Προς το περιεχόμενο

WD TV Live 50 Ευρώ στο Carrefour (με επιφύλαξη)


kostastnt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιρνεις τα srt αρχεια τα ριχνεις στον 3d subtitler και τα αναγνωριζει κανονικα ο wd player. Η panasonic ut50 δεν τα αναγνωριζει και αναγκαζομουν να κανω merge τους υποτιτλους στην ταινια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 99
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 ρε παιδιά, συγνώμη κιόλας, με όλη την καή διάθεση, μιλάμε για έναν media player επώνυμο, με πολύ καλή κατασκευή και άψογο τηλεκοντρόλ, που παίζει σχεδόν τα πάντα και πιστευώ ότι μπορεί να καλυψει τις αναγκες του 95% των χρηστών και κοστίζει μόνο 50 ευρώ....

 

τι συζητάμε, να το βρούμε στα 30 ευρώ; πόσ έκανε αρχική τιμή; αν υπάρχουν καλύτεροι ή φτηνότεροι;

 

όσοι δεν έχουν τρομέρες απαιτήσεις και απαιτήσεις για αναπαραγωγή 3D (και νομίζω ότι ξέρουν αυτοί ποιοί είναι και δεν ασχολούνται) τους προτείνω αν το βρουν και χρειάζονται media player να το πάρουν...

 

αυτά είχα να πω, πάντα με φιλική διάθεση, επειδή το έχω το μηχάνημα και το χρησιμοποιώ συχνά και το χρησιμοποιούν και άτομα που δεν έχουν σχέση με τεχνολογία και μέχρι τώρα με έβγαλε ασπροπρόσωπο... B)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιρνεις τα srt αρχεια τα ριχνεις στον 3d subtitler και τα αναγνωριζει κανονικα ο wd player. Η panasonic ut50 δεν τα αναγνωριζει και αναγκαζομουν να κανω merge τους υποτιτλους στην ταινια...

Ναι προφανως εγω στο 3D δε θελω ουτε τους.... υποτιτλους εναν-εναν να τους επεξεργαζομαι καπως, οποτε τα αναπαραγω με μεσο που τα δειχνει σωστα οπως ειναι εξ'αρχης. Καλο παντως να το ξερω, ισως βρω χρησιμοτητα στον gen1 wd player αν τα υποστηριζει κι αυτος (ειχε γενικα παντως ενα 'θεμα' εκεινος με την ελληνικη γραμματοσειρα/κωδικοποιηση) να παιξει κανα half-sbs...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το προλαβα να παρει..Επιβεβαιωνω οτι δεν υπαρχει στου Ρεντη(εχει καμια 10αρια Emtec στα 79 ευρω) στην Λεωφορο Αθηνων οπως επισης και στου Πειραια.οποιος το εχει βρει σε Carrefour εντος Αττικης ας ενημερωσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σωστη αρχικη τιμη ηταν καπου 5651-5656 ευρω... χαχαχα

 

(Εκτος αν ηταν το Live HUB 1TB που πραγματι η "αρχικη" τιμη του ηταν στα 180-190, αν και για να προσεξει ο φιλος που το ανεφερε οτι ελεγε DNLA θα ειναι λογικα το ιδιο-σκετο απλο παλιο-, αφου και αυτο ειναι DLNA, αν ηταν κατι σαν το HUB θα του εβγαζε το ματι)

large_a9e0e0a8fe85154393a9540186456411.j

 

 

Όχι δεν ήταν το hub.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Θεσαλλονίκη στο κατάστημα Γιαννιτσών & Κωλέτση χτές είχε.Για όσους δεν είναι κοντά υπάρχουν courier με 7 ευρώ στο φέρνουν σπίτι, αφού τους καταβάλλεις τα χρήματα για την αγορά βέβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια καλή και τίμια αγορά για 50Ε! Διαβασε ότι αρχεία ταινίας δοκίμασα αμέσως και με πολύ καλύτερη ποιότητα εικόνας από το DVD που χρησιμοποιούσα μέχρι τώρα.

 

Το wifi που έχει το ακριβότερο μοντέλο για μενα δεν ηταν απαραιτητο γιατί το έχω συνδέσει με ethernet σε powerline και όλα δουλέυουν ρολόι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 μειονεκτήματα που βρήκα μέχρι στιγμής να αναφέρω. Δεν αφήνει να αλλάξεις το aspect ratio στις ταινίες (έχει μόνο widescreen και normal που δεν διαφέρουν πολύ). Επίσης δεν επιτρέπει έλεγχο του volume (σε ορισμένες ταινίες το volume 1 στο remote της τηλεόρασης είναι ήδη δυνατό για βραδινές ώρες).

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει δοκιμάσει κανείς να το φλασάρει με WDLXTV: 

 

http://tech2.in.com/how-to/hd-media-players/how-to-unlock-hidden-features-in-wdtv-live/302502

 

Απ οτι διαβάζω ξεκλειδώνει πολλες δυνατοτητες !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>μετά να δε σ' αρέσει μπορείς να το ξαναφλασάρεις στο αυθεντικό;</p>

 

Ναι αυτό γράφει , απλά ρωτάω αν το έχει δοκιμάσει κανένας :-/

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Πρόλαβα το τελευταίο στο Ίλιον και το πήρα για ένα φίλο και τελικά δεν το θέλει (no money). Ο πρώτος που θα μου στείλει pm του δίνω την διεύθηνση μου να έρθει να το πάρει. Εγώ δεν το χρειάζομαι έχω 2 media players. To έχω μόνο ανοίξει για να το τσεκάρω , και του έχω κάνει update.Δεν το βάζω στις αγγελίες γιατί δεν το βλέπω έτσι, αλλά να εξυπηρετήσω κάποιον που δεν το πρόλαβε και το ήθελε.

Εννοείται όσο το πήρα 49 ευρά.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...