Προς το περιεχόμενο

amd fx 8350 cooler noise


domigr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΑΣΕ και μένα τα ίδια μ κάνει η μαμησια και δεν κάνει και δουλειά ..... Η θερμοκρασία είναι αρκετά ψηλά ...κουβέντα για Oc γιατί την φοβάμαι πολύ την ψυκτρα ...θα πάρει καμία φωτιά ΧΔ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ναι reset εκανα αν και για να πω την αληθεια ποτε δεν ειχα πειραξει κατι απο τα bios και οπως προσεξα οι ρυθμισεις ειναι ιδιες οπως ηταν πριν απλως λογικα θα ειχαν φαει σκαλωμα τα windows...η cpu εχω παρατηρησει οτι μετα το 27% αρχιζει και γινεται αεροπλανο και μετα τα 60% ειναι πλεον ηχορυπανση :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχα ασε ξερω ξερω γιατι τον δουλεψω λιγο στο 90+..χρειαζεται ψυχτρα επιγοντως..και εγω διαβαζα αξιολογησεις και δεν το πιστευα..ελεγα μα καλα τοσο μαπα cooler??στον 6100 μου δεν ακουγοταν τιποτα...πως καταφερνουν αυτοι οι ανθρωποι να κανουν χειροτερα τα απλα πραγματα μονο αυτοι ξερουν :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

χαχαχα ασε ξερω ξερω γιατι τον δουλεψω λιγο στο 90+..χρειαζεται ψυχτρα επιγοντως..και εγω διαβαζα αξιολογησεις και δεν το πιστευα..ελεγα μα καλα τοσο μαπα cooler??στον 6100 μου δεν ακουγοταν τιποτα...πως καταφερνουν αυτοι οι ανθρωποι να κανουν χειροτερα τα απλα πραγματα μονο αυτοι ξερουν :P

 

 

Η ψύκτρα του είναι από τις καλύτερες μαμά ψύκτρες που κυκλοφορούν !

 

Το θέμα είναι ο ανεμιστήρας που τον άλλαξαν με έναν διαφορετικό που κάνει θόρυβο !

 

Ποια ψύκτρα είχες στον 6100 ? 

 

Αυτή ?

 

amd_fx_boxed_cooler_95_watt_top.jpg

 

και τώρα έβαλες αυτή ?

 

AMDVS03.jpg

 

H παλιά ψύκτρα που δεν κάνει θόρυβο και είναι ακριβώς η ίδια με άλλο ανεμιστήρα είναι η :

 

box_cooler_am2.jpg

 

together.jpg

Επεξ/σία από adtakhs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια έχεις ?



Εγω εχω αυτην εδω  http://img545.imageshack.us/img545/5729/fx8350heatsink1.jpg και παλι θορυβο κανει...

 

 

Ξαναδες τις παραπάνω φωτογραφίες !

 

Υπάρχει εύκολος τρόπος αν δεν κλοκάρετε να έχετε χαμηλότερο θόρυβο αλλάζοντας τον ανεμιστήρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο 6100 ειχε μια κοκκινη δεν μπορω να την βρω και ο 8350 εχει αυτη που ποσταρες..

 

Ο 6100 έρχεται με την πρώτη. Δεν υπήρχε ποτέ κόκκινη ψύκτρα στους AMD ... :-D

 

Η δεύτερη και η τρίτη είναι διαφορετικές ! Η καλή είναι η τρίτη.

 

Όποιος θέλει να χαμηλώσει τον θόρυβο απλά , ας αλλάξει τον ανεμιστήρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...