Προς το περιεχόμενο

Μπλε οθόνη


cheetah21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,ελπίζω να είμαι στο σωστό κομμάτι του forum,και πάμε να σας πω το πρόβλημα που έχω.

 

Αρχικά να πω ότι είναι ένας Acer Aspire 7720G με Windows Vista.Πιθανότατα λόγω κακής χρήσης απο την αδερφή μου και τα τέκνα της προκλήθηκε το παρακάτω(το οποίο πρέπει να φτιάξω εγώ όπως καταλαβαίνετε).

 

image63.png?76e51b

 

Βγήκε αυτή η οθόνη με τη μόνη διαφορά κάποια νούμερα μέσα στην παρένθεση.Προσπάθησα με F8 αλλά δεν πιάνει,μπήκα ΒΙΟS έκανα κάποιες αλλαγές,τίποτα... Αργότερα δεν μου ξαναέβγαλε αυτή την οθόνη αλλά πάει σε κάτι τέτοιο:

 

error_3.gif

 

Απο την αναζήτηση που έκανα βρήκα ότι το πρόβλημα μπορεί να λυθεί μέσω της recovery console  απο το cd εγκατάστασης του λειτουργικού.Το οποίο δεν έχω.

 

Κάθε βοήθεια καλοδεχούμενη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα acer εχουν σε κρυφο partition το recovery

δοκιμασε κατα την εκκινηση του λαπτοπ συνεχομενα alt+f8 H alt+f10 δεν θυμαμαι πιο ειναι ακριβως

επισης ενδεχεται να εχει χτυπησει ο δισκος οποτε κατεβασε και το Hard Disk Sentinel Bootable και τσεκαρε την κατασταση του δισκου(σε περιπτωση που ουτε φορματ δεν μπορει να γινει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα acer εχουν σε κρυφο partition το recovery

δοκιμασε κατα την εκκινηση του λαπτοπ συνεχομενα alt+f8 H alt+f10 δεν θυμαμαι πιο ειναι ακριβως

επισης ενδεχεται να εχει χτυπησει ο δισκος οποτε κατεβασε και το Hard Disk Sentinel Bootable και τσεκαρε την κατασταση του δισκου(σε περιπτωση που ουτε φορματ δεν μπορει να γινει)

Το ALT+F10 έπιασε,έβγαλε μια μπάρα loading windows και μετά πήγε σε μια οθόνη όπου έχει μείνει εδώ και 5 ώρες please wait a moment.Θα το αφήσω μέχρι το πρωί και βλέπουμε.Αλλιώς πάω για φορμάτ.Ευχαριστώ για τη βοήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...