Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δοκίμασα και το build του φίλου, (μιας και δεν ζητώ κάτι παραπάνω από καμία ταινία η σειρά), δοκίμασα να βάλω το avatar και δεν ήταν σε καλή ποιότητα, μου έκανε εντύπωση μιας και είναι η πρώτη δοκιμή μου στο Kodi, έτσι βλέπετε όλοι μέσω kodi ; η έχει ξέρω γω κάποιο πρόσθετο για να βρίσκει καλύτερη ποιότητα.

δοκίμασα και από το πρόσθετο zen βρήκε 1080 αλλά έπαιζε διπλό (ίσως ήταν  για 3d)

 

Επειδή είναι η πρώτη σου επαφή με Kodi θα πρότεινα να μην πιάσεις ακόμα το quasar γιατί είναι λίγο μπελαλίδικο. Καλύτερα ξεκίνα με το popcorn time που επίσης έχει torrents και είναι εντελώς.

Από αρχική Kodi πάτα δεξιά στο Πρόσθετα, μετά κλικ τέρμα πάνω δεξιά στο ανοιχτό κουτάκι και μετά εγκατάσταση απο zip->fusion->kodi repos->english->repository plugin kodipopcorntime. Μετά πας πάλι αρχική Kodi και από το επάνω πριζόντιο μενού επιλέγεις εγκατάσταση απο αποθετήριο, πας markop159->πρόσθετα βίντεο->kodi popcorntime->εγκατάσταση. Περιμενεις να γίνει η εγκατάσταση και μετά θα το δεις το πρόσθετο Popcorn στην αρχική δίπλα από τα exodus και specto.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλησπερα σε ολους.. εχω kodi 16.1 jarvis και παρατηρω τωρα τελευταια οτι κολλανε παρα πολυ οι σειρες που βλεπω..μα παρα πολυ.ενω πρωτα εβλεπα ολες τις σειρες σε hd τωρα ακομα και σε κατωτερη ποιοτητα κολλαει..με το exodus παντα εννοω..να δοκιμασω καποιο αλλο?το spectro για παραδειγμα ειναι ακριβως το ιδιο?το κανω εγκατασταση απο τα repos του fusion οπως και το exodus?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν ειδα τιποτα σπουδαιο αυτες τις μερες στο exodus, μονο ενα επισοδειο μιας σειρας, δεν ειχα κανενα προβλημα ακομα και σε hd.

Μηπως κατι σου τρωει το bandwidth απο πισω, πχ κανα windows update?

 

Το specto μπαινει ετσι, δεν υπαρχει στο fusion.

https://seo-michael.co.uk/tutorial-how-to-install-specto-kodi/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν ειδα τιποτα σπουδαιο αυτες τις μερες στο exodus, μονο ενα επισοδειο μιας σειρας, δεν ειχα κανενα προβλημα ακομα και σε hd.

Μηπως κατι σου τρωει το bandwidth απο πισω, πχ κανα windows update?

 

Το specto μπαινει ετσι, δεν υπαρχει στο fusion.

https://seo-michael.co.uk/tutorial-how-to-install-specto-kodi/

δεν ξερω...μπαινω στο winodws update αλλα δεν βλεπω να κατεβαζει κατι εκεινη την ωρα...ενω οταν βγαινω απο το kodi και παιζω κατευθειαν multiplayer παιχνιδι παιζω κανονικα χωρις lag h τπτ...παιζει να τρεχει καμια εργασια αλλη που χρειαζεται να απενεργοποιησω απο το task manager?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καποια βοηθεια σας παρακαλω??

 

εχω αυτο εδω 

 

https://www.youtube.com/watch?v=xKSKozi-KaQ

 

μολις το σεταρα και περασα το kodi 17.1

 

ολα κομπλε με τον οηδγο απο pcsteps.

 

2 βοηθειες θελω

 

1 δεν βρισκω πως κλεινει τελειως η συσκευη και αναγκαζομαι να το βγαζω απο το ρευμα

2 περασα απο τον οδηγο το echo repository αλλα μετα δεν μου βρισκει το echo wizard και δεν μπορω να κανω backup σε περιπτωση που γινει βλακεια.

 

υπαρχει κανενα αλλο προγραμμα να βαλω γι να κανω backup??

 

ευχαριστω πολυ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω για την απαντηση μαν

 

κλεινει απο το χειριστηριο του αλλα εγω ηθελα μεσα απο το μενου

 

για το 2 γνωριζει κανεις?

 

2 περασα απο τον οδηγο το echo repository αλλα μετα δεν μου βρισκει το echo wizard και δεν μπορω να κανω backup σε περιπτωση που γινει βλακεια.

 

υπαρχει κανενα αλλο προγραμμα να βαλω γι να κανω backup??

 

ευχαριστω πολυ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To echo repo έχει μετακομίσει και έχει πάει στο fusion. Για backup υπάρχει το backup addon, υπάρχει ο ares wizard και σίγουρα κι άλλα. Υπάρχει και τρόπος χωρις πρόσθετα κλπ τον οποίο προτιμώ γιατί είναι ο πιο γρήγορος και 100% αξιόπιστος:

http://www.insomnia.gr/topic/478458-xbmc-το-απόλυτο-εργαλείο-για-ταινίες-σειρές/?p=55563749

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

file letom ευχαριστω για την απαντηση αλλα το λινκ δεν βγαζει κατι πως το κανεις μονο για τον φακελο kodi 

 

μπορεις να το κανεις κοπι paste εδω?

 

σε ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά στην 17.1 έκδοση τις τελευταίες μέρες, σας δουλεύουν κανονικά οι σειρές; Οι ταινίες φορτώνουν κανονικά με providers σε 1080 όπου είναι διαθέσιμο αλλά οι σειρές είτε δε φορτώνουν καθόλου, είτε μετά από πολλή ώρα σε χαμηλή ποιότητα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρασα το quasar από το official repo αλλά δεν μου εμφανίζει κανέναν υπότιτλο.Στο subtitles.gr εμφανίζει κενό και στο opensubtitles εμφανίζει μια μεγάλη λίστα με άσχετους υπότιτλους διαφόρων σειρών και ταινιών.Να σημειώσω ότι με τα αλλά προγράμματα δεν έχω πρόβλημα με τους υποτιτλους(exodus,zen)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τους ασχετους υποτιτλους δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο εκτος απο manual search. Κατι στο ονομα του αρχειου το μπερδευει και βγαζει ασχετα αποτελεσματα.

Για το αδειο subtitles.gr δεν ξερω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...