Προς το περιεχόμενο

OTE στατιστικά σύνδεσης


Προτεινόμενες αναρτήσεις

αυτο δεν μπορω να στο πω .απλα επειδη το ρουτερ ειναι πολυ παλιο δεν θα σου δωσει τα μεγιστα λογικα λογω παλιου chipset.τωρα αν ο οτε σου εχειβαλει κανα αλλο profile πανω δεν ξερω.κατσε να ερθει το νεο ρουτερ γιατι οτ 520+ ειναι πολλων χρονων ρουτερ

Παλιά είχα πάρει ένα  TP-LINK TD-W8920G 108M Wireless ADSL2+ Router λες αν το βρω να πιάσω καλύτερες ταχύτητες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

σε αυτο μαλλον δνε μπορω να σε βοηθησωωωω.χαχα

XEXEXE δυστυχώς δεν το βρίσκω.. επομένως θα περιμένω το καινούργιο που λογικά το βλέπω να έρχεται την Τρίτη... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψαξε ψαξε δεν θα το βρεις :P

ε ναι περιμενε το καινουριο να ερθει να δεις που ειναι και σχετικα νεο μοντελο.

Σωστός... και μόλις το πάρω θα το βάλω adsl2+ έτσι? Υπάρχει περίπτωση να είναι προ-εγκατεστημένη η ρύθμιση αυτή?

Το ερώτημα όμως είναι εάν το καινούργιο, θα πάρει την ρύθμιση και τελικά συγχρονίσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστός... και μόλις το πάρω θα το βάλω adsl2+ έτσι? Υπάρχει περίπτωση να είναι προ-εγκατεστημένη η ρύθμιση αυτή?

Το ερώτημα όμως είναι εάν το καινούργιο, θα πάρει την ρύθμιση και τελικά συγχρονίσει...

συνηθως ειναι multimode και θα παει μονο του σε adsl2+ χωρις να κανεις κατι εσυ.ολα μια χαρα θα πανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά κατάφερα και το βρήκα 

Αυτά είναι τα στατιστικά του αρκετά βελτιωμένα, όμως παρατηρώ αύξηση στο attenuation από 1.0 που ήταν με το προηγούμενο σε 2.5 ...!!

post-226273-0-27629900-1363637306_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Λέγε τέτοια και βλέπω μερικοί να σε παίρνουν με τις πέτρες.Ακούς εκεί 21800 Mbps και να γκρινιάζεις! :-D
Στο θέμα μας τώρα.Έχω δει διαφορά από ρούτερ σε ρούτερ.Από τις ενδείξεις μέχρι την ταχύτητα κλειδώματος.Τουλάχιστον έμαθες(και κατά συνέπεια μάθαμε) πως είχες πρόβλημα ελέω ρούτερ.Πάνω από 22,άντε 22 μισό δε νομίζω να φτάσεις.Φίλος μου σε επαρχιακή πόλη με forthnet(6 snr margin,όχι 9 όπως ο Οτε), με line att 1,5 db,πάνω από 22400 Mpbs δεν είδε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά κατάφερα και το βρήκα 

Αυτά είναι τα στατιστικά του αρκετά βελτιωμένα, όμως παρατηρώ αύξηση στο attenuation από 1.0 που ήταν με το προηγούμενο σε 2.5 ...!!

μια χαρα.ειδες τζαμπα ανησηχουσες

 

Λέγε τέτοια και βλέπω μερικοί να σε παίρνουν με τις πέτρες.Ακούς εκεί 21800 Mbps και να γκρινιάζεις! :-D

Στο θέμα μας τώρα.Έχω δει διαφορά από ρούτερ σε ρούτερ.Από τις ενδείξεις μέχρι την ταχύτητα κλειδώματος.Τουλάχιστον έμαθες(και κατά συνέπεια μάθαμε) πως είχες πρόβλημα ελέω ρούτερ.Πάνω από 22,άντε 22 μισό δε νομίζω να φτάσεις.Φίλος μου σε επαρχιακή πόλη με forthnet(6 snr margin,όχι 9 όπως ο Οτε), με line att 1,5 db,πάνω από 22400 Mpbs δεν είδε.

εχω δει σε πελατη 23997.θα εφτανε καλυτερα ο φιλοςμας αν εριχνε το margin σε 6 απο 9 που δινει ο οτε.η αν ειχε αλλο παροχο που δινει 6 margin.και απο ρουτερ σε ρουτερ ναι διαφερουν για αυτο ο φιλος μπορει να βλεπει 2,5 attenuation αντι για 1.μπορει να ειναι σε αλλο dslam.επισης εχει και αλλο ρουτερ με αλλο chipset οποτε παντα θα υπαρχουν διαφορες στο atenuation.μπορει με αλλο ρουτερ να δει και μεγαλυτερο attenuation.παντως κολλητα στον οτε στην πραξη.23997 ειχα δεΙ με forthnet που δινει 6 margin.ο φιλος μας θα πρεπε να βαλει vdsl να χαρει ταχυτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέγε τέτοια και βλέπω μερικοί να σε παίρνουν με τις πέτρες.Ακούς εκεί 21800 Mbps και να γκρινιάζεις! :-D

Στο θέμα μας τώρα.Έχω δει διαφορά από ρούτερ σε ρούτερ.Από τις ενδείξεις μέχρι την ταχύτητα κλειδώματος.Τουλάχιστον έμαθες(και κατά συνέπεια μάθαμε) πως είχες πρόβλημα ελέω ρούτερ.Πάνω από 22,άντε 22 μισό δε νομίζω να φτάσεις.Φίλος μου σε επαρχιακή πόλη με forthnet(6 snr margin,όχι 9 όπως ο Οτε), με line att 1,5 db,πάνω από 22400 Mpbs δεν είδε.

Εμένα όμως πιάνει τα 19170 και οχι τα 21800 δηλαδή το rate (kbps)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα όμως πιάνει τα 19170 και οχι τα 21800 δηλαδή το rate (kbps)

το rate θα πιασεις σωστα.το αλλο ειναι το max attainable δηλαδη που θεωρητικα θα φτασεις αν ριξεις το margin πιο χαμηλα η ποσο αντεχει η γραμμη σου στο max.

επισης για τον φιλο πιο πανω που γραφει οτι δεν επιασε παραπανω απο 22400  εχει να κανει και με την ποιοτητα του χαλκου οχι μονο με την αποσταση.μπορει καποιος να παιζει πχ 22 Mbit Με 3 attenuation και καποιος αλλος να εχει το ιδιο με 1 attenuation.εξαρτατε απο πολλα.αν ειναι σταθερο καλωδιο η οχι ποσοι αλλοι εχουν adsl ,ποσα isdn υπαρχουν ποσα ζευγαρια ειναι γεματα κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...