Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας, σκέφτομαι αγορά android tv box από κίνα, και φοβάμαι μήπως αγοράσω κάτι και να μην υποστηρίζει ελληνική γλώσσα. Δεν με ενοχλεί στο μενού αλλά περισσότερο σε ελληνικούς υπότιτλους σε ταινίες. Ρωτάω γιατί στα περισσότερα δεν λένε για την γλώσσα. 

 
Επίσης υπάρχει περίπτωση να μην έχει google play?

 

Υπάρχει καμία προταση γύρω στα 50-60 ευρώ από καποιον που να αγόρασε πρόσφατα; 


Εχω βρει αυτό το μοντέλο από την εφαρμογή geek. Ξέρει κανένας αν υποστηρίζει ελληνικά; και σε γλώσσα μενού αλλά και σε υπότιτλους; 

post-320962-0-89500200-1450121511_thumb.jpg

post-320962-0-82767500-1450121522_thumb.jpg

post-320962-0-26653800-1450121530_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ολα μπορουν να παιξουν ελληνικους υποτιτλους κ φυσικα να εχουν ελληνικο android

 

καλο μαλλον ειναι αυτο που βρηκες πλην wifi που λενε οτι ειναι γτπ κ εγω το εχω παραγγειλει κ το περιμενω,και η τιμη καλη αφου συμπεριλαμβανει κ ασυρματο πληκτρολογιο τατσπαντ

 

απο ποιο καταστημα ομως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολα μπορουν να παιξουν ελληνικους υποτιτλους κ φυσικα να εχουν ελληνικο android

 

καλο μαλλον ειναι αυτο που βρηκες πλην wifi που λενε οτι ειναι γτπ κ εγω το εχω παραγγειλει κ το περιμενω,και η τιμη καλη αφου συμπεριλαμβανει κ ασυρματο πληκτρολογιο τατσπαντ

 

απο ποιο καταστημα ομως?

 

Για τους υπότιτλους είσαι σίγουρος; γνωρίζω πολλές συσκευές που από srt παίζουν αγγλικούς κανονικά και ελληνικούς τους εμφανίζουν σαν αραβικά 

Η προσφορά ειναι από μία εφαρμογή που λέγεται geek και πουλάει κινέζικα ηλεκτρονικά προιόντα, υπάρχει στο google play.

 

Το έψαξα λίγο περισσότερο και είδα πως δεν έχει bluetooth. χρειάζεται σε τίποτα όμως το bluetooth;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολα αυτα ειναι M8S AMLOGIC S812 k ναι εχει bluetooth πχ

 

http://www.amazon.com/Tronfy-M8S-S812-Android-Smart/dp/B00UFOGS7K

 

σε android kodi κ mxplayer που ειχα δοκιμασει μια χαρα επαιζε ελληνικους υποτιτλους

 

προφανως μιλας για κανενα media player με dedicated linux font end

 

προσοση μονο αν θες να παιζεις ταινιες απο δισκους η στικ θα θες καλωδιο otg κ να υποστηριζει otg το λειτουργικο που για το android 4.4 δεν μπορω να το πω με απολυτη σιγουρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολα αυτα ειναι M8S AMLOGIC S812 k ναι εχει bluetooth πχ

 

http://www.amazon.com/Tronfy-M8S-S812-Android-Smart/dp/B00UFOGS7K

 

σε android kodi κ mxplayer που ειχα δοκιμασει μια χαρα επαιζε ελληνικους υποτιτλους

 

προφανως μιλας για κανενα media player με dedicated linux font end

 

προσοση μονο αν θες να παιζεις ταινιες απο δισκους η στικ θα θες καλωδιο otg κ να υποστηριζει otg το λειτουργικο που για το android 4.4 δεν μπορω να το πω με απολυτη σιγουρια

 

Πιστεύεις δλδ ότι θα έχει το μοντέλο αυτό bluetooth? παρόλο που δεν το λέει στην περιγραφή; γιατί στα άλλα που έχουν το γράφει η έστω έχει το σήμα

