Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα φτηνό που είναι σε προσφορά και φαίνεται να παίζει και Netflix HD (δεν νομίζω 4Κ) είναι αυτό που γράφει ο vadergr εδώ

 

http://avclub.gr/forum/showthread.php/85693-%CE%91%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%B1-%CE%BD%CE%B5%CE%BF%CF%85-Media-Player-%28%CE%9F%CE%BB%CE%BF%CE%B9-%CE%A0%CE%BF%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%81%CE%B5%CF%84%CE%B5-%CE%B5%CE%B4%CF%89%21%29?p=1058020812&viewfull=1#post1058020812

 

Review του ιδίου εδώ

http://mediaplayers.gr/mecool-m8s-pro-w/

 

Μόλις το παρήγγειλα. 25,71€ τελική με μεταφορικά (Belgium Registered).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9.7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ένα φτηνό που είναι σε προσφορά και φαίνεται να παίζει και Netflix HD (δεν νομίζω 4Κ) είναι αυτό που γράφει ο vadergr εδώ

 

http://avclub.gr/forum/showthread.php/85693-%CE%91%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%B1-%CE%BD%CE%B5%CE%BF%CF%85-Media-Player-%28%CE%9F%CE%BB%CE%BF%CE%B9-%CE%A0%CE%BF%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%81%CE%B5%CF%84%CE%B5-%CE%B5%CE%B4%CF%89%21%29?p=1058020812&viewfull=1#post1058020812

 

Review του ιδίου εδώ

http://mediaplayers.gr/mecool-m8s-pro-w/

 

Μόλις το παρήγγειλα. 25,71€ τελική με μεταφορικά (Belgium Registered).

Χθες μου ήρθε, Δευτέρα θα παραλάβω, θα το ανοίξω και θα σου πω. Απο οτι ειχα διαβάσει και εγώ πάντως, πέρα απο τον ψιλοσάπιο SoC φαίνεται παραπάνω απο τίμιο για netflix που το θελω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες μου ήρθε, Δευτέρα θα παραλάβω, θα το ανοίξω και θα σου πω. Απο οτι ειχα διαβάσει και εγώ πάντως, πέρα απο τον ψιλοσάπιο SoC φαίνεται παραπάνω απο τίμιο για netflix που το θελω

 

Τελείωσε η προσφορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα φτηνό που είναι σε προσφορά και φαίνεται να παίζει και Netflix HD (δεν νομίζω 4Κ) είναι αυτό που γράφει ο vadergr εδώ

 

 

Review του ιδίου εδώ

 

 

Μόλις το παρήγγειλα. 25,71€ τελική με μεταφορικά (Belgium Registered).

Παιδιά προσεχετε τι λετε με τα τελωνεια και τετοια. Παίρνεται κοσμο στο λαιμό σας. Οσο για το gearbest και refund απο τελωνεια, εχουμε πολλές περιπτώσεις που το gearbest κάνει το κουνέλι (τον κινέζο) και οταν ο αγοραστης τα εκανε "εκδιδομένης γυναικός¨ τους επιστρέψανε (και μάλιστα χαριστικά και κατ'εξαιρεση κατά τα λεγομενα τους) το 50% του τελωνειου. Η επισημη γραμμή του gearbest (μιλω για το επισημο site) ειναι "τα τυχόν τελωνεια ειναι του πελάτη και μονο". Βέβαια οι κάθε λογής "referral πωλητες" λένε οτι τους κατέβει για να εχουν πωλήσεις και μετά τα ρίχνουν στα ελτα, στο gearbest, στον καιρό, τον οτε, τον τσίπρα, κλπ

 

Περισσότερη σχετική επι αυτου συζήτηση στις τελευταιες 10 σελιδες του αντιστοιχου θεματος συζητησης

http://www.insomnia.gr/topic/471924-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AD%CF%82-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CF%87%CF%8E%CF%81%CE%B5%CF%82-%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%8C%CF%82-%CE%B5%CE%B5-%CF%8C%CF%81%CE%B9%CE%BF-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BD%CE%B1-%CE%BC%CE%B7%CE%BD-%CF%80%CE%BB%CE%B7%CF%81%CF%8E%CF%83/page-615

 

