Προς το περιεχόμενο

Αυτό είναι το Samsung Galaxy S IV


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 490
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όταν θα βγάλει και η Apple κινητό 5'' ... τότε να δω αυτούς που μιλάνε για παντόφλες..... το trend είναι σχετικά μεγάλα κινητά και για αυτό πολύ κράζουν την Apple....

Και μην ακούω ότι τα Samsung είναι πλαστικούρα... έλεος αν είναι έτσι η πλαστικούρα....

Και μόνο που έχω miscro sd, αφαιρούμενη μπαταρία, radio, OTG, Standard USB port for data transfer and charging, μπορώ να βάζω ότι θέλω χωρίς τη χρήση itune και άλλα πολλά.... δαγκωτό android και Samsung...

 

καταρχάς εκεί που "έφτυνε" η Apple τώρα γλύφει, αλλά ας μην πούμε περισσότερα για προφανής λόγους.

 

 

το S4 δίνει άλλο αέρα, νέες λειτουργίες, αλλά απευθύνεται στα fan boys κυρίως (όπως κάθε ναυαρχίδα κάθε εταιρείας) και σε αυτούς που έχουν πολλά λεφτά για "πέταμα"

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη λετε για επεξεργαστικη δυναμη, γιατι τι ειδους εφαρμογες μιλαμε, παιχνιδια, επεξεργασια κειμενων ή παρουσιασεις;

 

Infrared το 2013 ποιος χρειαζεται;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα της Super Amoled δεν είδα να το σχολιάζει κανείς... Αλλά θα μου πεις υπάρχουν και χρήστες που θέλουν απλά έντονα χρώματα στο μάτι παρόλο που δεν είναι τα πραγματικά!

 

Κατά τα άλλα οκ, είναι μια απλή αναβάθμιση του S3. Δεν έκαναν τίποτα super wow ως προς την τεχνολογία της κάμερας επίσης πέρα από τον αριθμό των mpixels. Θα πουλήσει προφανώς αλλά ας δούμε πρώτα τιμή καθώς και την αυτονομία.

 

:)

 

PS: Δεν αντέχω θα σκάσω αν δεν σχολιάσω την παρουσίαση! Τσίρκο...

η AMOLED ειναι ενα απο τα σηματα κατατεθεν της samsung και ειναι κατι που κατα καποιο τροπο την διαφοροποιει οπως και η χρηση του συγκεκριμενου πλαστικου που μαλλον προσφερει και χαμηλοτερο SAR. Και για να το φιλοσοφησω το θεμα η πραγματικοτητα ειναι απλα μια ψευδαισθηση :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το οτι έγινε πιο μικρό με μεγαλύτερη οθόνη ακούγεται καλό αλλά το s3 είχε πολύ χώρο. Και το lg optimus 4x hd ειναι πιο μικρό από το s3 κάμποσο μάλιστα και ας έχουν μόλις 0.1" διαφορά στην οθόνη.

Εν ολίγοις δν έκανε και τίποτα το τόσο τρομερό η samsung. Απλά θα μπορούσε το s3 να ήταν μικρότερο εξαρχής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε οι κάτοχοι του s3 ούτε του note 2 θα αγοράσουν αυτό το πράγμα. Για την εμφάνισή του και μόνο, θεωρώ ότι θα είναι μια σχετική αποτυχία, σε αντίθεση με το htc one που εντυπωσίασε τόσο σε ότι αφορά στη σχεδίαση όσο και στο ανανεωμένο software. Όσοι γουστάρετε android, επιβραβεύστε αυτόν που προσπαθεί, όχι αυτόν που σας πουλάει απλά specs.

 

Αποστολή από το GT-N7100 με τη χρήση Insomnia App

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ βλέπω ένα κινητό με full HD οθόνη και αυτό είναι πάρα πολυ καλό γιατί θα ακολουθήσουν και άλλοι σιγα σιγά. Η οθόνη 5" προσωπικά μου φαίνεται καλή (γούστα είναι αυτά). Τα υπόλοιπα, 8 πυρήνες, gestures κτλ με αφήνουν αδιάφορο. 

 

Δεν θα έδινα 700 ευρώ για να πάρω κάτι τέτοιο (την έκανα μια φορά την βλακεία και πήρα το iphone4 που έχω ακόμα και μάλλον μέχρι του χρόνου, τις ανάγκες μου τις καλύπτει ακόμα απόλυτα και αλλάζω κινητό κάθε 2 με 3 χρόνια) αλλά θα ήθελα πολύ το επόμενο μου κινητό να έχει full hd οθόνη, οπότε με βολεύει που η Samsung το έφερε στην ναυαρχίδα της γιατί σιγα σιγά θα το υοθετήσουν και άλλοι και του χρόνου με το καλό θα περάσει στα middle prized κινητά που με ενδιαφέρουν πλέον περισσότερο.

 

Δεν πρόκειτε να χρησιμοποιήσω στο κινητό 50 πυρήνες και δεν χρειάζομαι κάρτα γραφικών για να παίζω παιχνίδια και άλλα άχρηστα "για τον γράφοντα πάντα" πράγματα. Στο κινητό μου θέλω browsing, email, office, κάποια άλλα μπλιμπλιμπλίκια που τα δίνουν πλέον όλλες οι πλατφόρμες και μεγάλη οθόνη με μεγάλη ανάλυση χωρίς να πληρώσω ένα σκασμό χρήματα. Ελπίζω σύντομα να βγάλει κάποιος κατασκευαστής κάτι τέτοιο, με ευχαριστηση να το πάρω, μέχρι τότε θα περιμένω. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω δεν βλεπω κατι ουσιαστικο (σαν εξελιξη) πανω στο sg4.

θα ηθελα να το πιασω στο χερι μου παντως να το δω αλλιως με βλεπω για το xperia z που σιγουρα εχει κλεψει καρδιες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα της Super Amoled δεν είδα να το σχολιάζει κανείς... Αλλά θα μου πεις υπάρχουν και χρήστες που θέλουν απλά έντονα χρώματα στο μάτι παρόλο που δεν είναι τα πραγματικά!

 

Κατά τα άλλα οκ, είναι μια απλή αναβάθμιση του S3. Δεν έκαναν τίποτα super wow ως προς την τεχνολογία της κάμερας επίσης πέρα από τον αριθμό των mpixels. Θα πουλήσει προφανώς αλλά ας δούμε πρώτα τιμή καθώς και την αυτονομία.

 

:)

 

PS: Δεν αντέχω θα σκάσω αν δεν σχολιάσω την παρουσίαση! Τσίρκο...

τι τηλεοραση εχεις σπιτι σου? :mellow:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...