Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμος ο Internet Explorer 10 για Windows 7


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Microsoft κυκλοφόρησε πριν λίγη ώρα την 10η έκδοση του Internet Explorer, για τους χρήστες Windows 7 που θα πρέπει να έχουν απαραιτήτως εγκατεστημένο το Service Pack.Ο Internet Explorer 10 ενσωματώνεται ήδη στα Windows 8, βελτιστοποιημένος για καλύτερη αυτονομία σε φορητές συσκευές κάτι που διατηρεί και η έκδοση για Windows 7. Υπόσχεται ακόμη καλύτερες επιδόσεις κατά την εκτέλεση Javascript, μεγαλύτερη υποστήριξη στα web standards καθώς και ενσωματωμένο ορθογραφικό έλεγχο με αυτόματες διορθώσεις.

 

Το περιβάλλον του IE10 δεν έχει σημαντικές διαφορές από την προηγούμενη έκδοση χωρίς όμως την υποστήριξη πλήρους εικόνας που υπάρχει στα Windows 8. Διατίθεται αρχικά σε 95 γλώσσες μεταξύ των οποίων και η Ελληνική.

 

File.png Download: http://windows.microsoft.com/en-us/internet-explorer/downloads/ie-10/worldwide-languages[/url'>']Internet Explorer 10

Link.png Site: http://www.theverge.com/2013/2/26/4029306/internet-explorer-10-windows-7-download']theverge.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Άσχετο αλλά επί της αναβάθμισης να το ρωτήσω και εγώ στο φόρουμ με τις αγγελίες γιατί δεν εμφανίζει όπως και ο ΙΕ9 τις φωτογραφίες!!!! εμφανίζει στη θέση της φωτογραφίας στην αγγελία ένα πολύ μικρό τετραγωνάκι όχι πάντως αυτό με τον σπασμένο σύνδεσμο κάτι δικό του  

δηλαδή μόνο με τον chrome θα κάνουμε δουλειά 

τι δεν υποστηρίζει ακόμη ο IE oeo!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η MS είχε διαθέσει τον ΙΕ10 πριν από μήνες αναφέροντας απλά πως κυκλοφορούσε σε έκδοση 64bit και 32bit. Στα Win7 τον έχω εγκαταστήσει πριν από περίπου 4 μήνες, οπότε ουσιαστικά δεν έχει κυκλοφορήσει "πριν λίγη ώρα την 10η έκδοση του Internet Explorer, για τους χρήστες Windows 7". Εκτός παιδιά στην Insomnia αν εννοείτε πως πρόκειται για κάποια νέα έκδοση αποκλειστικά για τα Win7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετο αλλά επί της αναβάθμισης να το ρωτήσω και εγώ στο φόρουμ με τις αγγελίες γιατί δεν εμφανίζει όπως και ο ΙΕ9 τις φωτογραφίες!!!! εμφανίζει στη θέση της φωτογραφίας στην αγγελία ένα πολύ μικρό τετραγωνάκι όχι πάντως αυτό με τον σπασμένο σύνδεσμο κάτι δικό του  

δηλαδή μόνο με τον chrome θα κάνουμε δουλειά 

τι δεν υποστηρίζει ακόμη ο IE oeo!!

 

Μήπως χρειάζεται δεξιό κλικ στο τετραγωνάκι για να την εμφανίσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως χρειάζεται δεξιό κλικ στο τετραγωνάκι για να την εμφανίσει;

 ναι δοκίμασα δεξί κλίκ άνοιγμα σύνδεσης και την εμφάνισε αλλώς δεν εμφανίζετε

όταν μπαίνω στην αγγελία τις έχει τις φωτογραφίες αλλά όπως ανέφερα όχι στην περισκόπιση

είμαι με τον ΙΕ10 αλλά το είχα θέμα και με τον 9

και έτσι χρησημοποιώ τον chrome

 

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O IE10 είναι ο ταχύτερος όλων. Έχω όλους τους φυλλομετρητές και έχω κάνει πάμπολλα τεστ με πολλές μεθόδους και προγράμματα. Όμως υπάρχουν κάποιες σελίδες που κι αυτός συμπεριφέρεται μερικές φορές, (σχετικά σπάνια), "παράξενα". Ο μόνος που δεν έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα είναι ο Firefox. Και ο Chrome έχει παραξενιές κυρίως με αντιγραφή/επικόλληση. Και καθώς γενικότερα παρουσιάζουν τον Chrome πρώτο και τέλειο, μάλλον ενισχύουν τις υποψίες πως έχουμε να κάνουμε με θέματα marketing και διαφήμισης...

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η MS είχε διαθέσει τον ΙΕ10 πριν από μήνες αναφέροντας απλά πως κυκλοφορούσε σε έκδοση 64bit και 32bit. Στα Win7 τον έχω εγκαταστήσει πριν από περίπου 4 μήνες, οπότε ουσιαστικά δεν έχει κυκλοφορήσει "πριν λίγη ώρα την 10η έκδοση του Internet Explorer, για τους χρήστες Windows 7". Εκτός παιδιά στην Insomnia αν εννοείτε πως πρόκειται για κάποια νέα έκδοση αποκλειστικά για τα Win7.

 

Release candidate ήταν η έκδοση που εγκατέστησες στα 7, "πριν 4 μήνες". Η final έκδοση για 7, βγήκε σήμερα.

 

 

O IE10 είναι ο ταχύτερος όλων.

 

Προφανώς, δεν έχεις δει ακόμα τον Nightly 22...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...