Προς το περιεχόμενο

Αυτό είναι το Samsung Galaxy S IV


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειμαι iphone 5 user αλλα σκευτομουν οτι αν ειναι σαμμυ εβγαζε κατι με θεαματικα αλλαγμενο σχεδιασμο μπορει να εκανα ξανα την δοκιμη. (ειχα δοκιμασει το σ2 στο παρελθον και μετα απο 12μερες το πουλησα αμαν και πως για να παρω παλι iphone 4)

 

Λοιπον για μενα :

 

1) Σιγα τον ανασχεδιασμο που εκανε...δεν εχει αλλαξει και πολυ. Το μπροστα μερος ειναι συμπαθητικο ΑΛΛΑ το πισω ειναι σκετη κακογουστια...Εγω νομιζω πως το εκανε χειροτερο πισω απο πριν.Ουτε μια αλλαγη στο υλικο κατι να δωσει λιγη φινετσα.

 

2) Και 20πυρηνο να εβαζε δεν θα με συγκινουσε το οτι εχει 20 πυρηνες...Το θεμα ειναι ποσο καιρο θες να κρατησεις ενα κινητο για να κοιτας τοσο πολυ τα specs.

 

Δηλαδη ενας που θελει να το κρατησει 2+ χρονια τον καλυπτει το σ4 οπως εκανε και το σ3 πιστευω λογο πολυ δυνατου Hardware θα κρατουσαν.

 

3) ναι οκ κανει σκρολινγκ με τα ματια...μηπως κανει και καφε ;; αν ναι θελω ενα που κανει Fredo Espresso γλυκο,τσαμπα εδωσα  τοσα λεφτα για εσπρεσιερα φαινεται αφου βγηκε το galaxy s4....!!!!!!!!!!

 

4) Απο οτι βλεπω οι διαστασεις ειναι οι ιδιες οτι δεν παιζει θεμα μεγαλυτερο και το ενα κ το αλλο...μεγαλυτερη οθονη στις ιδιες διαστασεις δεν νομιζω πως ειναι ασχημο....

 

5) full hd οθονη! κατι που αξιζει πιστευω 441ppi...κατι που αξιζει να σκευτεις την αναβαθμηση.

 

6) S health;;;;;;; και γυμναστηκη;;;;;;; δηλαδη οτι θα παω γυμναστηριο με το σ4 ετσι;;;  σαν να εχω μια παντοφλα στην τσεπη μου ή και κατι αλλο...(αν καταλαβαινεται τι εννοω :P )

Ελεος δηλαδη... να φευγει το σορτσακι απο το βαρος σαν να εχω πετρα μεσα. Ας παμε παρακατω!

 

7)Για την μπαταρια ειπαν και αλλοι οκ θα το  δουμε στην πραξη τι παιζει. Αλλα ειναι και αυτο θεμα...

 

8) Κατι πολυ βασικο...ΤΙΜΗ!!!

 

700 ή 700+;;;; γιατι κατω των 700 δεν το βλεπω...

 

 

 

 

Τελος σκευτομαστε τι απο τα παραπανω θελουμε πραγματικα,αν υπαρχουν 700ευρω για την κυρα ΣΑΜΜΥ και αποφασιζουμε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 490
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πραγματικά για μια ακόμα φορά η samsung καταφέρνει να παρουσιάσει κάτι διαφορετικό πέρα από τα ευφυολογήματα για τον "αντίχειρα και το μέγεθος οθόνης" Δίνει στο λαό αυτό που ζητάει  καινοτομίες σε μεγάλο μέγεθος.  Άσχετα με την εργονομία αυτά τα τηλέφωνα έχουν ένα ειδικό κοινό που διψάει για μεγάλες οθόνες. Όσοι θέλουν ενα απλό τηλέφωνο για να το βάλουν στην τσέπη τους, στην τσάντα τους, στην μπανάνα τους έχουν χιλιάδες επιλογές, όλοι εμείς οι άλλοι  ξέρουμε που να το βολέψουμε μιας και το κινητό αυτού του τύπου αποτελεί το μικρο μας παράθυρο στον κόσμο του διαδικτύου και μερικές φορές της δικής μας εικονικής πραγματικότητας.  Χαίρομαι που η τεχνολογία έχει προχωρήσει αρκετά και γελάω με τους τύπους που αγόραζαν πριν 10 χρόνια τα startac της motorola και το aura και πλήρωναν 700 ευρώ για να πάρουν απλά μια ακόμα συσκευή τηλεφώνου με αλουμινένιο περιτύλιγμα. Η εποχή έχει αλλάξει και μαζί έχουν αλλάξει οι απαιτήσεις όλων μας από τα πάλαι ποτέ ταπεινά μας τηλέφωνα. Ενθουσιαστικά όταν είδα την samsung να βγάζει κινητό με ενσωμετομενο προτζεκτορα αλλά η αποδοχή του κόσμου ήταν τραγική. Ίσως τελικά τα υπερ τηλεφωνα να μην εξυπηρετουν ολες μας τις αναγκες αλλα είμαι σιγουρος πως στο αμεσο μελλον θα ειναι σε θέση να μας οριζουν πως θα ζουμε. Θα μετρανε την πίεση μας, θα καταλαβαινουν πότε θα τους μιλάμε μεθυσμένοι, θα ανοιγουν το καλοριφερ αυτοματα στο σπίτι οταν "νιώσουν"¨πως κρυώνουμε, θα μας βάζουν το αγαπημενο μας τραγουδι στο youtube οταν είμαστε στεναχωρημενοι και ισως  θα μας φέρνουν πιο κοντα με ανθρώπους που έχουν τις ιδιες αναγκες με εμας... Ισως να μην ειναι μακρια η εποχη που τα κινητα μας αποκτήσουν και την ενοια του e-pet που θα αλληλεπιδρούν στις αντιδρασεις μας και φυσικα θα κάνουν εκατομμύρια συνανθρώπους μας να δεθουν συναισθηματικά με αυτα, με οτι και αν σημαίνει αυτο....

