Προς το περιεχόμενο

NYTimes: Scrolling με τα μάτια στο νέο Samsung Galaxy S IV


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οταν η Apple το δώσει αυτό το feature του eye control θα είναι είδηση. :) Innovation!!!

 

Προς το παρόν είναι ένα αδιάφορο χαρακτηριστικό που δεν θα δουλεύει όπως θα έπρεπε να δουλεύει. :P

 

Άλλωστε η Sammy δεν φημίζεται για τους καλογραμμένους κώδικες.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εγω samsung εχω και εχω αλλαξει αρκετα μοντελα της εταιρειας αλλα δε χρησιμοποιω ποτε το ξεκλειδωμα με το προσωπο ουτε την ιδιοτητα να μενει η οθονη αναμενη οσο την κοιτας διοτι ολα αυτα λειτουργουν κατω απο συγκεκριμενες συνθηκες φωτισμου.Αν καταφερει και κανει την νεα αυτη λειτουργια να λειτουργισει σωστα τοτε μπραβο της. Το βασικο για μενα ειναι να ειναι πανω απ ολα ομορφη συσκευη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτόματα τελικά γίνεται το scrolling, μόλις εντοπίσει ότι απλά κοιτάμε την οθόνη. Κατά πάσα πιθανότητα θα προστεθεί και στο Galaxy S3. Στην παρακάτω εικόνα φαίνεται άλλο ένα χαρακτηριστικό όπου μόλις στρέψουμε αλλού το κεφάλι καθώς γίνεται αναπαραγωγή ενός βίντεο, αυτό σταματάει να παίζει.

 

s4ss.jpg
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτόματα τελικά γίνεται το scrolling, μόλις εντοπίσει ότι απλά κοιτάμε την οθόνη. Κατά πάσα πιθανότητα θα προστεθεί και στο Galaxy S3. Στην παρακάτω εικόνα φαίνεται άλλο ένα χαρακτηριστικό όπου μόλις στρέψουμε αλλού το κεφάλι καθώς γίνεται αναπαραγωγή ενός βίντεο, αυτό σταματάει να παίζει.

 

s4ss.jpg

 

 

Χμμ αυτό ακούγεται καλό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα τρομερη ιδέα και άκρως ξεκουραστη.Οσο λιγότερα κουμπιά πατάς κάπου τόσο περισσότερη δουλειά εχουν ρίξει απο πίσω όσοι το στήνανε οπότε,μπράβο τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρον ακούγεται. Δεν ξέρω πόσο χρήσιμο θα είναι τελικά αλλά τουλάχιστον η samsung δοκιμάζει καινούργια πράγματα. Και χωρίς να προσπαθεί να μας πείσει οτι ανακάλυψε τον τροχό όπως κάτι άλλοι φρουτένιοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...