Προς το περιεχόμενο

Εγκατάσταση windows 7 σε καινούριο σκληρό


Nahock

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά, πρόσφατα εγκατέστησα τα εφτάρια σε έναν καινούριο σκληρό και δουλεύανε κανονικά. Αφού χώρισα δυο partition στον σκληρό με το paragon manager τα εφτάρια δεν αναγνωρίζονται πια στην εκκίνηση. Δοκίμασα διάφορα για να λύσω το θέμα όμως δε μπορώ μιας και απ' ότι φαίνεται κάτι έχει πειραχτεί στον δίσκο όπου και με φορμάτ δεν στρώνει. Δε μπορώ για κάποιο λόγο να εγκαταστήσω τα εφτάρια διότι μου εμφανίζει μήνυμα πως δεν υπάρχει ο απαιτούμενος ελεύθερος χώρος στην εγκατάσταση. Ακόμα και εάν καταφέρω να προσπεράσω αυτό το μήνυμα η εγκατάσταση προχωράει μέχρι εκεί που κάνει το πρώτο restart όπου πλέον δεν αναγνωρίζει την φρέσκια εγκατάσταση. Δοκίμασα format με xp και με paragon 12 όπως και δημιουργία partition για εγκατάσταση λειτουργικού αλλά δεν κατάφερα τίποτα. Τα xp πάντως τα δουλεύει κανονικά, με τα εφτάρια έχει πρόβλημα. 

Οπότε, υπάρχει κάποιος τρόπος για να λύσω το πρόβλημα προετοιμάζοντας τον δίσκο να δεχτεί τα εφτάρια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δεν εκανες partition με το disk management των windows? τοχω κανει πολλές φορές και δε μου δημιούργησε ποτέ πρόβλημα...

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι μεγεθος ειναι ο σκληρος? δοκιμασες να διαγραψεις ολα τα partition ωστε να τα κανεις ενα? βγαλε και screenshots κατα την εγκατασταση των 7 να δουμε πως βλεπει τον σκληρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δεν εκανες partition με το disk management των windows? τοχω κανει πολλές φορές και δε μου δημιούργησε ποτέ πρόβλημα...

 

Sent from my iPad using Insomnia

 Δε το γνώριζα, θα το χρησιμοποιήσω στο μέλλον.

 

τι μεγεθος ειναι ο σκληρος? δοκιμασες να διαγραψεις ολα τα partition ωστε να τα κανεις ενα? βγαλε και screenshots κατα την εγκατασταση των 7 να δουμε πως βλεπει τον σκληρο

500 gb. Το δοκίμασα και αυτό, με το paragon όμως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...