμή και όταν πρέπει να πληρώνεις εσύ θα σου χρεώνεται η κάρτα σου. Μην ξεχνάς όμως ότι και η paypal σαν μεσολαβητής κρατάει ένα κόμιστρο, αλλά φυσικά είναι πολύ μικρό μην φανταστείς κανένα τραγικό ποσό. Είναι πάντως καλή περίπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πιστωτική κάρτα χρειάζεται γιά να βάλεις χρήματα στο λογαριασμό σου. Χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω, στην Ελλάδα δεν μπορείς να πληρωθείς μέσω PayPal. Πληρωμές σε πιστωτικές/χρεωστικές κάρτες δεν κάνει σε καμία χώρα. Ο μόνος τρόπος γιά να πάρεις χρήματα, είναι να έχεις τραπεζικό λογαριασμό σε μία από τις παρακάτω χώρες:

ΗΠΑ, Αυστραλία, Αυστρία, Βέλγιο, Καναδάς, Δανία, Φινλανδία, Γαλλία, Γερμανία, Χονγκ Κονγκ, Ιαπωνία , Μεξικό, Ολλανδία, Νέα Ζηλανδία, Νορβηγία, Σιγκαπούρη, Ισπανία, Σουηδία, Ηνωμένο Βασίλειο και Ελβετία (να γιατί είναι καλό να έχεις ένα λογαριασμό σε Ελβετική Τράπεζα :lol: ).

Αν δεν έχεις, όπως φαντάζομαι, τέτοιο λογαριασμό, το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να ξοδέψεις τα χρήματα που θα βάλουν στο λογαριασμό σου σε κάποιο on-line κατάστημα που δέχεται πληρωμές από PayPal ή γιά να αγοράσεις κάτι από το e-bay (μπορείς να βρεις πολλά χρήσιμα πράγματα εκεί σε καλές τιμές και ολοκαίνουρια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πιστωτική κάρτα χρειάζεται γιά να βάλεις χρήματα στο λογαριασμό σου. Χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω' date=' στην Ελλάδα [b']δεν μπορείς να πληρωθείς[/b] μέσω PayPal. Πληρωμές σε πιστωτικές/χρεωστικές κάρτες δεν κάνει σε καμία χώρα. Ο μόνος τρόπος γιά να πάρεις χρήματα, είναι να έχεις τραπεζικό λογαριασμό σε μία από τις παρακάτω χώρες:

ΗΠΑ, Αυστραλία, Αυστρία, Βέλγιο, Καναδάς, Δανία, Φινλανδία, Γαλλία, Γερμανία, Χονγκ Κονγκ, Ιαπωνία , Μεξικό, Ολλανδία, Νέα Ζηλανδία, Νορβηγία, Σιγκαπούρη, Ισπανία, Σουηδία, Ηνωμένο Βασίλειο και Ελβετία (να γιατί είναι καλό να έχεις ένα λογαριασμό σε Ελβετική Τράπεζα :lol: ).

Αν δεν έχεις, όπως φαντάζομαι, τέτοιο λογαριασμό, το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να ξοδέψεις τα χρήματα που θα βάλουν στο λογαριασμό σου σε κάποιο on-line κατάστημα που δέχεται πληρωμές από PayPal ή γιά να αγοράσεις κάτι από το e-bay (μπορείς να βρεις πολλά χρήσιμα πράγματα εκεί σε καλές τιμές και ολοκαίνουρια).

 

dim_b giati den ginete na ta pareis stin ellada ta fraga?

Etsi ki allios tin karta sou katathetode ta lefta giati na min mporeis na ta sikoseis apo ATM ??i akoma ke an anikseis logariasmo se mia kseni trapeza edo pera..afou to account sou tha ine international ti prob tha iparxei ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν διαβάσεις στα FAQ του PayPal, θα δεις ότι λέει ξεκάθαρα πως δεν κάνει πλέον πληρωμές σε κάρτες πουθενά στον κόσμο (αυτό ισχύει εδώ και τουλάχιστον 1 χρόνο και το ξέρω γιατί πέρσι μου είχαν στείλει κι εμένα κάποια χρήματα μέσω PayPal, και δεν κατάφερα να τα πάρω. Τα χρησιμοποίησα γιά να αγοράσω κάτι από το εξωτερικό). Δεν ξέρω που είδες να γράφει ότι κάνει πληρωμές μέσω πιστωτικών καρτών.

 

Αν και δεν είμαι απόλυτα σίγουρος, δε νομίζω ότι είναι το ίδιο να ανοίξεις ένα λογαριασμό σε ένα Ελληνικό υποκατάστημα ξένης τράπεζας με το να τον ανοίξεις σε ένα υποκατάστημα της ίδιας τράπεζας σε κάποια άλλη χώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=p/gen/approved_countries-outside

 

PayPal accepts withdrawals to local bank accounts in these countries. Users in any country may withdraw funds to a U.S. bank account.

 

En meri isoun sostos.Dld to mono pou apomenei ama ise Ellada ine na tsekareis an anigodas ena logariasmo se mia Amerikaniki Trapeza mipos mporeis na pareis ta lefta meso aftou tou logariasmou.

Ektos apo Citibank iparxei kamia alli Amerikaniki trapeza edo ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thelei 1.5$/sinallagi i paypal kai nomizo i citibank perni 2,5% apo kathe sinallagi...(oi OROI pou diavaza elegan kati gia tokoforo sinallagi den xerw telika an ine afto to 2,5%).Einai tipota allo HamerΖ ?

Citibank pados pou pira tilefono den ikseran na mou poune ti simveni me PayPal opote fadazome oti prepei na peraso apo kapio ipokatastima tous, na me enimerosei epi tou thematos kapios ipeftinos.(elpizo na iparxei kapios :? :!: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...