Προς το περιεχόμενο

Με το Snapdragon 600 θα κυκλοφορήσει το Galaxy S4 στην Ελλάδα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και ποιος ασχολείται με τους εδώ παρόχους ???

Να ναι καλά το internet και ας βάλουν ότι τιμή και πυρήνα θέλουν εδώ στο Ελλάντα..! 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 81
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης

Ευκαιρια να τρολαρουν ψαχνουν.... ο snap 600 στα 1,9Ghz κοβει κωλους!

 

Ποιος 8 core ρε παιδια... Φαγατε το Marketing και ειπατε και ευχαριστω...

 

Ονομαζεται 8 core επεξεργαστη που απο κατασκευης του δεν μπορει να δουλεψει με πανω απο 4 πυρηνες ? 

 

double quad core individual with gpu ειναι το κολπο

Η αυτονομία με ενδιαφέρει.

 

Αλλά επειδή μίλησες για επιδόσεις η gpuτου octa δεν συγκρίνεται με την 320.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αυτονομία με ενδιαφέρει.

 

Αλλά επειδή μίλησες για επιδόσεις η gpuτου octa δεν συγκρίνεται με την 320.

 

Που το ξερεις ? και γιατι διαφορα μιλαμε ?

 

...και για να σε προλαβω δεν ειναι η gpu του ipad 4 αλλα oc η gpu του Iphone 5....

 

1080p gl bench 1080p

iphone 5 -> 27 fps

snap 600 -> 35 fps

ποσο παραπανω λες να βγαζει οταν 52 fps βγαζει του ipad 4....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αυτονομία με ενδιαφέρει.

 

Αλλά επειδή μίλησες για επιδόσεις η gpuτου octa δεν συγκρίνεται με την 320.

 

Απ' ότι λέγεται και η 320, ειδικά εκεί που θα την χρονίσει η samsung ίδιες επιδόσεις θα έχει πάνω κάτω, όπως και η CPU. Το θέμα είναι ότι θα απουσιάζουν οι 4 Α-7 πυρήνες, με ότι αντίκτυπο μπορεί να έχει αυτό στην κατανάλωση. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά, ότι και να κάνει θα πουλήσει, οπότε τι την νοιάζει; Τώρα έγιναν μόδα τα Galaxy. Να ήταν πριν 2 χρόνια να σου πω εγώ αν θα 'κανε κάτι τέτοιο.

 

Κατά τ' άλλα κι εγώ λέω σιγά τ' αυγά, λες κι ήταν κάτι τρομερό ο Exynos 5 Octa. Τα ίδια παίζουν more or less.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' ότι λέγεται και η 320, ειδικά εκεί που θα την χρονίσει η samsung ίδιες επιδόσεις θα έχει πάνω κάτω, όπως και η CPU. Το θέμα είναι ότι θα απουσιάζουν οι 4 Α-7 πυρήνες, με ότι αντίκτυπο μπορεί να έχει αυτό στην κατανάλωση. ;)

 

Ρε παιδια σας εχουν πει οτι ο snap τρεχει μονιμα στα 1,9ghz ? Στα ελαφρια τρεχει και αυτος κατω απο 1,0ghz! 

Tα ιδια ειναι, απλα τα γνωστα παραμυθακια της χαλιμας να τσιμπισουν τα ασχετακια...

 

Πουθενα δεν εχω δει το ποσο καλος ειναι ο octa, το καλο πραγμα κανει μπαμ απο χλμ...δεν κρυβεται! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως κάνετε ετσι για τους πυρήνες! Εδω δεν εχει ραδιοφωνο, αντε και στο επομενο εύχομαι και κλειδωμένο bluetooth όπως τα iphone.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αντίστοιχα στο γραφείο μου πιάνω 25.52 Mbps down - 4.45 Mbps up. 

Με VDSL 50, OTEnet.

πόσο συγχρονίζει το router? ενσύρματα το pc με το router ή με wifi?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρες μου μια αλλη δικαιολογία, γιατί να προσθεσουν στη συσκευή τους soc απο ανταγωνιστή και οχι ΜΟΝΟ τον δικο τους?

Ξέρω ότι ο exynos δεν υποστηρίζει όλα τα bands του 4G αλλά έτσι έγινε και με το S3. Ξαφνικά κυκλοφόρησε μετά από καιρό S3 με το ίδιο chipset αλλα με LTE support... Δηλαδή τι να σκεφτώ;

 

Εντάξει δε λέω και ο snapdragon τούμπανο πρέπει να είναι και ειδικά χρονισμένος στα 1,9 αλλά εκτός αυτού αλλάζει και η GPU σε αυτό το μοντέλο και δε ξέρω μήπως εκεί είναι το μειονέκτημα κυρίως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρε samsung εβαλες μερικες εφαρμογες s το ενα, s το αλλο και τελικα.......

τουλαχιστον με τον octacore σίγουρα θα έβγαζαν χακερια για ταυτόχρονη χρήση.

υπαρχει μια ελπιδα να παρουμε το octa, αν βγει φυσικα

 

κατι που σκέφτομαι τώρα.... μπορεί να λανσάρει το octa κατά το καλοκαίρι για να ανταγωνιστεί το iphone

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρε samsung εβαλες μερικες εφαρμογες s το ενα, s το αλλο και τελικα.......

τουλαχιστον με τον octacore σίγουρα θα έβγαζαν χακερια για ταυτόχρονη χρήση.

υπαρχει μια ελπιδα να παρουμε το octa, αν βγει φυσικα

 

κατι που σκέφτομαι τώρα.... μπορεί να λανσάρει το octa κατά το καλοκαίρι για να ανταγωνιστεί το iphone

Όντως φαντάσου να βγάλει octa με LTE τί νίλα θα φάνε όσοι θέλανε octa και πήραν το άλλο... Δηλαδή το note 3 τι θα έχει; Προφανώς ηθελαν χρόνο για να το υλοποιήσουν και δεν τον είχαν τώρα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε LTE σε 2 πλατείες ...

Θα έπρεπε να υπάρχει επιλογή. Γιατί να πάρεις μια κατώτερη συσκευή για να έχεις LTE που δεν χρειάζεσαι, αλλά ακόμα και αν το θες δεν υπάρχει πρακτικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρω ότι ο exynos δεν υποστηρίζει όλα τα bands του 4G αλλά έτσι έγινε και με το S3. Ξαφνικά κυκλοφόρησε μετά από καιρό S3 με το ίδιο chipset αλλα με LTE support... Δηλαδή τι να σκεφτώ;

 

Εντάξει δε λέω και ο snapdragon τούμπανο πρέπει να είναι και ειδικά χρονισμένος στα 1,9 αλλά εκτός αυτού αλλάζει και η GPU σε αυτό το μοντέλο και δε ξέρω μήπως εκεί είναι το μειονέκτημα κυρίως.

Ουτε στο s2 είχε ικανοποιητικη ποσότητα στην αρχή και κυκλοφόρησε αρχικα με 2 διαφορετικους soc(exynos&tegra2) και πιο μετα που ειχε αρκετούς soc exynos, τα μοντελα με τον tegra2,του αλλαξε ονομα για να το ξεχωρισει απο τη σειρα s2!Πιο μετα προσθέθηκαν ακομη 2 soc(snapdragon3&omap)!

Στο s3 κυκλοφορισαν ταυτοχρονα τα δυο μοντελα με snapdragon s4 και exynos,ως lte και 3g εκδοσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...