Προς το περιεχόμενο

Microsoft Sidewinter X4 vs Roccat Arvo


XMorsX

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πιο απο τα δυο πλκηκτρολογιο θεωρειτε καλυτερη αγορα? Χρηση καθημερινη και ηπιο gaming. Το Roccat εχει γενικα καλες κριτικες σε αντιθεση με το Microsoft το οποιο τα reviews λενε οτι εχει αβολο στηριγμα καρπων. Απο την αλλη όμως το X4 εχει πληρως φωτιζόμενα πληκτρα σε αντιθεση με το Roccat που εχει 5-6 φωτιζόμενα κουμπια μόνο. Αν υπαρχει και καποια αλλη προταση μεχρι τα 50 ευρω καλοδεχουμενη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε αυτα τα λεφτα X4 δαγκωτο 

 

και μαλακιες λενε η στηριξη καρπων ειναι απο τις καλυτερες που υπαρχουν γενικα , μονο αν δε τη θες μπορει να ενοχλησει (πολλοι δε θελουν) γιατι δε βγαινει και επειδη δε βγαινει τη θεωρω (εγω που τη θελω) πολυ καλη 

 

για gaming και για τα λεφτα που κανει το πληκτρολογιο ειναι παρα πολυ καλο , για καθημερινη χρηση ειναι απλα οκ 

 

τα φωτιζομενα πληκτρα αν παιζεις βραδυ ειναι θεικα , δε θα ξαναπαρεις ποτε πληκτρολογιο χωρις φωτειζομενα μετα απο αυτο (και ακομα και σε τερμα φωτεινοτητα δεν ενοχλει καθολου)

 

αν υπηρχε και εκδοση μηχανικου θα ηταν ο,τι καλυτερο , αλλα στα μη μηχανικα δε το συζηταω οτι ειναι απο τα κορυφαια και σε αυτα τα λεφτα κορυφαιο .-

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γω το x4 σκεφτομαι να παρω. γιατι θελω να εχει φωτιζομενα πληκτρα, anti-ghosting και με αυτα τα χρηματα δεν βρισκεις κατι καλυτερο πιστευω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περα απο το anti-ghosting που οι περισσοτεροι μπορει καν να μη προσεξουν  τα πληκτρα του και η στηριξη καρπου ειναι παρα πολυ ανετα για παιχνιδι 

 

μολις πας να παιξεις ενα fps θα νιωσεις αμεσως ανετα μαζι του , στη καθημερινη χρηση θελει λιιιγη συνηθεια 

 

εχει ξεχωριστα media buttons που βολευουν πολυ ειδικα οταν παιζεις (βλεπως αλλα ακριβοτερα μηχανικα να μην εχουν καθολου ή να εχουν με fn ), μπορεις να απενεργοποιεις το start οταν παιζεις   , μεχρι και ξεχωριστο calculator button εχει, δε του λειπει κατι απο αυτα που πραγματικα θα χρειαστεις στη καθημερινη χρηση , αλλα και σε παιχνιδι και φυσικα εχει και κουμπια για μακροεντολες (αν και αυτες εγω τις βαζω στο ποντικι κυριως) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω το sidewinter x 6

που ειναι μαλλον το x4 πολυτελειας!!

τις πρωτες φορες που θα γραψεις θα σλεφτεις οτι ειναι αβολο αλλα μετα απο μια μερα θα καταλαβεις οτι ειναι εξαιρετικο!!

επισης δεν εχει στηριγμα στο πισω μερος για να σκωνεται αλλα εγω εχω κολλησει κατι μαξιλαρακια για καλλους και ειμαι κομπλε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

    

επισης δεν εχει στηριγμα στο πισω μερος για να σκωνεται αλλα εγω εχω κολλησει κατι μαξιλαρακια για καλλους και ειμαι κομπλε!

το Χ4 εχει

 

IMG_20130218_142047_zps31f10b65.jpg

 

 

IMG_20130218_142333_zps3777a4d0.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη κι εγω τελευταια, ψαχνομουνα για φωτιζομενο πληκτρολογιο, ειχα καταληξει αναμεσα σε X4 και Gigabyte Κ8100 Aivia. 

αλλα το aivia εχει 2 πραγματα που δεν μου καθονταν καλα..!! 

1 ειναι ακριβοτερο......!!!! και

2  εχει μεγαλο μηκος (ή βαθος, οπως θελετε πειτε το) που δεν με βολευει στο μικρο γραφειακι που εχω το πισι.

 

οποτε παραγγειλα το Χ4..!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ το χ4 προτείνω. Το έχω ένα μήνα περιπου μετά απο πρόταση που είχα από εδω και είναι απλά κορυφαίο. Απίστευτα βολικό , πολύ καλή εργονομία και τα φωτιζομενα πλήκτρα θεικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

...εχω ΧΒΟΧ 360 gamepad for windows (το μα8αινω προς το παρον) αλλα δεν ξεδιπλωνεται το ταλεντο μου οπως οταν παιζω με keyboard... :Pκαι επειδη πλεον για να παιξεις χρειαζεται να πατας αρκετα κουμπια αρα 8ες keyboard με anti-ghosting  γι αυτον τον λογο ρωτησα τους ειδικους :mellow:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο antighosting ειναι δυναμη το x4 , πολυ πιο ικανο σε usb ακομα και σε σχεση με πολλα ακριβοτερα μηχανικα 

 

 

δεν παιζει να πατησεις ποτε τοσα πληκτρα οσα βλεπει..

antighstijhadififnaofn_zpsf3a4c64c.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Μια τελευταια ερωτηση : εχω το Logitech Κ120 το οποιο δεν ειναι gaming keyboard αλλα εχει anti-gosting (οχι ομως στα a,s,w,d καθως ουτε και στα βελακια). Με το x4 παιζει να εχω καλυτερη - πιο γρηγορη αποκριση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...