Προς το περιεχόμενο

HD videos


paulos9gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

 

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με τα HD videos.

Συνήθως με το VLC player παίζω όποια ταινία θέλω.

Έχω ένα πρόβλημα όμως με μερικά videos 720p.

Όταν τα ανοίγω με το VLC κολλάνε και πολλές φορές εμφανίζονται κάτι πράσινες κουκίδες στην οθόνη,

Δοκίμασα και άλλες version του VLC και το Gom player αλλά πάλι δεν παίζουν καλά.

Πρέπει να βρω ένα video player για HD ή μπορώ να κάνω κάτι και με το VLC προκειμένου να δω τις ταινίες αυτές?

 

 

Ευχαριστώ

Παύλος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι υπάρχει αυτό το ενδεχόμενο.

Απλώς, επειδή το παθαίνω με περισσότερα από ένα αρχεία ήθελα να βεβαιωθώ ότι δεν είναι θέμα του VLC.

Η έκδοση του VLC που χρησιμοποιώ μπορεί να παίζει κάποιο ρόλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρέξε το mediainfo άνοιξε με αυτό το βίντεο που δεν παίζει,πάνε view->text και κάνε copy/paste εδώ μέσα σε spoiler να δούμε τι αρχείο είναι αυτό και τι πρόβλημα έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Παύλε, οι κουκκίδες και τα κολλήματα εμφανίζονται σε σταθερά χρονικά σημεία του ίδιου video; Ή είναι κάθε φορά σε διαφορετικά/τυχαία σημεία; Μην έχει «αρπάξει» ο πυρήνας ή οι μνήμες της κάρτας γραφικών σου, γι' αυτό ρωτώ.

 

Επίσης, από θερμοκρασίες πώς πάει ο υπολογιστής σου; Κι ένας έλεγχος της μνήμης RAM με το Memtest θα ήταν καλή ιδέα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτά τα βίντεο που κολλάει μερικές φορές παγώνει και η εικόνα όποτε δεν μπορώ να πω ακριβώς που εμφανίζονται οι κουκίδες κάθε φορά.Αν ήταν θέμα της κάρτας γραφικών δε θα έπρεπε να έχω πρόβλημα με τα περισσότερα βίντεο που βλέπω?

Τα άλλα που μου είπατε θα τα τσεκάρω.

Πιστεύω όμως  ότι τελικά είναι θέμα αυτών των βίντεο που κατέβασα.

 

Ευχαριστώ πάντως πολύ παιδιά για τις άμεσες απαντήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμασε και bs player

 

τυχαινει και σε μενα σε ορισμενα βιντεο οπου συνηθως ενα απο τα 5-6 γνωστα πραγραμματα να το παιζει πολυ καλυτερα απο τα αλλα και να μην κολαει

εαν το βιντεο δεν παιζει με κανενα προγραμμα καταληγει στην ''μπουχτου'' χωρις πολλα πολλα.

ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΘΑΝΟΥΜΕ ΚΙΟΛΑΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To bs player δούλεψε.Το βίντεο παίζει καλύτερα.

Ευχαριστώ

Το mpc-hc σε κάποια βίντεο μου μπλοκάρει κ τον υπολογιστή μαζί και πρέπει να κάνω restart...???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...