Προς το περιεχόμενο

Ελληνικος Χρυσος επεισοδια


παπι

Προτεινόμενες αναρτήσεις

η επιστημονικη κοινοτητα τι λεει υπαρχει οντως κινδυνος η ειναι αλλη μια επανασταση για την επανασταση?

Χέστηκα τι λέει η επιστημονική κοινότητα.Να τα μολύνω τα γ@μημένα τα εδάφη και το κωλόνερο του κερατά αλλά να κερδίσω και κάτι.Δεν έγινα ξαφνικά οικολόγος πράσινος.Μπορεί κανείς να μου πει τι κερδίζω από την συγκεκριμένη επένδυση πέρα από τα τρί@ του Καναδά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 277
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συλληψεις σε ολους οσους ειναι εκει κουμαντο θα κανουν μονο στις τσεπες τους ,εκτος αν ειναι ολοι αυτοι δημοσιοι υπαλληλοι και δεν τους αγγιζει ανεργια.Εδω δεν εχουν να φανε η υποτιθεμενη οικολογια τους μαρανε που δεν προκειται καν περι αυτου αλλα τεσπα .Οι ιδιοι αργοσχολοι ειναι που φωναζουν να κλεισουν τα εργοστασια και μολις κλεινουν η' μεταφερονται φωναζουν γιατι ειναι ανεργοι...

 

Να πας εκεί, να παραταχθείς με τους μπάτσους να στηρίξεις τα δίκαια αιτήματα του Μπόμπολα

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Να τα μολύνω τα γ@μημένα τα εδάφη και το κωλόνερο του κερατά αλλά να κερδίσω και κάτι....

 

 

Ωπ ωπ. Δεν ξέρω αν μιλάς για τα δικά σου τα γαμημένα τα εδάφη αδερφέ, και για τα δικά σου τα κωλόνερα. Εμείς πάντως τα δικά μας τα γαμημένα τα εδάφη και τα δικά μας τα κωλόνερα εδώ πέρα δεν τα χαλαλίζουμε ούτε για όλα τα κέρδη του κόσμου. Που να σωνόταν η ελλάδα από το μνημόνιο κι από τα χρέη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωπ ωπ. Δεν ξέρω αν μιλάς για τα δικά σου τα γαμημένα τα εδάφη αδερφέ, και για τα δικά σου τα κωλόνερα. Εμείς πάντως τα δικά μας τα γαμημένα τα εδάφη και τα δικά μας τα κωλόνερα εδώ πέρα δεν τα χαλαλίζουμε ούτε για όλα τα κέρδη του κόσμου. Που να σωνόταν η ελλάδα από το μνημόνιο κι από τα χρέη.

Αγορίνα σχήμα λόγου είναι για να καταδείξω ότι έτσι και αλλιώς δεν κερδίζουμε τίποτα.

 

καθηγητης?

Στον ξαπλώπουλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H οικολογια σας μαρανε τρομαρα σας ιδεολογοι της τσεπης με αυθαιρετα...

 

Link.png Site: http://www.koolnews.gr/egrapsan/osoi-antidroun-stis-ependyseis-den-exoun-katalabei-se-ti-katastasi-vrisketai-i-xora/">Όσοι αντιδρούν στις επενδύσεις, δεν έχουν καταλάβει σε τι κατάσταση βρίσκεται η χώρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H οικολογια σας μαρανε τρομαρα σας ιδεολογοι της τσεπης με αυθαιρετα...

 

Link.png Site: http://www.koolnews.gr/egrapsan/osoi-antidroun-stis-ependyseis-den-exoun-katalabei-se-ti-katastasi-vrisketai-i-xora/">Όσοι αντιδρούν στις επενδύσεις, δεν έχουν καταλάβει σε τι κατάσταση βρίσκεται η χώρα

Άξιος ο μισθός του.

