Προς το περιεχόμενο

Vikings


Kasrith

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, Kostasspil είπε

Το φιναλε το βρήκα εξαιρετικο εγώ προσωπικά 

Δεν ξέρω αν αναφέρεσαι στην πλοκή, αλλά η μάχη που δόθηκε ήταν ένα τίποτα. Μου θύμισε τις πρώτες μάχες που πήγαιναν 30 εναντίον 30 ατόμων...Και σύγκρινα με την επική μάχη στο Παρίσι και απογοητεύτηκα. Το επίπεδο έπεσε πολύ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/1/2019 στις 4:27 ΜΜ, Lanike71 είπε

Τελικά ο Ράγκναρ, αποδείχθηκε περισσότερο από σημαντικός...

Χρονια τωρα..

Δεν ηταν μονο οτι χαθηκε ο main char,αλλα οτι μετα κυριολεκτικα αλλαξαν χαρακτηρα στους..χαρακτηρες.

Μετα απο 2-3 επεισοδια ενιωθα λες και εβλεπα μια σειρα που την ειχα ξεκινησει απο τη μεση,τοσο διαφορετικοι ηταν πλεον οι χαρακτηρες..

Πολλα τα χαλια τους,για αυτο σηκωθηκα και εφυγα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε μια season εμεινε ακομα και μαλλον θα περιμενω να βγει και αυτη για να δω ολα τα υπολοιπα.

Η αληθεια ειναι οτι μετα τον Ragnar το χαος στην σειρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλούτσικη η σεζόν, αλλά σίγουρα πολύ αδύναμη η μάχη. Ανοιξαν την πόρτα και μπήκαν, επηρέασε βέβαια και το ότι δεν ήθελαν να πολεμήσουν υπέρ του Αιβαρ.

Τον Φλόκι βασικά τον κρατάνε στη χωρίς λόγο, απλά για να υπάρχει. Αυτός και ο Ρόλο θα μπορούσαν να δώσουν το κάτι παραπάνω στην σειρά.

Ισχύει βέβαια ότι οι πιο δυνατοί χαρακτήρες έχουν πεθάνει  (βλέπε Ρανγκαρ, Αθελσταν, Εγκμπερτ κλπ) ενώ οι Ρόλο-Φλόκι δεν αξιοποιούνται.

Επίσης μεγάλο λάθος το ότι δεν ασχολήθηκαν καθόλου με το Βυζάντιο. Βασικά ήταν σαν να πήγαν να ασχοληθούν αλλά το μετάνιωσαν και το έκοψαν απότομα από το σενάριο. Αυτή την εντύπωση μου έδωσαν.

Επεξ/σία από The_Judas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/2/2019 στις 6:47 ΜΜ, The_Judas είπε

Επίσης μεγάλο λάθος το ότι δεν ασχολήθηκαν καθόλου με το Βυζάντιο. Βασικά ήταν σαν να πήγαν να ασχοληθούν αλλά το μετάνιωσαν και το έκοψαν απότομα από το σενάριο. Αυτή την εντύπωση μου έδωσαν.

Τελικά είναι για την τελευταία σεζόν που γυρίστηκε ήδη και ολοκληρώθηκε αλλά πόσο να προλάβουν να τα χωρέσουν όλα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Βλέπω και εγώ τα τελευταία 10 επεισόδια της τελευταίας σεζόν. Μέχρι στιγμής απλά ανούσια. Πολύ μπλα μπλα χωρίς να βοηθάει καθόλου την πλοκή. Τι σκατά; Χάλασαν και αυτοι και αρχίζουν να το ξεχειλώνουν;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μιας και την ξεκινησα προσφατα την σειρα, οντως μετα τον ragnar χανει την μιση "ζωη" και ισως παραπανω η σειρα.Δεν ξερω εαν ειναι η δυναμη του χαρακτηρα η το καταπληκτικο "παιξιμο" του Travis Fimmel .Iσως το δευτερο.Oι μορφασμοι, το χαμογελο και οι κινησεις του λειπουν.

Η αληθεια εινα  οτι περιμενα περισσοτερα, πολυ περισσοτερα απο τον jonathan rhys meyers.Ισως να μην τον βοηθαει ο χαρακτηρα που  παιζει, αλλα δεν τον βλεπω  παθιασμενο.Σαν να παιζει απο αγγαρεια, για να βγαλει καποια υποχρεωση.

Eνας ηθοποιος που πιστευω θα ανεβαζε την σειρα και θα μπορουσε να παιξει ιδανικα  καποιον vikings  και οχι μονο ειναι ο Shia LaBeouf  τον οποιο τον θεωρω εξαιρετικο.

 

Επεξ/σία από toyo73
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/5/2019 στις 6:25 ΜΜ, toyo73 είπε

πολυ περισσοτερα απο τον jonathan rhys meyers.

Σε κάποια σημεία μου βγάζει ένα 'τι κάνω εγώ με τους κοινούς θνητούς' 

 

Επίσης και ο αδερφός του ραγκναρ ήταν τίμιος στις πρώτες σεζόν και πλέον έχει ελάχιστη προβολη, έχασε και από κει η σειρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από το τέλος του GoT λέω να το ξεκινήσω αλλά δε ξέρω αν θα μ'αρέσει. Γενικά τι είδους σειρά είναι, μοιάζει καθόλου με το GoT ή είναι περισσότερο ωμή δράση κλπ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...