Προς το περιεχόμενο

Lg 237L ή 23EA63V;


anttsit

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το πλαίσιο γύρω γύρω και στα 2 μοντέλα (23ΕΑ63V, LG IPS 237L) ΔΕΝ είναι 1mm αλλά μεγαλύτερα. Στην 23ΕΑ63V όπου και έχω εδώ και κάτι βδομάδες είναι μετρημένο 1cm (αριστερά, δεξιά και πάνω). Τώρα το γιατί η LG έχει φωτογραφίες που δείχνουν να είναι πολύ μικρότερο αυτή μόνο ξέρει...

 

 

Ok, ευχαριστώ Phoenix7.

Άλλη μια ερώτηση, το παρατήρησα στο video που πόσταρες.

Αφού η οθόνη έχει 1mm πλαίσιο, γιατί υπάρχουν μαύρα πλαίσια πάνω και πλάγια στην οθόνη;

Δηλαδή είναι σαν να έχει μεγαλύτερο πλαίσιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το πλαίσιο γύρω γύρω και στα 2 μοντέλα (23ΕΑ63V, LG IPS 237L) ΔΕΝ είναι 1mm αλλά μεγαλύτερα. Στην 23ΕΑ63V όπου και έχω εδώ και κάτι βδομάδες είναι μετρημένο 1cm (αριστερά, δεξιά και πάνω). Τώρα το γιατί η LG έχει φωτογραφίες που δείχνουν να είναι πολύ μικρότερο αυτή μόνο ξέρει...

 

 

Μα λεω κι εγώ γιατι μου φάνηκε πολύ παράξενο. Σε όλες τις εικόνες το πλαίσιο ήταν 1 χιλιοστό, και σε όλα τα βίντεο 1 εκατοστό. LG είσαι ότι να νε... Και ήταν ο λόγος που ήθελα την συγκεκριμένη. Τέσπα, έχει κανείς να μου προτείνει καμιά καλύτερη στα ίδια λεφτά η αυτή είναι η καλύτερη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Απέκτησα κι εγώ πριν 4 ημέρες την LG 23EA63V. Εμφανισιακά είναι κούκλα ! Με τη στήριξή της δεν έχω κανένα πρόβλημα όπως λένε μερικά reviews στο amazon. Παρατηρώ αυτό του φαίνεται στο video, 

 

 .

 

To έχετε παρατηρήσει κι εσείς, κάτοχοι της ίδιας οθόνης ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια επειδη σε λιγο καιρο που θα παρω σταθερο λεω να τσιμπησω και γω αυτη την οθονη 23AV63V.

 σε ποια αποσταση λετε πως ειναι ιδανικη?80 ποντους εχει βαθος το γραφειο μου.λετε να ειναι λιγη?σκεφτομαι να την κρεμασω και στον τοιχο με κανα βραχιονα να την περιστρεφω.αν ειναι μεγαλη μηπως να παω για την ιδια σε 21.5 ιντσες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα 80cm είναι υπεραρκετά για 23" 1080p και στα 60cm μια χαρά θα είσαι...

 

Το επιβεβαιώνω κι εγώ. Είμαι περίπου στα 80 cm και η θέαση είναι πολύ άνετη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Ok, ευχαριστώ Phoenix7.

Άλλη μια ερώτηση, το παρατήρησα στο video που πόσταρες.

Αφού η οθόνη έχει 1mm πλαίσιο, γιατί υπάρχουν μαύρα πλαίσια πάνω και πλάγια στην οθόνη;

Δηλαδή είναι σαν να έχει μεγαλύτερο πλαίσιο.

 

Ειναι θεμα marketing και promotion αυτο το bevel 1mm που εχουν.. Μονο οταν ειναι κλειστη φαινεται ετσι.. Οταν ειναι ανοιχτη βλεπεις αυτο που βλεπεις και στο video, 1,5-2cm borders.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...