Προς το περιεχόμενο

Μετα απο gtx 285 σε sli τι;


giannaros_mes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αρχικα να σας ευχαριστησω ολους για τις απαντησεις σας. Απ'οτι διαβαζω βεβαια ξεφυγαμε λιγο απο το θεμα και μπηκαμε στη γνωστη κοντρα nvidia vs ati. Να προσθεσω οτι δεν ειμαι fanboy καποιας απο τις 2 εταιριες αλλα δεν εχει τυχει εως τωρα να χρησιμοποιησω ati. Γενικα να υπενθυνισω οτι η απορια μου ειναι αν θα αξιζει μια αλλαγη και οτι λογω οικονομικων προφανως δε μπορω να παω σε μια καρτα των 500+ ευρω. Για αυτο και ρωτησα αν θα με εξυπηρετησουν για ακομα καποιο καιρο οι καρτες μου και αν με το direct11 και τα καλουδια των νεοτερων καρτων θα δω καποια ουσιαστικη διαφορα. Οσον αφορα τις νεες καρτες και αν μιλαμε για διαφορες 3%-5%-10% προφανως και θα επελεγα την οικονομικοτερη λυση.

Κατά την γνώμη μου η καλύτερη λύση είναι να πάρεις μία 7950 που στο εξωτερικό την βρίσκεις στα 260ε με δώρο τα crysis 3 και tomb raider και η οποία με overclocking μπορεί να φτάσει και να ξεπεράσει σε επιδόσεις τις stock 7970 και 680 και στο μέλλον αν θες προσθέτεις και μία δεύτερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:-D αυτή είναι η version με τα 800 mhz έχει αποσυρθεί ή αναβαθμιστεί με bios.

καλα και εγω δεν ξερω πολλους να κυκλοφορουν με στοκ edition :-D 660ti/ 670/680

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συνεχως κοτσαρεις review απο περσι για να δειξεις τι??Η επιτηδες το κανεις?

4 μαρτiου 2013 ειναι το review.δεν παιζουν και πολλα φετινα.Πολυ overclock παιζει στις 7000 για να σταθουν διπλα στις 600 reference :-D

http://www.hardocp.com/article/2013/03/04/2012_amd_nvidia_driver_performance_summary_review

Επεξ/σία από saiz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

giannaros χτύπα μια 7950 με σκοπό να τη κλοκάρεις για να δεις και διαφορά από αυτές που έχεις.Η καλύτερη επιλογή όσον αναφορά σχέση επιδόσεων/κόστους και features.H nv έχει "λάθος" τιμές στα περισσότερα μοντέλα της.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...