 

Για το otg δεν κατάλαβα τι ενωοείς αυτά έχουν κανονικές θύρες usb στο κουτί τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει bluetooth 

 

το android δεν ειναι windows για να βλεπεις σκληρους κ στικακια ετσι απλα

 

γνωμη μου αν δεν ξερεις τι αγοραζεις ,παρε κατι αλλο που να κανει καλα κ αποδεδειγμενα αυτα που θες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει bluetooth 

 

το android δεν ειναι windows για να βλεπεις σκληρους κ στικακια ετσι απλα

 

γνωμη μου αν δεν ξερεις τι αγοραζεις ,παρε κατι αλλο που να κανει καλα κ αποδεδειγμενα αυτα που θες

 

Βασικά από ότι κατάλαβες τώρα ασχολούμε πρώτη φορά με κάτι τέτοιο. Δλδ αν βάλω ένα στικάκι στη θύρα usb δεν θα το διαβάσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατ αρχας αγορασε απο καποιο αξιοπιστο κινεζικο καταστημα (νομιζω το everbuying k to geekbuying θεωρουνται τωρα καλα αλλα ψαχτο καλυτερα) η amazon η ebay απο καλο πωλητη

 

ναι ρουταρισμενο ειναι καλυτερα αν ξερεις τι μπορεις να κανεις με το root αλλα το απλο m8 ειναι χειροτερο

 

μετα σιγουρα θες android?

 

εαν ναι ενα mxiii-g με 2gb ram ειναι οκ

 

κ το m8s s812 με 2gb ραμ καλο πρεπει να ειναι 

 

ψαξου εδω

 

http://avclub.gr/forum/forumdisplay.php/135-Media-Players

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιπως ξέρει κάποιος σίγουρα αν τα android tv boxes μπορούν να διαβάσουν ταινίες και γενικότερα αρχεία από usb memory stick ή γενικά εξωτερικό σκληρό δίσκο; Πιο συγκεκριμένα για το android 4.4.2 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιπως ξέρει κάποιος σίγουρα αν τα android tv boxes μπορούν να διαβάσουν ταινίες και γενικότερα αρχεία από usb memory stick ή γενικά εξωτερικό σκληρό δίσκο; Πιο συγκεκριμένα για το android 4.4.2 ?

 

όταν είχα android tv box, το cs 9 κάτι , όχι το 909, 

μια χαρά τα έβλεπα όλα με τον es file explorer

και χωρίς καλώδιο otg.

 

Και usb hub είχα βάλει πάνω με εξωτερική τροφοδοσία όμως.

 

Πρώτη φορά ακούω ή διαβάζω για καλώδιο otg σαν προαπαιτούμενο σε andoid tv box.

Εκτός αν αυτό για το οποίο λέτε, έχει ειδικές απαιτήσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό το paypal αλλά κάποιες φορές δικαιώνονται οι απατεώνες. Όταν κάτι είναι τόσο κραυγαλέο καλύτερα να μένουμε μακριά εξαρχής. Πχ σου λέει ο πωλητής θα σου δώσω refund αρκεί να μου στείλεις πίσω το προϊόν. Του το στέλνεις και αυτός μετά ισχυρίζεται ότι του έστειλες άδειο κουτί ή κουτί με πέτρες ξέρω γω. Τι κάνεις μετά? Το θέμα είναι αν ο πωλητής είναι ερασιτέχνης ή επαγγελματίας απατεώνας. Αν είναι επαγγελματίας την έκατσες.

Μαλλον την πατησα φίλε...αυτός απενεργοποίησε την αγγελία του και δεν είναι πλέον μέλος στο ebay.Προσπάθησα να κάνω open case αλλα δεν βρίσκει το item number και μου βγάζει μηνυμα πως φαίνεται να μην έχω κάνει την αγορά.Δεν ξέρω πως να ενημερώσω το EBAY ή το PAYPAL για την απάτη.Δεν βρήκα κάτι γαμώτο............ :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...