  • Like 21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

138 γραμμάρια, μεγάλωσε η οθόνη, μεγάλωσε και η μπαταρία, αλλά όχι η συσκευή. Τα 2600 mah είναι σίγουρα πολύ καλά, δε θα εξηγήσω γιατί, σε τεχνολογικό φόρουμ βρισκόμαστε. Full HD + amoled μπορεί να είναι πολυ καλά νέα.. Το design, θέμα γούστου.

 

Μαζι με αυτό και το αμέσως προηγούμενο μέτρησα 7 χρήσιμα σχόλια. :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει θα κρατησω το s3 μου. Αλλά αν επερνα φέτος άλλο μοντέλο αυτό θα ήταν το xperia z.

 

Αποστολή από το GT-I9300 με τη χρήση Insomnia App

 

<p>Ειδαμε και το αλουμινιο του iphone τι ωραιο που γινεται οταν φθειρεται και του φευγει το χρωμα ...</p>

<p>Το πλαστικο μου αρεσει πιο πολυ και ειδικα αυτο της samsung δεν με εχει απογοητευσει   .Τα χαρακτηριστικα του S4 παντως ειναι κορυφαια ,ενω στο σχημα μικρη σημασια δινω .</p>

 

Πάντως και το λευκό s3 που έχω πάρει πριν τέσσερις μήνες περίπου έχει ξεβαψει το πλήκτρο power και σε μια κάτω γωνία. Και να σκεφτείς ότι τα προσέχω πάντα σαν τα μάτια μου...

 

Αποστολή από το GT-I9300 με τη χρήση Insomnia App

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τόσο αρνητικά σχόλια... και εγώ είχα αμφιβολίες για το design της Samsung.... αλλά τελικά πήρα το Note II και δεν το αλλάζω με τίποτα.... Είδα και το Ζ αλλά.... συνολικά προτιμώ το Note II....

 

Εμένα πάντως μου αρέσει το design..... και το S4 είναι τούμπανο και έχει αρκετές καινοτομίες.... τώρα αν τα χρειάζεται κάποιος, αυτό είναι άλλο θέμα.... Για κάποιον ακόμα και το S ή το S2 του είναι αρκετό... πάντως τελικά το μόνο σημείο στο οποίος όλοι μα όλοι τα βάζουν με την Samsung είναι ο σχεδιασμός.... γιατί απλά σε όλα τα άλλα είναι μπροστά.... και τα κινητά της σε σχέση απόδοσης/τιμής είναι πολύυυυυυυυυ μπροστά από την Apple της οποίας τα κινητά κάποιοι απλά τα αγοράζουν για φιγούρα και για να ακούνε μουσική, άντε και να βγάζουν καμιά φωτογραφία.... πως μπορούν να έχουν ένα κινητό που χρειάζεται το itunes.... μόνο το OTG να δει-έχει κάποιος στο android..... του φτάνει...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχεδιαση επρεπε να αλλαξει γνωμη μου.Να παρεκινησουν και τους σημερινους κατοχους s3.Τα υπολοιπα σχολια μετα απο δοκιμες με τις αλλες ναυαρχιδες.Προσωπικα εγω μετα απο 2 συνεχομενες τιμησεις του γαλαξια με βλεπω προς την htc πλευρα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...