Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ηρθε μεσω banggood το Mecool M8S PRO 3/32  (στα 62$) εδω και μια βδομαδα και μπορω να πω οτι ως το πρωτο μου TV Box, ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Απλως ακομη δε βρηκα γιατι δε ''δουλευει'' το ποντικι στην αναζητηση του YouTube. Το αναγνωριζει, αλλα παταω για αναζητηση και δε γινεται κατι.

 

Εβαλα το kodi, το δοκιμασα σε διαφορες σειρες η ταινιες που εχει και βαραει καποια κολληματα. Αλλα η λιστα ειναι απειρη, εντυπωσιαστηκα!

 

Αντιθετως το Netflix που το εβαλα ως δοκιμαστικο, ειναι τελειο, πολυ καλη λυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ηρθε μεσω banggood το Mecool M8S PRO 3/32  (στα 62$) εδω και μια βδομαδα και μπορω να πω οτι ως το πρωτο μου TV Box, ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Απλως ακομη δε βρηκα γιατι δε ''δουλευει'' το ποντικι στην αναζητηση του YouTube. Το αναγνωριζει, αλλα παταω για αναζητηση και δε γινεται κατι.

 

Εβαλα το kodi, το δοκιμασα σε διαφορες σειρες η ταινιες που εχει και βαραει καποια κολληματα. Αλλα η λιστα ειναι απειρη, εντυπωσιαστηκα!

 

Αντιθετως το Netflix που το εβαλα ως δοκιμαστικο, ειναι τελειο, πολυ καλη λυση.

δεν φταιει το tv box γιαυτο αλλα οι πηγες και γενικα το κοντι που ειναι για φαπες τον τελευταιο  καιρο  βαλε τεραριουμ που ειναι σουπερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απολυτη λυση εχει κοστος 2 καφεδες το μηνα .

Ειναι το https://real-debrid.com/ και κανεις σωστη θεαση χωρις κολληματα κα με πολλες πηγες ! ! !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορα tv box απο ελλαδα ( rk3229 ) αναβει το μπλε φως αλλα μενει στο λογοτυπο δεν μπουταρει .Δεν εχει γινει χρηση πανω απο μια βδομαδα.Τι εχει γινει?Ουτε riset το επαναφερει.

Επιστροφη στο καταστημα? Θα το δεχθουν ? εχει ενα χρονο εγγυηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απολυτη λυση εχει κοστος 2 καφεδες το μηνα .

Ειναι το https://real-debrid.com/ και κανεις σωστη θεαση χωρις κολληματα κα με πολλες πηγες ! ! !

 

Όχι απαραίτητα. Έχω καναδυο μήνες τώρα και έχω δει και κολλήματα στα μισά της ταινίας (κυρίως σε h265 streams), όπως επίσης και πολλές HD πηγές που ναι μεν εμφανίζονται στην αρχική αναζήτηση αλλά τελικά δεν παίζουν και κάνουν skip στην επόμενη πηγή. Σε παλιότερες σειρές όπως το Peaky Blinders η κατάσταση δεν είναι καλή, το S01E01 κατάφερα με τα πολλά να το δω σε 1080p του 1.5GB, τα επόμενα όμως του πρώτου κύκλου τα έβρισκε μόνο σε SD με ό,τι player και να δοκίμαζα (Covenant, Bubbles κλπ)

 

Εν ολίγοις αν έπρεπε οπωσδήποτε να κάνω επιλογή θα προτιμούσα αντί να δίνω 3 ευρώ το μήνα στο Real Debrid, να πλήρωνα 3 έως 5 στο Netflix (ανάλογα αν θα το μοιραστώ με έναν ή τρεις φίλους). Στην πράξη βέβαια τα κρατάω και τα δύο, γιατί το RD αξίζει τα λεφτά του. Απλώς δεν είναι πανάκεια. Με 16 ευρώ/μήνα (3 το RD, 5 το Netflix και άλλα 8 για IPTV) έχω υλικό να δω που δεν φτάνουν 24 ώρες τη μέρα. Άσχετα αν τελικά στο μισάωρο πάνω με παίρνει ο ύπνος...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απολυτη λυση εχει κοστος 2 καφεδες το μηνα .

Ειναι το https://real-debrid.com/ και κανεις σωστη θεαση χωρις κολληματα κα με πολλες πηγες ! ! !

