Προς το περιεχόμενο

Αγορά turbo-Χ! Αξίζει ή θα κάνω πατάτα?


apostolisR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αφου ειναι με δοσεις,και θελεις να παιζεις και παιχνιδια,ανεβασε λιγο τα χρηματα σου να κανεις ενα αξιοπρεπες pc για την δουλεια που το θελεις.Αν δεν μπορεις τοτε περιμενε να μαζεψεις λιγο παραπανω χρηματα ωστε να πας μια και καλη σε ενα αξιοπρεπες μηχανημα.Δεν βλεπω τον λογο να δωσεις 100+ ευρω για λειτουργικο αντι αυτα τα χρηματα να πανε σε hardware.Εκτος αν το pc παει σε επιχειρηση που εκει αλλαζει το πραγμα.Αλλα αν ειναι για προσωπικη χρηση για μενα ειναι πεταμενα λεφτα αυτα για λειτουργικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ο άνθρωπος απο το μαγαζί μου είπε ότι μπορεί να μου φτιάξει μια καλή σύνθεση βασισμένη πάνω στα 300€ και μια καλή σύνθεση βασισμένη πάνω στα 450€. αλλα με σπασμένο λειτουργικό.

αν δεν αξίζει όντως να δώσω 90 ευρώ για γνήσια, τότε όντως καλύτερα να πάνε στο hardware. 

επειδή όπως είπα και στην αρχή-αρχή, έμπειρο χρήστη δεν με λες.. οπότε εκτός απο το ότι δεν μπορείς να κάνεις ενημερώσεις και να χρησιμοποιείς τα προγράμματα της microsoft, έχουν καμια άλλη διαφορά τα σπασμένα windows απο τα γνήσια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις μια χαρα να κανεις και ενημερωσεις και να χρησιμοποιεις οποιοδηποτε προγραμμα θελεις.Δεν υπαρχει καμια διαφορα.Απλα πες μας λιγο τι συνθεσεις σου προτεινε για καθε μια απο τις τιμες που ανεφερες και πες μας τι θελεις να κανεις με το pc? Να παιζεις παιχνιδια? γενικη χρηση? και τι παιχνιδια και σε τι αναλυση θα παιζεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μου στείλει τις συνθέσεις μέχρι το βράδυ σε email. ακόμα δεν ξέρω τι έχει στο νου του.

btw εγώ δεν ψάχνω pc για παιχνίδια με τέτοιο budget, δεν ξέρω ποιος το άρχισε αυτό. άντε αν τύχει καμια φορά να παίξω κανα pro με κανα φιλαράκι κλπ.

Τον υπολογιστή θα τον χρειαστώ για καθημερινή χρήση με σερφάρισμα στο ίντερνετ, ταινίες, και κανα browser game αν παίξει κανείς απο το σπίτι.

 

Απο την στιγμή που θας σου φτιάξει εκείνος όπως λες σύνθεση "καλή" τότε το υπάρχον τοπικ δεν έχει κανένα απολύτος νόημα...

γιατί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί το τόπικ έχει νόημα να σε βοηθήσουν τα παιδιά να διαλέξεις τι υλικό θα χρειάστεις για να πάρεις ότι καλύτερο και πιο ποιοτικό στα χρήματα που διαθέτεις, όχι για να αξιολογήσουν την πρόταση οποιουδήποτε καταστήματος. Αν θες απο συγκεκριμένο κατάστημα να αγοράσεις τότε μπορείς να ζητήσεις το υλικό που σου έχουν προτείνει ήδη αν δεν μπορεί να στο φέρει γιατί θέλει να ξεστοκάρει τα δικά του τότε να απευθυνθείς αλλού. Δόσεις κάνουν τα περισσότερα καταστήματα με κάποιο επιτόκιο βέβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε το συγκεκριμένο κατάστημα είναι μια μικρή ιδιωτική επιχείρηση και δεν έχει μεγάλο στοκ στα ράφια εκτός απο αναλώσιμα και περιφερειακά.

ότι έχει σχέση με hardware, και είδη αξίας τα φέρνει κατα παραγγελία.

Ο τύπος (είναι γνωστός μου) προσφέρθηκε να μου φτιάξει μια σύνθεση να μου προτείνει για να με βοηθήσει ως πρωτάρης που είμαι..

Του έδωσα την δικιά μου σύνθεση μαζί με αυτά που μου προτείνατε και εσείς παραπάνω και του είπα επίσης ότι στην αρχή ήμουν έτοιμος να πάρω αυτόν τον έτοιμο της hp.

Και είπε θα μου προτείνει μια σύνθεση επιδόσεων σαν αυτόν της hp αλλά με πιο ποιοτικά πράγματα μέσα και με χαμηλότερη τιμή και μια ακόμα άλλου επιπέδου σαν των προτάσεων σας παραπάνω. και μετά να πάρω ότι απόφαση θέλω

 

Τέλος πάντων επειδή όντως αρχίζει και ξεφεύγει το θέμα, ας κλειδώσει.. όσοι ήθελαν να βοηθήσουν, με βοήθησαν και τους ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκεφτόμουν απο χθες την πρόταση του f1vettel να βγάλω τον i3 και την κάρτα γραφικών και να βάλω έναν i5 με ενσωματωμένα γραφικά. Όντως θα ήταν το καλύτερο που θα μπορούσα να κάνω κοντά στο 500άρι.

Αλλά μου φαίνεται πως δεν αξίζει να δώσω παραπάνω λεφτά για i5.

Να λεγα ότι έπαιζα παιχνίδια και έχω απαιτήσεις για αυτά ναι, αλλά απο την στιγμή που ο υπολογιστής θα χρησιμοποιείται κυρίως για σερφάρισμα στο ίντερνετ και καμια ταινία γιατί να μην βάλω μόνο i3 και μάλιστα χωρίς κάρτα γραφικών.

 

δηλαδή να φύγω εντελώς απο το budget για να βάλω i5 και ακριβή μητρική επειδή ίσως χρειαστεί το pc να παίξει ένα pro και κανα λολ μια στο τόσο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορουσες να πας στην σειρα A της amd που εχει πολυ καλα ενσωματωμενα γραφικα και ειναι και 4πυρινοι για να σε καλυψουν στις αναγκες σου..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...