Edit : To soc s905w ειναι το πιο σαπάκι low budget soc της παρουσας στιγμής. Χιλιες φορες καλύτερα s905x ή ακομα καλύτερα με 10 ευρω παραπάνω s912 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά προσεχετε τι λετε με τα τελωνεια και τετοια. Παίρνεται κοσμο στο λαιμό σας. Οσο για το gearbest και refund απο τελωνεια, εχουμε πολλές περιπτώσεις που το gearbest κάνει το κουνέλι (τον κινέζο) και οταν ο αγοραστης τα εκανε "εκδιδομένης γυναικός¨ τους επιστρέψανε (και μάλιστα χαριστικά και κατ'εξαιρεση κατά τα λεγομενα τους) το 50% του τελωνειου. Η επισημη γραμμή του gearbest (μιλω για το επισημο site) ειναι "τα τυχόν τελωνεια ειναι του πελάτη και μονο". Βέβαια οι κάθε λογής "referral πωλητες" λένε οτι τους κατέβει για να εχουν πωλήσεις και μετά τα ρίχνουν στα ελτα, στο gearbest, στον καιρό, τον οτε, τον τσίπρα, κλπ

 

Περισσότερη σχετική επι αυτου συζήτηση στις τελευταιες 10 σελιδες του αντιστοιχου θεματος συζητησης

http://www.insomnia.gr/topic/471924-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AD%CF%82-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CF%87%CF%8E%CF%81%CE%B5%CF%82-%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%8C%CF%82-%CE%B5%CE%B5-%CF%8C%CF%81%CE%B9%CE%BF-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BD%CE%B1-%CE%BC%CE%B7%CE%BD-%CF%80%CE%BB%CE%B7%CF%81%CF%8E%CF%83/page-615

 

Edit : To soc s905w ειναι το πιο σαπάκι low budget soc της παρουσας στιγμής. Χιλιες φορες καλύτερα s905x ή ακομα καλύτερα με 10 ευρω παραπάνω s912 

Ότι είπε.

 

Το Gearbest είχε "δηλώσει" οτι θα αναλάμβανε τα έξοδα του τελωνείου, μονο σε ορισμένες περιπτώσεις που είχε γίνει αγορά με Priority και το έστειλαν αυτοί με PostNL, ή BGpost. Και πάλι αναλάμβανε και καλα ένα μέρος μόνο(μέχρι $50), που φυσικά δεν ίσχυε, αφού με το φόβο του Paypal τα έδιναν όλα.

 

Αν έχετε επιλέξει οποιοδήποτε τρόπο, πέραν της DPD, το τελωνείο είναι πρόβλημα σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά αγόρασα από gearbest ένα Android box αλλά το έστειλαν με Sweden post και όχι με Belgium. Μαλακια.. Τώρα το τελωνείο είναι σίγουρο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά αγόρασα από gearbest ένα Android box αλλά το έστειλαν με Sweden post και όχι με Belgium. Μαλακια.. Τώρα το τελωνείο είναι σίγουρο;

εκβιασε τους σε ticket και ζητα refund  η αλλαγη αποστολης και ναι ειναι μεγαλυτερες πιθανοτητες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά αγόρασα από gearbest ένα Android box αλλά το έστειλαν με Sweden post και όχι με Belgium. Μαλακια.. Τώρα το τελωνείο είναι σίγουρο;

οχι δεν ειναι σιγουρο γιατί αυτό τον καιρό εχουν χαλαρώσει οι ελεγχοι για να αδειάσουν οι αποθήκες. Δεν ξέρω πόσο θα διαρκέσει αυτό. Σίγουρα οι πιθανότητες να σταματήσει τελωνείο ειναι περισσότρερες σε σχέση με το belgium post (ουτε και εκει ήταν μηδενικές όπως πχ στο priority toy banggood). Ανοιξε απο τώρα ticket και άμμεση απειλή paypal dispute για να εξασφαλίσεις οτι σε περιπτωση τελωνειου θα στο πληρώσουν. Αυτό θα το καταφέρεις μονο με πιεση γιατί στην αρχή θα σου λενε οτι τα τελωνεια ειναι του αγοραστή, μετα 50% αλλα συνεχισε την πιεση μεχρι να σου πουν οτι θα το πληρώσουν. Αυτά ΠΡΙΝ παραλάβεις.. Βεβαια ικανους τους εχω να σου πουν οκ και μετά να βρουν μια δικαιολογία να μη πληρώσουν, αλλά για τώρα ξεκίνα τα tickets. 