  λαθος τεραριουμ και τσαμπα και εντελως  απλο για οποιον δεν  θελει να ασχολειται  με το κοντι καθε λιγο και λιγακι 

 

το κοντι μονο για κανα αθλητικο ειναι και για οποιον εχει windows kai δεν μπορει να βαλει τεραριουμ 

 

ολα τα αλλα ειναι απλα οδοντοκρεμες 

Η απολυτη λυση εχει κοστος 2 καφεδες το μηνα .

Ειναι το https://real-debrid.com/ και κανεις σωστη θεαση χωρις κολληματα κα με πολλες πηγες ! ! !

  λαθος τεραριουμ και τσαμπα και εντελως  απλο για οποιον δεν  θελει να ασχολειται  με το κοντι καθε λιγο και λιγακι 

 

το κοντι μονο για κανα αθλητικο ειναι και για οποιον εχει windows kai δεν μπορει να βαλει τεραριουμ 

 

ολα τα αλλα ειναι απλα οδοντοκρεμες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορα tv box απο ελλαδα ( rk3229 ) αναβει το μπλε φως αλλα μενει στο λογοτυπο δεν μπουταρει .Δεν εχει γινει χρηση πανω απο μια βδομαδα.Τι εχει γινει?Ουτε riset το επαναφερει.

Επιστροφη στο καταστημα? Θα το δεχθουν ? εχει ενα χρονο εγγυηση.

  

Δοκίμασε να αλλάξεις τροφοδοτικό, συνήθως αυτό ευθύνεται

Αλλαξα τροφοδοτικο που λειτουργει σιγουρα σε αλλο boxδεν ειναι απο αυτο.

Λες να μην το δεχθουν πισω τοχω 1 βδομαδα 10 μερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια εβαλα κ εγω νετφλιξ στο κινητο κ υπολογιστη μια χαρα...Στην τηλεωραση δεν εχει υποτιτλους ελληνικους παρα μονο αγγλικα κ τουρκικα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

   Αλλαξα τροφοδοτικο που λειτουργει σιγουρα σε αλλο boxδεν ειναι απο αυτο.

Λες να μην το δεχθουν πισω τοχω 1 βδομαδα 10 μερες.

 

Βασικκα δεν μας ειπες πιο μοντελο tvbox εχεις .

Εαν δεν μπορεις /ξερεις να μπεις σε recovery ακι απο εκει να κανεις factory reset , τοτε δεν το συζηταμε απευθειας πισω απο εκει που το πηρες χωρις αλλες καθυστερησεις  ΑΜΕΣΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια εβαλα κ εγω νετφλιξ στο κινητο κ υπολογιστη μια χαρα...Στην τηλεωραση δεν εχει υποτιτλους ελληνικους παρα μονο αγγλικα κ τουρκικα!

 

Λογικά το app της τηλεόραση είναι σχετικά παλιό και δεν υποστηρίζει ελληνικά. Αν δεν μπορείς με κάποιο τρόπο να το αναβαθμίσεις (μέσω Store update ή firmware upgrade κλπ), τότε δεν θα βρεις λύση.

 

Εγώ έχω μεγαλύτερο πρόβλημα με το αντίστοιχο app της LG. Δεν έχει μεν ελληνικά αλλά δεν με πειράζει αφού και στο Kodi μόνο με αγγλικούς υπότιτλους έβλεπα τόσα χρόνια (οι μεταφράσεις είναι συνήθως για γέλια, όσο φιλότιμη προσπάθεια και να έχει γίνει). Το θέμα όμως είναι ότι οι υπότιτλοι είναι κίτρινοι και δεν αλλάζουν με τίποτα (ούτε προφανώς μέσω των σχετικών ρυθμίσεων του Netflix), οπότε γίνονται πολύ κουραστικοί μετά από λίγη ώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι απαραίτητα. Έχω καναδυο μήνες τώρα και έχω δει και κολλήματα στα μισά της ταινίας (κυρίως σε h265 streams), όπως επίσης και πολλές HD πηγές που ναι μεν εμφανίζονται στην αρχική αναζήτηση αλλά τελικά δεν παίζουν και κάνουν skip στην επόμενη πηγή. Σε παλιότερες σειρές όπως το Peaky Blinders η κατάσταση δεν είναι καλή, το S01E01 κατάφερα με τα πολλά να το δω σε 1080p του 1.5GB, τα επόμενα όμως του πρώτου κύκλου τα έβρισκε μόνο σε SD με ό,τι player και να δοκίμαζα (Covenant, Bubbles κλπ)

 

Εν ολίγοις αν έπρεπε οπωσδήποτε να κάνω επιλογή θα προτιμούσα αντί να δίνω 3 ευρώ το μήνα στο Real Debrid, να πλήρωνα 3 έως 5 στο Netflix (ανάλογα αν θα το μοιραστώ με έναν ή τρεις φίλους). Στην πράξη βέβαια τα κρατάω και τα δύο, γιατί το RD αξίζει τα λεφτά του. Απλώς δεν είναι πανάκεια. Με 16 ευρώ/μήνα (3 το RD, 5 το Netflix και άλλα 8 για IPTV) έχω υλικό να δω που δεν φτάνουν 24 ώρες τη μέρα. Άσχετα αν τελικά στο μισάωρο πάνω με παίρνει ο ύπνος...

