Προς το περιεχόμενο

Downgrade Ipad από 5.01 σε 4.3.3;


solarsoul

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν δεν κανω λαθος το ipad 1st gen εχει ιδια specs με το iphone4 που παιζει μια χαρα με 5.x αλλα και λιγοτερο μια χαρα-αντεκτα ομως με 6.x

 

μηπως συμβαινει τπτ αλλο με το ipad σου και κρασασει; σορρυ για το off-topic

 

Sent from my iPhone using Insomnia .. γιατι μπορω!

 

Σαν τι να συμβαίνει Βασίλη; Δε σέρνεται, απλά με πετάει από app store και safari μερικές φορές, αλλά είναι εκνευριστικό.

 

Στο appstore όχι. Μονο cydia. 

 

Δες εδώ τον οδηγό για jailbreak ipad στην 5.1.1

 

http://www.iphonehacks.com/2012/06/jailbreak-ios-5-1-1-new-ipad-3-ipad-2-ipad-1-users-redsn0w-untethered.html

οτι απορίες έχεις μου λες. 

 

Μάλλον αυτό είναι για Ipad 1 ε; Το λέω γιατί έχει διάφορες εκδόσεις.

 

http://www.iphonehacks.com/2012/03/jailbreak-ipad-1-ios-5-1.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν τι να συμβαίνει Βασίλη; Δε σέρνεται, απλά με πετάει από app store και safari μερικές φορές, αλλά είναι εκνευριστικό.

 

 

Μάλλον αυτό είναι για Ipad 1 ε; Το λέω γιατί έχει διάφορες εκδόσεις.

 

http://www.iphonehacks.com/2012/03/jailbreak-ipad-1-ios-5-1.html

5.1.1 δε μου πες ότι είσαι? αυτό που κοιτάς εσύ είναι παλιότερο και για tethered jailbreak. 

 

αν δεις και τις ημερομηνίες στα άρθρα, αυτό που μου πόσταρες είναι και 3-4 μήνες παλιότερο και παλιότερο εργαλείο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία. Πιο εύκολο φαίνεται το δικό σου. Ξεκινάω.



Εκανε Moving applications τωρα το ipad και το Redsnow λεει κατι για tethered και απο κατω Done. Δε με αφήνει να κάνω next και το ipad  άνοιξε με ένα Cydia εικονίδιο άσπρο. Τι κάνω τώρα;



Λοιπόν ήθελε Reboot για να μπει tethered. Τώρα εμφανίστηκε το Cydia εικονίδιο κομπλέ. Νομίζω είμαι JB. Τι πρέπει να προσέχω τώρα στα reboot, απενεργοποιήσει κτλ; Τι κατεβάζω από Cydia; Στην αρχική έχει ένα κάρο καρτέλες και κάτω Αναζήτηση κτλ.

 

 

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

0.9.10b6

 

Πάντως λειτουργεί. Είμαι Cydia και προσπαθώ να περάσω πηγές. Έβαλα το icleaner και τώρα λέω να βάλω το SBSettins

περίεργο. 

 

Tωρα βλέπω ότι το Absinthe 2.0 (και οι επόμενες εκδόσεις του, νομίζω μέχρι 2.0.4) υποστηρίζει ΚΑΙ ipad 1 με untethered στην 5.1.1 

 

Για δες αυτό εδώ 

 

http://www.idownloadblog.com/2012/05/25/how-to-convert-ios-5-1-1-tethered-jailbreak-untethered-rocky-racoon/

 

για να το κανεις untethered. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To έκανα εγκατάσταση, δεν ξέρω που το πήγε και απλά έκανα restart. Πως καταλαβαίνω αν είμαι untethered?

Aν δεν είσαι untethered δεν θα δουλεύουν η σύντια και το σαφάρι μετά την εκκίνηση ή πιθανώς να μην κάνει και καθόλου επανεκκίνηση. Αν μετά την επανεκκίνηση (ΧΩΡΙΣ υπολογιστή) δουλεύουν ολα κανονικά, εισαι untethered :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δουλεύουν όλα.

 

Ωραία. Έβαλα το icleaner στο οποίο πάτησα απλά clean.

Έβαλα και το SBSettings, αλλά δεν ξέρω τι να πρωτοκάνω με αυτό και βασικά δεν ξέρω σε τι χρησιμεύει.Μου έβγαλε κι ένα shortcut activator.

 

Επίσης για να κατεβάσω εφαρμογές και παιχνίδια από Cydia πρέπει να βάλω πολλά sources; ;έχει κάποια, αλλά όλο themes βγάζουν και DLCs.Χρειάζεται να βάλω Installus για games ή μπορώ μέσα από Cydia μόνο να κάνω δουλειά;

 

Σε έχω ζαλίσει, αλλά πιστεύω είμαστε στο τέλος. :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p><strong>Δουλεύουν όλα.</strong></p>

<p> </p>

<p>Ωραία. Έβαλα το icleaner στο οποίο πάτησα απλά clean.</p>

<p>Έβαλα και το SBSettings, αλλά δεν ξέρω τι να πρωτοκάνω με αυτό και βασικά δεν ξέρω σε τι χρησιμεύει.Μου έβγαλε κι ένα shortcut activator.</p>

<p> </p>

<p>Επίσης για να κατεβάσω εφαρμογές και παιχνίδια από Cydia πρέπει να βάλω πολλά sources; ;έχει κάποια, αλλά όλο themes βγάζουν και DLCs.Χρειάζεται να βάλω Installus για games ή μπορώ μέσα από Cydia μόνο να κάνω δουλειά;</p>

<p> </p>

<p>Σε έχω ζαλίσει, αλλά πιστεύω είμαστε στο τέλος. :unsure:</p>

Το ινστάλλους έχει κλείσει δεν υπάρχει πλέον.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν κανω λαθος το ipad 1st gen εχει ιδια specs με το iphone4 που παιζει μια χαρα με 5.x αλλα και λιγοτερο μια χαρα-αντεκτα ομως με 6.x

Το iPad 1 και το iPhone 4 έχουν ίδιο επεξεργαστή (Apple A4). Όμως ενώ το iPhone 4 έχει 512MB RAM το iPad 1 έχει μόλις 256MB.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και δεν πάει πάνω από 5.1.1



Το iPad 1 και το iPhone 4 έχουν ίδιο επεξεργαστή (Apple A4). Όμως ενώ το iPhone 4 έχει 512MB RAM το iPad 1 έχει μόλις 256MB.

Τράτζικ εντελώς αυτό με τη RAM. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...