 

Τουλάχιστον έχει αυτογνωσία

 

koolnews.jpg

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να γίνει η επένδυση και να πάνε να μαμηθούνε οι εκεί κάτοικοι. Οι πολύ θέλουν να γίνει. Αλήθεια όμως... Χρειάζονται τέτοιες επενδύσεις; Ποιο ακριβώς θα είναι το κέρδος του Ελληνικού κράτους και του Έλληνα πολίτη;

 

Είπαμε. Σωστά πράγματα, με τον πλέον λανθασμένο τρόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πουλές, δεν είπαμε πουθενά ότι είμαστε οικολόγοι. Προσωπικά το είπα και σε προηγούμενο ποστ: αρχίδια οικολόγοι είμαστε. Ναι, τα μισά σπίτια μας είναι αυθαίρετα (αν και δεν είναι αποκλειστικότητά μας αυτό, ε; ). Δεν κάνουμε ανακύκλωση (ψέμα είναι αυτό, κάνουμε), δεν προστατεύουμε τα ζωάκια, και δεν έχουμε αγοράσει ούτε μια κάρτα της γρηνπής. Ψαρεύουμε στα ρηχά όταν δεν μας βλέπουν, και πετάμε τα σκουπίδια μας όπου μας βολέψει, επίσης όταν δεν μας βλέπουν. Και άλλα. Όμως, έχουμε βάσιμες υποψίες ότι, αν τελικά γίνει όλη αυτή η επένδυση (δεν βάζω εισαγωγικά), η ζωή μας θα γίνει κόλαση. Θα στερέψουν τα νερά μας, θα βρωμίσει ο αέρας μας, και δύο τεχνητές λίμνες αρσενικού και κυανίου θα κρέμονται πάνω από τα κεφάλια μας. Κυριολεκτικά πάνω από τα κεφάλια μας, η Μεγάλη Παναγία είναι 2 χλμ απόσταση από την περιοχή εξόρυξης, ενώ η Ιερισσός νομίζω κάπου 14 σε ευθεία γραμμή. Τις υποψίες αυτές τις ενισχύουν μελέτες διάφορων ανεξάρτητων επιστημονικών φορέων. Οπότε, δεν μας νοιάζει πόσο κακή είναι η κατάσταση της χώρας.  Δεκάρα δεν δίνουμε. Δεν ψηνόμαστε να πεθάνουμε για να σωθεί κανένας.

 

Έχω να προτείνω μια εναλλακτική επένδυση, αν θες. Ας δωθούν στην Τέρνα, την Άβαξ και την J&P ο Υμηττός, η Πάρνηθα και η Πεντέλη, με κλήρωση. Ας αποψιλωθούν, και να χτιστούν καζίνο, ξενοδοχεία πολυτελείας, γήπεδα γκολφ και συνεδριακοί χώροι. Θα αναστηθεί η πεθαμένη οικοδομική δραστηριότητα, θα έρθει ανάπτυξη τεράστια, και χιλιάδες θέσεις εργασίας για πολλά πολλά χρόνια. Μ; Αν σου αρέσει η πρόταση, προτείνω να βγεις στον δρόμο και να την υποστηρίξεις με αγώνες. Δεσμεύομαι να έρχομαι κι εγώ στις πορείες σου, να σου φέρω και μάσκα και μαλόξ. Είναι λίγο παλούκι, αλλά έχει πλάκα. Έχεις μυρίσει χνώτο ματατζή; Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο βρωμάει...

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει επενδυση. Εκχώρηση πλουτου σε καναδικη εταιρία υπάρχει.

Είσαι αναρχοκουμουνιστής και τα λες όλα αυτά γιατί επιθυμείς την καταστροφή της πατρίδας σου.Πρέπει να γίνει η επένδυση οπωσδήποτε αλλιώς θα χάσουμε τεράστια κέρδη.Ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι.Τουλάχιστον 11 .000.000 ευρώ όσα παίρνει ο mesi για ένα χρόνο στην Μπάρτσα.Σαν δεν ντρεπόμαστε λέω εγώ που κόβουμε τόσο κερδοφόρες επενδύσεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσπαθώ να καταλάβω που ακριβώς είναι η επένδυση. Το ότι θα έχουν δουλειά 1000-2000 άτομα αλλά θα επηρεαστούν οι ζωές πολλών περισσότερων;

 

Δημοσιουπαλληλίκι θα εφαρμοστεί κι εκεί. Οι των γύρω περιοχών που θα δουλεύουν εκεί θα χαίρονται γιατί έχουν σταθερή δουλειά,παίρνουν 600, πληρώνουν τη δόση απ το αμάξι και πετάγονται και μια βολτα Θεσσαλονίκη να το παίξουν πρωτευουσιάνοι.

 

Έχει ο Νομός Χαλκιδικής πόρους να θρέψει πολύ κόσμο. Αλλά ποιος κάθετε μωρέ να σπείρει χωράφι, ν αρμέξει αγελάδα. To the mine!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...