Προς το περιεχόμενο

Vikings


Kasrith

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 ώρες πριν, vrwmiaris είπε

Με κούρασε το τελευταίο επεισόδιο

Και μένα. Το να δείχνεις μάχη σώμα με σώμα χωρίς κάτι το ιδιαίτερο ή χωρίς τακτική κλπ (που είχε στις αρχές της ανόδου του Ivar), δεν είναι και το πιο ενδιαφέρον.

Μάλλον χρησιμοποιήθηκε ως πλαίσιο για να δείξει τους θανάτους κάποιων πρωταγωνιστών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περισσότερο η κλάψουν...αση όλων, αντίο, δάκρυα, φιλιά κτλπ.

 

Ας σκοτώσει κάποιος τη γ..νη τη Μάργκαρετ, τι σιχαίνομαι όλο και πιο πολύ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολύ κακή η αξιοποίηση του Rhys Meyers...

Spoiler

Εγώ περίμενα ότι με την έλευσή του θα γίνονταν πιο δυνατοί οι Αγγλοι... 

Τώρα τον βλέπουμε σαν μαριονέτα του θεού... μετά ως μαριονέτα του Αιβαρ... μετά να πολεμάει για την Λάγκερθα.

Τον έχουν βάλει στο σενάριο ως μπαλαντέρ! Ταιριάζει παντού.

Η Λαγκερθα επίσης πολύ αδύναμος χαρακτήρας. Δεν είναι άξια διάδοχος του Ράγκναρ.

Ο Φλόκι πάλι δεν καταλαβαίνω τι προσπαθεί να φτιάξει. Αναρχοαυτόνομη κολεκτίβα, τιμώντας τον θεό της ειρήνης Οντιν;; :lol: 

Απογοήτευση επίσης το πολύ μικρό πέρασμα από το Βυζάντιο!

Ο Αγγλος βασιλιάς Aethelwulf μου ήταν αρκετά συμπαθής. Δεν έπρεπε να έχει τόσο άδοξο τέλος. Δεν βρήκα στο ιντερνετ κάποια ιστορικά στοιχεία, oπότε υποθέτω ότι δεν είχε ιστορική βάση o τρόπος που πέθανε αλλά τον σκέφτηκαν οι σεναριογράφοι...

Γενικά πολύ μεταβατική ολόκληρη η σεζόν.

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω και γω ότι τα 2 τελευταία επεισόδια είναι λιγο σαπουνόπερα, αλλά αυτό δεν μηδενίζει το ότι η σειρά και αυτή την σεζόν τα σπάει! Πραγματικά θέλω να δω που το πάει... Ο προφήτης είπε στην Λάγκερθα ότι θα την σκοτώσει γιος του Ραγκναρ, αλλά νομίζω θα ειναι πολύ flat αν την σκοτώσει ο Άιβαρ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω απο ενα σημειο και μετα τα κατεβαζα με βαρια καρδια,για να τα βλεπουμε με την κοπελα μου,που της αρεσε η σειρα.

Προσφατα καταληξαμε οτι δεν αρεσει ουτε σε εκεινη πλεον.

Μετα το  Ραγκναρ αρχισαν να αλλαζουν εντελως οι χαρακτηρες των πρωταγωνιστων για να κρατησουν το ενδιαφερον,κανοντας ετσι τη σειρα κατι εντελως ασχετο με αυτο που ηταν στην αρχη.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...