Προς το περιεχόμενο

WD TV Live 50 Ευρώ στο Carrefour (με επιφύλαξη)


kostastnt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια οποιοδηποτε custom/unofficial firmware και να του περασετε μια χαρα μετα μπορειτε να το γυρισετε στο αυθεντικο με εναν πολυ απλο και γελιο τροπο.

Αυτος ειναι να ανοιξετε το αρχειο με επεκταση .ver και απλα να βαλετε μια εκδοση πολυ μεγαλυτερη απο αυτη που εχει τωρα το μηχανημα σας και με το που βαλετε το φλασακι στο media player θα σας ρωτησει αν θελετε να κανετε αναβαθμηση λογισμικου(firmware) θα επιλεξετε ναι και το μηχανημα θα γυρισει στο μαμα firmware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 99
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν έχει κανένα θέμα όταν παίζεις από USB.

 

Επαναλαμβάνω όμως από δίκτυο δεν βλέπεις υπότιτλους...

 

 

Από δίκτυο με network shares μια χαρά παίζει υπότιτλους. Δεν παίζει με media servers. Στο Carrefour Πάτρας ΕΙΧΕ ένα, γιατί το πήρα εγώ!!

 

Και για να μην λέμε ανακρίβειες, μόλις το δοκίμασα και παίζει μια χαρά ταινία με εξωτερικούς υπότιτλους hi def απο δίκτυο...

 

Πάω να κατεβάσω πειραγμένο firmware να του βγάλω τα μάτια. Έχω ήδη άλλο ένα τέτοια αρκετά χρόνια και το ξέρω απέξω κι ανακατωτά.. Για όποιον ενδιαφέρεται

http://forum.wdlxtv.com/

 

και καλό διάβασμα.

 

 

Όπως έγραψε και ο kgian,μια χαρά παίζει υπότιτλους από network shares (δηλαδή φακέλους που έχεις κάνει κοινή χρήση στο pc)

 

Εκεί που δεν παίζει υπότιτλους είναι από media server (δηλαδή DLNA).Δεν υποστηρίζουν όλοι οι media servers αυτή την δυνατότητα,κάποιοι όμως το κάνουν,google για όποιον ενδιαφέρεται.

 

Όπως και να έχει όμως,τα network shares είναι καλύτερη λύση και εκεί δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα,σαν να παίζετε από το usb είναι.

 

http://www.ps3mediaserver.org/

 

Η λύση για να παίζεις υπότιτλους μέσω DLNA/Media Server. Δουλεύει με όλες τις SmartTV και φυσικά με το WD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια κατι αντιστοιχο κοντα σε αυτα τα λεφτα υπαρχει;θελω κ για 3d ταινιες.

τον ειχα κ τον εδωσα κ το εχω μετανιωσει αν μπορει ας με βοηθησει καποιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω κατά πόσο είναι αντίστοιχο, είδα στο καρφούρ Ρέντη 3 κομμάτια Emtec Movie Cube N200 στα 50 ευρώ. Η τιμή φαίνεται μεν καλή, αλλά το μηχανάκι δεν ξέρω ούτε πόσο καλό είναι ούτε τι υποστηρίζει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα το WD live απο amazon στις 59 λίρες πρίν κανα μήνα και κάτι μαζί με κάτι άλλα πραγματάκια οπότε μου βγήκε λίγο φθηνότερα απο εδώ. Πολύ ευχαριστημένος απο το μηχανάκι αν και το χειριστήριό του είναι κάπως αργό στην απόκριση. Το έχω συνδέσει ενσύρματα μέσω ethernet με το οικιακό δίκτυο που έχω φτιάξει με poweline και stream-άρω αρχεία απο όπου θέλω. Βέβαια για αποκλειστικά hd περιεχόμενο το έχω συνδέσει με ένα εξωτερικό σκληρό / αποθήκη για να μην έχω κολλήματα.

Υπάρχει και εφαρμογή στο android market για λειτουργία του wd live απο το κινητό όπου σε αυτή την περίπτωση πάει πιο γρήγορα απο το χειριστήριο. Το θέμα είναι ότι η εφαρμογή τρώει κολλήματα και κάποιες φορές δεν λειτουργεί (δεν βλέπει την συσκευή).

Για player είναι πιστεύω η καλύτερη περίπτωση με βάση την τιμή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά μην αναστένεται για απορίες το θέμα, αναστατωνετε τους υπολοιπους που νομίζουν οτι βρηκαν προσφορά.

 

Για απορίες/σχολια ανοιξτε άλλο στο αντιστοιχο σημειο

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...