Προς το περιεχόμενο

Windows 7 update issue kai mse issue


ΜΑΝΩΛΗΣ1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα

 

Έχω έναν υπολογιστή ενός πελάτη ο οποίος είναι φωτογράφος και εδώ και καιρό αντιμετωπίζει πρόβλημα με τα update σε windows 7 64bit.

Με το που πατάς update αρχίζει και ψάχνει , βγάζει ένα μήνυμα να κάνεις επανεκκίνηση και ξανά τα ίδια και τα ίδια συνέχεια. Επίσης εχει πρόβλημα και με το security essentials.Κατάφερα και του έκανα απεγκατάσταση μεσω ccleaner αλλά όταν πάω να το εγκαταστήσω ξανά βγάζει σφάλμα

 

Αυτό που με ενδιαφέρει στην συγκεκριμένη περίπτωση είναι να μην κάνω φορματ. Έχω δοκιμάσει ένα tool της Microsoft αλλά δεν τα έχω καταφέρει

 

Καμιά ιδέα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για δοκιμασε

 

Καλησπέρα

 

Έχω έναν υπολογιστή ενός πελάτη ο οποίος είναι φωτογράφος και εδώ και καιρό αντιμετωπίζει πρόβλημα με τα update σε windows 7 64bit.

Με το που πατάς update αρχίζει και ψάχνει , βγάζει ένα μήνυμα να κάνεις επανεκκίνηση και ξανά τα ίδια και τα ίδια συνέχεια. Επίσης εχει πρόβλημα και με το security essentials.Κατάφερα και του έκανα απεγκατάσταση μεσω ccleaner αλλά όταν πάω να το εγκαταστήσω ξανά βγάζει σφάλμα

 

Αυτό που με ενδιαφέρει στην συγκεκριμένη περίπτωση είναι να μην κάνω φορματ. Έχω δοκιμάσει ένα tool της Microsoft αλλά δεν τα έχω καταφέρει

 

Καμιά ιδέα?

για δοκιμασε να κανεις πρωτα επιδιορθωση της εγκαταστασης των windows.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα. Πιο πολύ γιατί το φοβάμαι λίγο. Θα κάνω ένα backup αν είναι γιατί έχει πολύ πράμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περασε τα αρχεια του σε εναν εξωτερικοκαι τραβα του ενα φορματ.τα προγραμματα ας τα ξαναπερασει εκεινος η περνα του τα εσυ.εκτος και αν σου ειπε να του το γυρισεις με τα προγραμματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά δεν έχω καταφέρει τίποτα ακόμα.Δεν θέλω να κάνω format γιατί δουλεύει καθημερινά το μηχάνημα.Απο κει και πέρα δοκίμασα repair, δοκίμασα fix tools, έκανα έλεγχο για ιούς , malware ,σταμάτησα την υπηρεσία την ξανάρχισα αλλά επιμένει να μην κάνει αυτόματα updates.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες έφτιαξα νέο χρήστη στο μηχάνημα για να δω αν είναι πρόβλημα του χρήστη το ότι δεν κάνει updates. Τελικά και στον δεύτερο χρήστη τα ίδια πράγματα.

 

Με το που μπαίνει στα windows βγάζει μήνυμα ότι βρέθηκαν Updates. Πατάω να κάνω , μου βγάζει μήνυμα ότι δεν έχουν γίνει ποτέ updates (έχω σβήσει το log) και πατάω να βρει. Μετά από κανα δυο λεπτά βγάζει μήνυμα ότι θα πρέπει να επανεκκινήσω το pc μου γιατί κάποια αρχεία χρησιμοποιούνται κλπ κλπ. Και συνέχεια το ίδιο πράγμα.

Κάποια στιγμή κατέβασα ένα update να το τρέξω χειροκίνητα .Δεν εγκαταστάθηκε και έβγαλε σφάλμα 0x80070005. Όλο το βράδυ έψαχνα απαντήσεις και λύσεις στην Microsoft αλλά τίποτα. Κατέβασα ένα σωρό fix tools , έκανα πάλι σκανάρισμα με antivirus, malware, registry cleaners τίποτα πάλι.

Θέλω να γλυτώσω το ρημάδι το format γιατί με τα προγράμματα που έχει πάνω θα μου πάρει μια μέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες έφτιαξα νέο χρήστη στο μηχάνημα για να δω αν είναι πρόβλημα του χρήστη το ότι δεν κάνει updates. Τελικά και στον δεύτερο χρήστη τα ίδια πράγματα.

 

Με το που μπαίνει στα windows βγάζει μήνυμα ότι βρέθηκαν Updates. Πατάω να κάνω , μου βγάζει μήνυμα ότι δεν έχουν γίνει ποτέ updates (έχω σβήσει το log) και πατάω να βρει. Μετά από κανα δυο λεπτά βγάζει μήνυμα ότι θα πρέπει να επανεκκινήσω το pc μου γιατί κάποια αρχεία χρησιμοποιούνται κλπ κλπ. Και συνέχεια το ίδιο πράγμα.

Κάποια στιγμή κατέβασα ένα update να το τρέξω χειροκίνητα .Δεν εγκαταστάθηκε και έβγαλε σφάλμα 0x80070005. Όλο το βράδυ έψαχνα απαντήσεις και λύσεις στην Microsoft αλλά τίποτα. Κατέβασα ένα σωρό fix tools , έκανα πάλι σκανάρισμα με antivirus, malware, registry cleaners τίποτα πάλι.

Θέλω να γλυτώσω το ρημάδι το format γιατί με τα προγράμματα που έχει πάνω θα μου πάρει μια μέρα.

πρώτα επειδη μου το ειχε βγαλει και εμενα δοκιμασε να κανεις αντιμετωπιση προβληματων για το windows update με δικαιωματα διαχειριστη και θα σουεπιδιορθωσει και ξανα δοκιμασε.

http://support.microsoft.com/kb/968003/el

δες και εδω παντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινο

1) πετας το essential μην το χαρακτηρισω και φαω ban

2) με f8 μπαινεις safe mode και κανεις απο εκει καθε αλλαγη

Και uptade

3)βαλε το kaspersky internet security free για ενα μηνα θα εχει προστασια ο πελατης σου και τον πηθεις

Να δινει 20€ το χρονο για σωστο internet security δεν λεω οτι ειναιναπο αυτο το θεμα αλλα αφορα το essential

4) η καλυτερη λυση ειναι το micro fix

http://support.microsoft.com/kb/968003/el

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To essentials το έχω βγάλει και έβαλα το avast . Κατάφερα να το βγάλω μόνο μέσω ccleaner γιατί μέσω uninstaller βγάζει error.

Αυτή τη στιγμή κάνω scan Με το safety scanner της microsoft . Δεν έχει βρει κατι ακόμα και τελειώνει σε λίγο.

 

Θα μπουτάρω σε safe mode (δεν το εχω κάνει ακόμα) μπας και βρει τίποτα από εκει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...