Προς το περιεχόμενο

Πως θα γραψω αρχειο avi σε DVD ?


panos_saxo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θελω να γραψω σε ενα dvd καποια αρχεια avi αλλα θελω αυτο το dvd να παιξει σε dvdplayer , οχι σε υπολογιστη. Γνωριζει καποιος αν γινετε αυτο και πως?


Χρησιμοποιω το Ashampoo αλλα δε νομιζω πως γινετε με το συγκεκριμενο προγραμμα , ζηταει να ειναι τα αρχεια σε μορφη VOB - IFO  και BUP που δε ξερω καν τι ειναι



Βρηκα απαντηση λιγο παρακατω... (με την αναζητηση δε μου εβγαζε κατι , sorry) οποτε αν μπορει καποιος ας σβησει το ποστ και με συγχωρειτε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχεις καινούριο dvd player (των τελευταίων ετών), κανονικά θα παίζει και avi πάντως, θα μπορούσες απλά να τα γράψεις ως avi μες το dvd και να τα δεις.

 

Το ConvertXtoDVD πολύ καλό και αθάνατο, το ειπχα λιώσει σε εποχές χωρίς υποστήριξη avi απο dvd players αλλα παιρνει πολληηηηη ώρα, οπότε αν μπορείς και έχεις την πρώτη επιλογή ακόμα καλύτερα

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχεις καινούριο dvd player (των τελευταίων ετών), κανονικά θα παίζει και avi πάντως, θα μπορούσες απλά να τα γράψεις ως avi μες το dvd και να τα δεις.

 

Το ConvertXtoDVD πολύ καλό και αθάνατο, το ειπχα λιώσει σε εποχές χωρίς υποστήριξη avi απο dvd players αλλα παιρνει πολληηηηη ώρα, οπότε αν μπορείς και έχεις την πρώτη επιλογή ακόμα καλύτερα

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Κάποτε έπαιρνε πολλή ώρα, σήμερα με ένα "απλό" C2D και μία βασική NVidia κάρτα γραφικών των 40€, όπως η GT240 -αρκεί να έχει υποστήριξη Cuda- το ConvertXToDVD, μετατρέπει ταινία σε 10 λεπτά...

 

Α! και φρόντισε να χρησιμοποιείς επανεγγράψιμα DVD, έτσι; ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Αν εχεις καινούριο dvd player (των τελευταίων ετών), κανονικά θα παίζει και avi πάντως, θα μπορούσες απλά να τα γράψεις ως avi μες το dvd και να τα δεις.

 

Το ConvertXtoDVD πολύ καλό και αθάνατο, το ειπχα λιώσει σε εποχές χωρίς υποστήριξη avi απο dvd players αλλα παιρνει πολληηηηη ώρα, οπότε αν μπορείς και έχεις την πρώτη επιλογή ακόμα καλύτερα

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Κάποτε έπαιρνε πολλή ώρα, σήμερα με ένα "απλό" C2D και μία βασική NVidia κάρτα γραφικών των 40€, όπως η GT240 -αρκεί να έχει υποστήριξη Cuda- το ConvertXToDVD, μετατρέπει ταινία σε 10 λεπτά...

 

Α! και φρόντισε να χρησιμοποιείς επανεγγράψιμα DVD, έτσι; ;)

Α εντάξει εχω νατο χρησιμοποιήσω απο το 2007 χιχι :) καναμε τη μετάβαση σε απλά avi μεσα σε επανεγγράψιμα dvd, μετά usb stick στο dvd player και πλέον apple tv 2 jailbroken :)Sent from my iPhone using Insomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω παιδια εκανα πολυ καλη δουλεια τελικα! και οντως δεν αργει καθολου , μπορει να χρησιμοποιει οοοοοολη την διαθεσιμη δυναμη , καθως εφτασε τον επεξεργαστη μου σε 100 % λειτουργεια , αλλα σε 7 λεπτα ημουν ετοιμος και το αποτελεσμα πολυ καλο..

