Προς το περιεχόμενο

remote desktop


tetod17

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Tα φωτα σας, πως μπορώ να έχω remote desktop σε εναν υπολογιστή και να μπορούν να συνδέονται ταυτόχρονα πάνω απο ένας χρήστης χωρις να επιρεάζει ο ένας τον άλλον και να δουλεύουν ανεξάρτητα.

 

Αυτο που σκέφτηκα είναι με teamviewer και να φτιάξω στο pc όσους χρήστες θέλω να εγκαταστήσω το teamviewer ξεχωριστά σε κάθε χρήστη και αυτος να έχει τον δικό του κωδικο. Δεν ξέρω αν με αυτο τον τρόπο μπορύν να δουλευουν ταυτόχρονα πάνω απο 2 χρήστες

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε κάποιο πρόσθετο software μπωρεί να γίνει τίποτα

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση

 

 

Πρεπει να αγορασεις αδειες για πανω απο ενα χρηστη για το RD.

 

Μπορει να γινει με αλλου τυπου επαγγελματικα προγραμματα remote. ή και με το team αμα το αγορασεις γινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

windows 7 enterprise. δεν θυμάμαι άμα γίνεται να έχεις ανοικτά πάνω απο 1 session και στα professional.

 

μέχρι 4 χρήστες αν δεν κάνω λάθος πάνε 1-2 χρόνια που το χρειάστηκα. αλλιώς windows server.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα τα windows καθαυτά δεν είναι φτιαγμένα για να δουλεύουν ταυτόχρονα πάνω τους είναι καθαρά για έναν χρήστη.

 

Δεν εχει να κανει με αδυναμια των windows. Μια χαρα μπορουν να υποστηριξουν πολλαπλους χρηστες, αλλα επιτηδες η MS τα εχει κοψει.

 

Στα home δεν μπορεις να κανεις καθολου remote (τουλαχιστον μεχρι τα XP, δεν ξερω στα παραπανω γιατι δεν εχω home)

Στα pro υποστηριζουν remote αλλα μονο ενα χρηστη, ενω αν καποιος καθεται στο φυσικο μηχανημα του διακοπτει το session

Στα server αναλογα με την εκδοση (standard, enterprise κλπ) υποστηριζουν απο 2 μεχρι 4 τουλαχιστον, ισως και παραπανω

 

Υπαρχει hack στα XP pro για να ενεργοποιησεις πολλαπλα sessions αλλαζοντας ενα κλειδι στη registry και αντικαθιστωντας ενα dll, πιθανοτατα με το αντιστοιχο απο τα 2003. Το εχω δοκιμασει και δουλευει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...