 

Ναι ειναι φασαρία, ναι ειναι μπελάς, ναι θελει τρέξιμο για δικό τους φταίξιμο, αλλά μονο ετσι μπορεί να βγαλεις μερος απο τα σπασμένα.

 

Βεβαια υπάρχει και η άλλη προσεγγιση. Ticket οτι θα κάνεις dispute και αν φτασει τχωρίς τελωνείο να παραλάβεις και να τους στειλεις τα χρήματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως έχουν χαλαρώσει,ξεσκαρτάρουν, ξαναζωντάνεψε το tracking:

 

Ημερομηνία & Ώρα Περιοχή Κατάσταση

11/12/2017, 12:39:57 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

11/12/2017, 08:32:05 Κ.Α.Τ. ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ)

11/12/2017, 06:26:22 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

9/12/2017, 18:08:01 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

28/11/2017, 21:57:00 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

28/11/2017, 21:57:00 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ

 

Shipping Method: Priority Air Mail

Shipped Date: 2017-11-21 (banggood)

 

Η πρώτη μου αγορά από κει με τη βοήθειά σας. Άντε να δούμε αν μέχρι τα Χριστούγεννα καταφέρει να φτάσει Αίγιο και μου πει

"Γειά σου κώστα, είμαι το mecool M8S PRO Amlogic S912 3GB DDR4 RAM 32GB και είμαι εξαντλημένο ".

Θα το στρώσω στη δουλειά για να ξεκουραστεί. Άντε με το καλό, τα καλύτερα λόγια μόλις λέγαμε για τα ελτά

:-)

 

 

Υγ. Άραγε να πέρασε τελωνείο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κολοφαρδια περασε λόγο γιορτών ;

 

 

......

 

Shipping Method: Priority Air Mail

Shipped Date: 2017-11-21 (banggood)

 

.......

Υγ. Άραγε να πέρασε τελωνείο;

 

 

Οχι δεν περασε λογω Priority Air Mail

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, θα ήθελα τη βοηθεια των ειδικών του thread.

Ενδιαφέρομαι για ένα καλό android tv box (για δώρο) αλλά πρέπει να γίνει η αγορά από Ελλάδα. Γνωρίζω οτι το κόστος αγοράς μπορεί να είναι ακόμη και διπλάσιο εδώ, αλλα δυστυχώς θα πρέπει να το έχω μέχρι την επόμενη εβδομάδα.

 

Το budget μου είναι γυρω στα 100ευρω. Είχα καταλήξει στο Link.png Site: H96Pro+ αλλά διαβάζοντας εδώ είδα ότι εχει θέματα με την θερμοκρασία και την τροφοδοσία. Οπότε σε αυτά τα χαρακτηριστικά και κόστος θα ήθελα τις προτάσεις σας για κάτι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το h96pro+ το εχω δοκιμάσει αρκετά και δουλευει σκυλί ΑΛΛΑ ταλαιπωρήθηκα πολύ για να το φέρω σε αυτή την κατάσταση καλης λειτουργίας. Δεν θα το έκανα πάλι, οσο υπάρχουν αλλες πιο "ευχρηστές λύσεις" και σιγουρα δεν θα το προτεινα σε άλλον.

 

Οσον αφορα την αγορα σου, πραγματικα θα ακριβοπληρώσεις αν αγοράσεις απο κατάστημα. Εγω θα σου προτεινα να αγοράσεις απο τις εδώ αγγελίες (προσεχε στις αξιολογήσεις, κλπ) γιατί οι περισσότεροι που τα πουλάνε εινα "ζπροχτάδες gearbest" οποτε θα τα βρεις 20-30% πάνω απο τιμές Κίνας αλλά σιγουρα 20-30% κάτω απο τιμες Ελλάδος.

 

Σε καθε περιπτωση επεξεργαστής s912, μνημη τουλαχιστον 3gb (οριακά σε 2GB για μεγαλη ευκαιρία) και αποθηκευτικός 16GB (μεακομα καλυτερα τα 32gb)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...