Το μονο προβλημα ομως ειναι πως δεν ειναι freeware το προγραμμα  και νομιζα πως με ενα cr@ck θα το ελυνα και αυτο αλλα....
καθε 5 λεπτα σκαει μυτη το υδατογραφημα ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μη μπλέκεις με «σπαστήρια», μπορείς εναλλακτικά να χρησιμοποιήσεις το δωρεάν DVDFlick. Την ίδια δουλειά κάνει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μη μπλέκεις με «σπαστήρια», μπορείς εναλλακτικά να χρησιμοποιήσεις το δωρεάν DVDFlick. Την ίδια δουλειά κάνει!

ωραιος θα το εχω υποψην μου για την επομενη φορα!

Ευχαριστωω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο προβλημα ομως ειναι πως δεν ειναι freeware το προγραμμα  και νομιζα πως με ενα cr@ck θα το ελυνα και αυτο αλλα....
καθε 5 λεπτα σκαει μυτη το υδατογραφημα ..

 

Φρόντησε όταν το εγκαθιστάς κι όταν κάνεις apply αυτό το crrrrrrk να έχεις κόψει τη σύνδεση στον ιστό.

Επίσης δεν υπάρχει κανένας λόγος να το αφήνεις να ψάχνει για ενημερώσεις  :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο προβλημα ομως ειναι πως δεν ειναι freeware το προγραμμα  και νομιζα πως με ενα cr@ck θα το ελυνα και αυτο αλλα....

καθε 5 λεπτα σκαει μυτη το υδατογραφημα ..

 

Φρόντησε όταν το εγκαθιστάς κι όταν κάνεις apply αυτό το crrrrrrk να έχεις κόψει τη σύνδεση στον ιστό.

Επίσης δεν υπάρχει κανένας λόγος να το αφήνεις να ψάχνει για ενημερώσεις  :rolleyes:

Ετσι ακριβως το εκανα αλλα το ατιμο με ξεγελασε, ενω εδειχνε οτι ειναι οκ , μετα φανηκε το αποτελεσμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α εντάξει εχω νατο χρησιμοποιήσω απο το 2007 χιχι :) καναμε τη μετάβαση σε απλά avi μεσα σε επανεγγράψιμα dvd, μετά usb stick στο dvd player και πλέον apple tv 2 jailbroken :)Sent from my iPhone using Insomnia

ακριβως καπως ετσι ηταν η εξεληξη για ολους !  γυρω στο 2005 γραφαμε δισκακια , μετα φλασακια , και μετα καλωδιακια !

που συνδεουμε το pc  με την tv εννοω κ ησυχασαμε !  και γω πανω απο 5-6 χρονια εχω να χρησιμοποιησω το συγκεκριμενο οντως πολυ καλο προγραμμα ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβως καπως ετσι ηταν η εξεληξη για ολους !  γυρω στο 2005 γραφαμε δισκακια , μετα φλασακια , και μετα καλωδιακια !

που συνδεουμε το pc  με την tv εννοω κ ησυχασαμε !  και γω πανω απο 5-6 χρονια εχω να χρησιμοποιησω το συγκεκριμενο οντως πολυ καλο προγραμμα ..

 

Και πού να ξέραμε πόσο θα αχρηστευθούν κάποια στιγμή όλα αυτά στην εποχή της υψηλής ευκρίνειας... Γεμίσαμε ένα βουνό άχρηστα δισκάκια από τέτοιες μετατροπές & αντιγραφές από video-club. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πού να ξέραμε πόσο θα αχρηστευθούν κάποια στιγμή όλα αυτά στην εποχή της υψηλής ευκρίνειας... Γεμίσαμε ένα βουνό άχρηστα δισκάκια από τέτοιες μετατροπές & αντιγραφές από video-club. 

 συμφωνω φιλε μου !!! δε φνταζεσαι ποσα εχω πεταξει στα σκουπιδια ! τελειως αχρηστα πλεον ! και καποια που δοκιμασα μετα απο πολλα χρονια δεν παιζανε καν ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...