Έχεις βρει κάνα iptv της προκοπής; Για στείλε κάνα πουμου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορα tv box απο ελλαδα ( rk3229 ) αναβει το μπλε φως αλλα μενει στο λογοτυπο δεν μπουταρει .Δεν εχει γινει χρηση πανω απο μια βδομαδα.Τι εχει γινει?Ουτε riset το επαναφερει.

Επιστροφη στο καταστημα? Θα το δεχθουν ? εχει ενα χρονο εγγυηση.

Για αυτο το λενε εγγύηση 1 έτους. 

Αν σου προκύψει προβλημα hardware το πας και στο φτιάχνουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λαθος το ηθικο διδαγμα ειναι να ξερεις τι αγοραζεις φιλε αγορασες ενα ανεπαρκες κουτι και μετα σου φταινε ολα τα κινεζικα κουτια στο ειπα και στο ξαναλεω το gt1  και το m8s pro πετανε 

Ωπως και το h96 ειναι για τα σκουπιδια γιαυτο χαλαρα φιλε

 

 

Ηρθε μεσω banggood το Mecool M8S PRO 3/32  (στα 62$) εδω και μια βδομαδα και μπορω να πω οτι ως το πρωτο μου TV Box, ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Απλως ακομη δε βρηκα γιατι δε ''δουλευει'' το ποντικι στην αναζητηση του YouTube. Το αναγνωριζει, αλλα παταω για αναζητηση και δε γινεται κατι.

 

Εβαλα το kodi, το δοκιμασα σε διαφορες σειρες η ταινιες που εχει και βαραει καποια κολληματα. Αλλα η λιστα ειναι απειρη, εντυπωσιαστηκα!

 

Αντιθετως το Netflix που το εβαλα ως δοκιμαστικο, ειναι τελειο, πολυ καλη λυση.

 

Xτες πήρα κι εγώ το M8S Pro 3/32 (60€) και επιβεβαιώνω ότι όντως πετάει. Αν πρέπει να το ψέξω σε κάτι θα είναι μόνο όταν ο κέρσορας γίνεται ποντίκι. Ο κέρσοράς του σέρνεται στην κυριολεξία. Και δεν βρίσκω σχετική ρύθμιση για αύξηση ταχύτητας κέρσορα. Γενικά το rc δεν εξυπηρετεί και δεν έχει ούτε τα βασικά κουμπιά ενός player. Πριν υποκύψω στο αναπόφευκτο (airmouse) θα κοιτάξω λιγάκι ενδιάμεσες λύσεις τύπου yatse και τα σχετικά περί του πώς να κάνω το τάμπλετ μου χειριστήριο.

Το τεράριουμ είναι γρήγορο είναι εξαιρετικό είναι τεράστιουμ. Δυστυχώς όμως δεν είναι άτρωτο, η "φτέρνα" του είναι στους παρόχους ελληνικών υποτίτλων. Όπου το opensubtitles παίζει μόνο του στην ουσία. Κι όταν ζητάω να δω κάτι παλιότερο παραδίδει πνεύμα.

Περνώντας στο kodi βλέπω ότι έχει την 17.4 μέσα του (ως tv center). Tα add ons φυσικά θέλουν φρεσκάρισμα, δεν είδα να παίζει τίποτα, οπότε κι εδώ δεν θα αποφύγω το ράβε ξήλωνε. Και σκέφτομαι μήπως μπορέσω να κουβαλήσω το 17.6 μέσω στικακίου απ το pc επειδή το χειριστήριό του θα μου κάνει τα νεύρα σχοινιά.

Τέλος αν κάποιος συμφορουμίτης έχει δοκιμάσει να βάλει κανα pdf να μας πει περι ευκρίνειας στις 40+ πάνω ίντσες, δηλαδή αν διαβάζεται ευχάριστα ένα ebook σε ύπτια θέση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...